Author Topic: Su?enje ?e da bude tek za par meseci i ko zna koliko ?e da se oduži ...  (Read 5390 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefans23

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu, nov sam član i još uvek nisam nigde aplicirao za posao.

Razlog za to je, što sam imao jedan incident pre mesec dana i završio sam u policiji. Podneta je krivična prijava, suđenje će da bude tek za para meseci i ko zna koliko će da se oduži.
Ali najverovatnije ću da prođem sa uslovnom kaznom i eventualno nekim dobrotvornim radom.
Danas sam pročitao da je otvoren konkurs u Safe Cruise agenciji za razne pozicije, pa pre nego se prijavim zanima me da li uopšte vredi da se prijavljujem sobzirom na ovo gore što sam vam napisao?

Hvala unapred svima na odgovorima

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne znam koliko je pametno da se prijavljuješ, pošto se na brodu radnike iscrpljuje do krajnjih granica, a kako ćeš tek u takvim situacijama reagirati ako si u "mirnodopskim" uvjetima uspio zaraditi krivičnu prijavu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Možda dečko nauči na greškama,nikad se ne zna.... :rtfm:

Offline stefans23

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Ne znam koliko je pametno da se prijavljuješ, pošto se na brodu radnike iscrpljuje do krajnjih granica, a kako ćeš tek u takvim situacijama reagirati ako si u "mirnodopskim" uvjetima uspio zaraditi krivičnu prijavu.

Duga je prica zbog cega sam zavrsio u policiji. Ali daleko od toga da sam neka nasilna ili konfliktna licnost, bas sam susta suprotnost. Jednostavno pogresno vreme, na pogresno mestu sa pogresnim ljudima i kojim pivom vise nego sto je trebalo. Zaista nikad pre ovoga nisam imao bilo kakav sukob sa zakonom niti sam se ikad potukao ili napravio neki incident.
Da li moze neko da mi odgovori da li mogu da izvatim sada te papire koji su potrebni da bi mogao da se prijavim za brod ili je potrebno da sacekam da prodje sudjenje? Da li uopste kasnije posle sudjenja mogu da konkurisem?

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
ja cu da ti napisem sta i kako u inbox

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Duga je prica zbog cega sam zavrsio u policiji. Ali daleko od toga da sam neka nasilna ili konfliktna licnost, bas sam susta suprotnost. Jednostavno pogresno vreme, na pogresno mestu sa pogresnim ljudima i kojim pivom vise nego sto je trebalo. Zaista nikad pre ovoga nisam imao bilo kakav sukob sa zakonom niti sam se ikad potukao ili napravio neki incident.
Da li moze neko da mi odgovori da li mogu da izvatim sada te papire koji su potrebni da bi mogao da se prijavim za brod ili je potrebno da sacekam da prodje sudjenje? Da li uopste kasnije posle sudjenja mogu da konkurisem?

ne znam kakva je situacija u Srbiji, kod nas prolazi uvjerenje koje se dobiva na opcinskom sudu da se protiv osobe ne vodi postupak... postoji i "Prava potvrda o nekaznjavanju", koja sadrzi podatke iz kaznene evidencije ali ova prva je sasvim dovoljna.
Once a sailor, always a sailor.

Offline stefans23

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala ti Opel CS na odgovru  =""

Offline Benzema

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
imam isti slucaj , izvadio sam uverenje o kaznjavanju iz mupa , ali nzm sta da radim ako mi traze iz suda -()-

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
a koje traze? da nisi kaznjavan (iz policije) ili da se ne vodi postupak (iz suda)???

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Vama treba potvrda o nekaznjavanju koja se vadi u mupu.Ako je u toku neki postupak protiv vas to neigra nikakvu ulogu jer niste do sada kaznjavani/osudjivani.Ali imajte na umu,pri apliciranju trazit ce vam potvrdu koja nije starija od 6 mjeseci.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
hvala, to je divno. evo idem sad odmah po nju

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
evo ga. sta cu sad, kod tumaca?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Zavisi preko koga si aplicirao. Neke agencije same rade prevode te je dosta da im sve dostavis u originalu.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
onlajn sam ja iso drug, evo kazu da treba. normala. kakvo pitanje s moje strane :D sutra...

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
nesto kontam da je dobar savjet drugu stefansu23 da sad to izvadis, dok nije na sud stiglo, dok te nisu osudili...