Author Topic: O tome kako sam se prijavio i dobio posao ...  (Read 3785 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline morbid

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pozdrav svima.  
Da i ja konacno napisem nesto o tome kako sam se prijavio i dobio posao.
Prije nego pocnem, zelim da pohvalim ovaj forum i mislim da je to najbolji izvor informacija za svakog ko se odluci da radi na brodu.
Svaka cast svima koji dijele svoja iskustva i informacije. Hvala vam.

Eh, imam 21 godinu i dolazim iz Tuzle. Prije godinu dana sam zavrsio Gimnaziju i nakon godinu dana bezuspjesnog trazenja bilo kakvog posla,naletim na ovaj forum i krenem sa iscitavanjem. Shvatio sam da je posao na brodu jako dobra stvar i odlucim da apliciram, pozicija Assistant waiter.

Odabrao sam Kouzon zato sto sam vidio oglas na forumu u kojem traze konobare. Poslao sam CV  naveo da imam tri godine iskustva itd.
Odradio preliminarni preko skype-a  i pozvan sam da ucestvujem na treningu u Banja Luci koji odrzava Kouzon i receno nam je da cemo poslije toga imati jos jedan preliminarni intervju na kojem ce odluciti koga ce poslati na glavni u Skoplje. Prosao sam i receno mi je da 27.05.2014 imam glavni intervju za Royal Caribbean u Skoplju.  
Glavni intervju sam imao sa gospodjom iz Brazila, mislim da se zove Juliana Rabbi. Zena je toliko fina i prijatna, kad sam poceo pricati s njom odma mi je trema nestala.
Pricali smo o muzici, poplavama, tetovazama,fudbalu  i samo 3-4 pitanja vezana za poziciju za koju apliciram. Sljedeci dan sam dobio informaciju da sam dobio posao i da mi ostaje da cekam LOE  :yahoo:

Nakon manje od mjesec dana cekanja zvoni telefon, kontam evo stigao LOE kad ono ljudi iz Kouzona me zovu i govore da sam pozvan da ucestvujem na Royal Caribbean Restaurant Operations treningu opet u Skoplju koji traje 5 dana. Moje je bilo da platim prevoz, a smjestaj i hrana su placeni.
I opet pakuj stvari, na voz i pravac Skoplje. Trening je bio odlican, bilo nas je oko dvadesetak iz 9 razlicitih zemalja.
Na treningu nam je receno da cemo svi dobiti ugovore veoma brzo. I tako je i bilo. 3 dana nakon zavrsetka treninga dobio sam LOE. :run:  
Ukrcavam se 27.10.2014, Fort Lauderdale, brod Vision of the seas. Uglavnom sve je jako brzo proslo, 3,5 – 4 mjeseca otkako sam prvi put kontaktirao agenciju.

Nadam se da ovo nije bas predugo i da sam zadovoljio sva prava koja ovaj forum nalaze. Ako sam pogrijesio ukazite na pogresku.
Svi koji imaju neka pitanja neka se slobodno jave, rado cu odgovoriti i pomoci.  :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: O tome kako sam se prijavio i dobio posao ...
« Reply #1 on: 08/July/2014 »
Pozitivna i pohvalna priča.
Čestitam.  :clapping:

Detaljni opisi kao ovaj su uvijek dobrodošli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: O tome kako sam se prijavio i dobio posao ...
« Reply #2 on: 09/July/2014 »
Super što si ovo napisao, ja sam imao glavni intervju za posao još januara meseca i prošao za ass waiter. Ista priča kao sa tobom, samo što ja i dalje čekam da me pozovu makar na taj trening jer sam ubeđen d amože da ti ubrza odlazak na brod! Ali ne! Od zabrane za Srbe sve je krenulo nizbrdo, ali agencija kaže da ćemo dobiti svi koji smo prošli.... Pa kako posle svega ovoga u to i poverovati, hajde recite mi molim vas!  :moli:

Lud zbunjenog.

Offline kia

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: O tome kako sam se prijavio i dobio posao ...
« Reply #3 on: 09/July/2014 »
 :clapping: :clapping:  !!! ja i muz imamo ukrcaj 28.9 2014 isto u  Fort Lauderdale,brod Allure of the seas,on za ass waiter ja rsa..pa ako je neko bio na istom brodu dobro bi nam dosle informacije.hvala unaprijed i veeeliki pozz  :wave: