Author Topic: Harding Brothers preko agencije RIV, Kopar - ne treba slijepo vjerovati agentima  (Read 4485 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Admin: ovo je iskustvo jednog forumaša, podaci poznati redakciji.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////

x i ja smo se prijavili za posao u Harding Brothers-u preko agencije RIV iz Kopra.
Sve je proslo ok. Prosli smo inerview sa Helenom iz agencije i sa Laurom iz Harding-a i sad cekamo da nas pozovu na brod. Medjutim, evo problema.

Helena iz agencije je na prvom razgovoru rekla da placamo 150 EUR po osobi, ako prodjemo interview za Harding, a kad smo to prosli
trazila je od nas 200 EUR po osobi!
Poslije toga smo isli u Zagreb po americke vize, u Budapest poloziti STCW95, pa u Rijeku na lijecnicki i sve to uredno platili.
Helena nam je rekla da cemo mozda morati izvaditi hrvatsku matrikulu i na kraju se ispostavilo da je stvarno tako.
Poslala nam je (Helena) kontakt ovim rijecima:

"Hrvatsko Ministarstvo je počelo izvajati zakon za pomorce iz Hrvatske.
Traže, da svi, koji se krcaju na brod - trebaju si srediti pomorsku knjižicu (kako bi jim upisali u knjižicu radni staž, osiguranje, ...)
Do sada je bilo to - ko hoče / a sad je to obavezno po MLC zakonu.
Molim vas - da pozovete : ZAGREB : Tihomir Primužak - tel : 00 385 (0)1 4884 600 - kako bi vam objasnili šta trebate "


Nazvali smo tog covjeka i on nam je rekao da nam STCW95 iz Budapest ne vrijedi i da nam lijecnicki ne vrijedi, te da trebamo dati PO OSOBI:
1300 kn za dvodnevni tecaj STCW95 u Zagrebu i troskove njegovog zastupanja
1200 kn za novi lijecnicki u Rijeci
  200 kn za utvrdjivanje krvne grupe
  100 kn za taksu za matrikulu
---------
2800 kn ukupno za jednu osobu
x 2 =
5600 kn
+
2300 kn troskovi prijevoza (nismo iz blizine), nocenja i hrane u Zagrebu, troskovi prijevoza, nocenja i hrane u Rijeci (za oboje)
----------
7900 kn UKUPNO

Mi nismo mogli vjerovati da moramo dati jos toliko novaca, pa smo nazvali ministartvo pomorstva i od njih dobili email od
Roka Mrvice: roko.mrvica@pomorstvo.hr

Roko je rekao da mu posaljemo scan-ove certifikata STCW iz Budapest i nakon 20tak dana nam je poslao rijesenje ministarstva da
nam certifikati iz Budapest zadovoljavaju uvjete za dobivanje hrvatske matrikule. To je BESPLATNO za sve gradjane RH !!!!

S tim smo rjesenjem otisli u Rijeku u Lucku Kapetaniju. Tamo su nam rekli da nam lijecnicki ne vrijedi i poslali nas na adresu druge lijecnice.
Ispalo je da ta druga lijecnica dijeli ordinaciju sa ovom kod koje nas je prvi put poslala Helena iz agencije. !!!!

U revoltu i ljutnji odemo prvo kod te prve lijecnice i pitamo ju zasto zaboga sad moramo sve ispocetka, a ona nam kaze da ne moramo,
nazove svoga kolegu lijecnika i kaze nam da platimo covjeku 250 kn po osobi i on ce samo prepisati njen lijecnicki i staviti svoj pecat!

S tim novim lijecnickim smo se vratili u Kapetaniju i platili 100 kn po osobi za taksu.
Rekli su nam da ce matrikula biti gotova slijedeci dan
i da ju nitko drugi osim nas samih ili netko koga cemo ovlastiti ne moze to pokupiti.
Medjutim nakon sto su culi da u Rijeci nemamo nikoga i da se moramo vratiti nazad u Slavoniju, pa opet sutradan u Rijeku, rekli s nam da pricekamo pola sata i za pola sata smo dobili matrikulu.

S matrikulom natrag kod lijecnika koji nam je tada u matrikulu upisao krvne grupe - BESPLATNO!

Hocu reci da smo u jednom danu u Rijeci rijesili i lijecnicki i matrikulu i to za (po osobi):
100 kn za taksu za matrikulu
250 kn za lijecnicki
   0 kn za novi STCW95 i zastupanje
---------------
350 kn ukupno za jednu osobu
x 2 =
700 kn
+
900 kn za putne troskove i hanu u Rijeci
-----------------
1600 kn !!!!!!!!!!!!!!! SVE ZAJEDNO

dakle, ne treba slijepo vjerovati agentima!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Sve gore navedeno je isto bilo i samnom iako sam ja iz srbije jer zaboga u srbiji se ne priznaje SCTW 95 iz trening centra "Poseidon" iz Budimpeste a priznaju se sertifikati koje izdaje Republika Slovenija koji su BEZ FOTOGRAFIJE, :hmm: G. Roko Mrvica i G-ica Anamarija Batinovic ( Ministarstvo pomorstva Republike Hrvatske) su vrlo ljubazni i zele da pomognu koliko god je to u njihovoj nadleznosti. Nazalost,lokalne agencije su te koje kroje sudbine buducih pomoraca sa prostora ex-YU podrucja. preporucujem svakome malo vise agilnosti oko svega sto tice rada na brodu i sretno buducim i sadasnjim kolegama.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Cekaj kako mislis na priznaju se? Ironija ili?

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Cekaj kako mislis na priznaju se? Ironija ili?

Sertifikati koji se polazu u trening centru "Poseidon"-Budimpesta su za lucku kapetaniju Beograd samo "potvrda" i oni je ne priznaju. Te iste sertifikate drzava Hrvatska priznaje i izdaje se tzv endorsment a moja kompanija je to proveravala i u Italiji i u Panami i to su validni dokumenti. Takodje i kolega Wolfns( on je takodje iz Srbije) plovi na Princesu kao 2nd ETO sa istim sertifikatima. Za gradjane Srbije nije problem dobiti hrvatsku pomorsku knjizicu ( saznao sam u Ministarstvu Pomorstva Republike Hrvatske ) sto je dobro jer drzava Srbija je sad " ni na nebu ni na zemlji" sto se tice prava pomoraca iz Srbije. Dokle ce taj vakum da traje to niko nezna. Takodje,dobivanjem HR pomorske knjizice gradjani republike Srbije nisu u obavezi placati porez na dohodak replibici Hrvatskoj bili na moru vise ili manje od 186 dana.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Sertifikati koji se polazu u trening centru "Poseidon"-Budimpesta su za lucku kapetaniju Beograd samo "potvrda" i oni je ne priznaju. Te iste sertifikate drzava Hrvatska priznaje i izdaje se tzv endorsment a moja kompanija je to proveravala i u Italiji i u Panami i to su validni dokumenti. Takodje i kolega Wolfns( on je takodje iz Srbije) plovi na Princesu kao 2nd ETO sa istim sertifikatima. Za gradjane Srbije nije problem dobiti hrvatsku pomorsku knjizicu ( saznao sam u Ministarstvu Pomorstva Republike Hrvatske ) sto je dobro jer drzava Srbija je sad " ni na nebu ni na zemlji" sto se tice prava pomoraca iz Srbije. Dokle ce taj vakum da traje to niko nezna. Takodje,dobivanjem HR pomorske knjizice gradjani republike Srbije nisu u obavezi placati porez na dohodak replibici Hrvatskoj bili na moru vise ili manje od 186 dana.
cekaj,a od kada je to tako? Jer sam ja 4. juna 2013 malo posle 12h  dobio uredno svoju pomorsku Srpsku knjizicu sa sertifikatima bas iz Posejdona.