Author Topic: Photo Test// MSC interview  (Read 7294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maxokc

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Photo Test// MSC interview
« on: 14/July/2014 »
Pozdrav, trenutno sam u fazi pripreme za interview za fotografa na MSC-u. Dobio sam 2 testa koja moram rjesit , manje više su pitanja o fotografiranju na koja nije toliki problem odgovorit , ali uz njih se nalaze i pitanja o pristupanja gostiju i slično, pošto o tome nemam pojma trebao bih malu pomoć, dolje u post ću staviti pitanja pa ako netko ima volje i iskustva sa takvih testom neka se raspiše :)

1. What are the main settings that control exposure?
2. Which is the standard set of pictures we usually take in the restaurant?
3. What does "shutter priority" mean?
4. What does "close the deal" mean?
5. What is the easiest way to "brake the ice" with our guests?
6. What should we always do as soon as we finish our shooting situation?
7. How do we act at the sales desk?


Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #1 on: 15/July/2014 »
Pitanja su extremno lagana i nema potreba da ti neko radi domacu zadacu (govorim radi tebe ) to su stvari koje ti trebaju za intervju i bolje je radi tebe da ih proucis detaljno .

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #2 on: 15/July/2014 »
Otprilike tako, ovo su osnovne stvari koje mogu da se izguglaju bez previše vremena.

Nego, kako tačno funkcioniše taj test? MSC ti je poslao pitanja ili kako? Vidim da si napisao da ideš preko agencije, oni bi  trebali da ti pomognu...

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #3 on: 15/July/2014 »
Ma to su pitanja koja ti posalje agencija da te spremi za intervju , da nebude da nemas blage veze o fotografiji ili radu sa ljudima ... kontaju ako se potrudis da odgovoris na njih da si mozda nesto i naucio iz te oblasti .

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #4 on: 19/July/2014 »
Pozdrav, trenutno sam u fazi pripreme za interview za fotografa na MSC-u. Dobio sam 2 testa koja moram rjesit , manje više su pitanja o fotografiranju na koja nije toliki problem odgovorit , ali uz njih se nalaze i pitanja o pristupanja gostiju i slično, pošto o tome nemam pojma trebao bih malu pomoć, dolje u post ću staviti pitanja pa ako netko ima volje i iskustva sa takvih testom neka se raspiše :)

1. What are the main settings that control exposure?
2. Which is the standard set of pictures we usually take in the restaurant?
3. What does "shutter priority" mean?
4. What does "close the deal" mean?
5. What is the easiest way to "brake the ice" with our guests?
6. What should we always do as soon as we finish our shooting situation?
7. How do we act at the sales desk?




Jesi dobio finalni sada u ponedeljakl 21.7 /2014 ?

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #5 on: 23/July/2014 »
Reci cu nesto ali obavezno me saslusaj !

Obilazi MSC u sirokom luku !
Jeste lova je ok i sve to stoji, ali covece oni tamo se deru na svoje fotografe i uprednu ih kao stoku. Nikad nisam mislio da cu ovo reci ali, ako ne mozes da vec upadnes na Princess, razmisli da odes za IMAGE.
Nisam poludeo ! Radio sam za Image jedan ceo ugovor i onda sam pre mesec dana bio Lab Manager na MSC Orchestri , ali sam veoma brzo dao otkaz (vise o tome cu pisati kad otvorim temu).
Image koji je ljigav povodm laganja svojih fotografa oko zarade i namestanja iste, u poredjenju sa MSC je izmislio profesionalnost i korektan odnos prema svojim radnicima.

Na MSC-u radices previse za tu kintu a manageri se deru na tebe i tretiraju te kao stoku. Svi fotografi iz MSC-a zele da pobegnu iz te kompanije.
Jeste Image placa daleko manje, ali ako ti zapadne Celebrity ili jedan od ova 2 RCCL broda Oasis, Alure - bice ti banja.
Disney je takodje sjajan sto se tice zarade.

Eto toliko.Ako nisi vec platio za SCTW sertifikat, predlazem ti da odustanes od MSC-a.


Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #6 on: 23/July/2014 »
Dans mi javili iz agencije da sam dobio poso na MSC(fotograf) cekam detalje sta mi treba od dokumenta itd... radujem se citav dan .
Slucajno se ulogujem da vidim sta ima novo od postova na forumu posto redovno pratim ovaj forum i procitam izjavu Alkibijad-a , drug mozes malo detalja jos sta kako koliko je tacno plata , daj mi molim te jos svog iskustva sa MSC. Poslao sam ti PP pa odgovori ako mozes mnogo bih mi znacilo.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #7 on: 24/July/2014 »
Plate im variraju, zavisi od velicine broda, prodaje, broja fotografa.Negde ces imati jedva 1000$ a na nekim mozes zaraditi 1400-1600$. Kazem ti sve zavisi.
Zao mi je druze sto sam ti upropastio taj dobar osecaj kada se dobije posao, ali bolje da se razocaras kod kuce citajuci forum nego da dobijes tamo samar realnosti. MSC je nedavno preuzeo foto department od kocesionara koji su do nedavno boravili na njihovim brodovima, ali realno gledano MSC je potpuno nespreman za ovaj korak. Imaju gomilu neiskusnih managera koji su pod stresom pa fotografi ispastaju zbog toga, a sa druge strane nije im koncept vodjenja posla bas najasniji pa imitiraju nacin rada kocesionarskih kompanija a to je : presija nad svojim zaposlenima. Sta da ti dalje pricam kada im foto lab nema najosnovniju opremu na nekim brodovima. Neki funkcionisu OK, ali druga polovina flote im je u haosu. Trebace njima barem godinu dana da se uhodaju, pa mozda i budu OK, ali do tada, ja bi ih izbegavao.

Poslao sam ti PM.

Ukratko, moj predlog svima koji konkurisu za foto department neka idu ovim redom :

1.Princess Cruises (kompanija)
2.Image Photo (kocesionari)
3.MSC (kompanija)


Offline putnik1182

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #8 on: 11/March/2016 »
Pozdrav, trenutno sam u fazi pripreme za interview za fotografa na MSC-u. Dobio sam 2 testa koja moram rjesit , manje više su pitanja o fotografiranju na koja nije toliki problem odgovorit , ali uz njih se nalaze i pitanja o pristupanja gostiju i slično, pošto o tome nemam pojma trebao bih malu pomoć, dolje u post ću staviti pitanja pa ako netko ima volje i iskustva sa takvih testom neka se raspiše :)

1. What are the main settings that control exposure?
2. Which is the standard set of pictures we usually take in the restaurant?
3. What does "shutter priority" mean?
4. What does "close the deal" mean?
5. What is the easiest way to "brake the ice" with our guests?
6. What should we always do as soon as we finish our shooting situation?
7. How do we act at the sales desk?




Može li neko od fotografa odgovoriti na ova pitanja. Može i na našem.

Imate li neki koristan savjet, link... :)

Thanks!

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #9 on: 11/March/2016 »
2. Which is the standard set of pictures we usually take in the restaurant?

Onako kako MSC radi a sto su nam rekli na treningu oni slikaju 3 slike, 2 singles, male and female i 1 horizontal couple.

4. What does "close the deal" mean?

Ovo ti znaci bukvalno prevedeno "zavrsiti posao" sto ustvari znaci "znati prodati fotku", znati da ubedis gosta da kupi fotku ili paket fotki.

6. What should we always do as soon as we finish our shooting situation?

Kad zavrsis fotkanje odmah proveris kvalitet slike, da nije neko trepnuo, ako slika ne valja ponovis je.

7. How do we act at the sales desk?

Ljubazno, sa stavom "gost je uvek u pravu", sa attitude da sve moze, nikad ne smes da govoris "ne moze, ne, ne znam"

Ovo sam ti bukvalno sad prepricao kako su ljudi iz MSC nama objasnjavali na treningu.

Pitao si me na  drugoj temi jel znam jos neka tehnicka pitanja. Pitanja su stvarno standardna, koji shutter koristis da zamrznes pokret, za sta se koristi f 1.8, koja je razlika izmedju prime i zoom lens, za sta koristimo blic itd.

Pitao si takodje da li da kupis dslr, ako si u mogucnosti koristice ti da imas da bi vezbao, ako ne onda pozajmi.

Sto se tice nekih linkova evo par koji su prilicno korisni.

http://www.cambridgeincolour.com/

http://digital-photography-school.com/megapost-learning-how-to-use-your-first-dslr/

Tehnicka pitanja ce ti postavljati agent, ljude iz MSC je jedino zanimalo kakav sam u prodaji.

Offline sfinga

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #10 on: 11/March/2016 »
nije isto pitanja sa foto testa i pitanja sa intervjua oci u oci

pitanja sa testa su cista tehnikalija, pitanja na zaokruzivanje....sta je blenda, sta cini expoziciju, sta je spaljena fotka, bla bla...samo zaokruzujes ko majmunce...ko god je sliko dslr-om znace ovo nema sekiraciju

a pitanja sa intervjua su da provere da li si slusao i zapamtio sta su ti rekli na trenigu, kako se slika kod njih...i tu si vec proso sve i primljen si, ako si slusao predavanje i vec imas znanje iz fotkanja potretra, neces omanuti nista

Offline putnik1182

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #11 on: 11/March/2016 »
Tnx  ="", koristit će ovi odgovori bez obzira što nekom djeluju basic. :)

Šta je sa tim portfoliom?
Printani ili online, koliko slika treba, pretežno slike ljudi jel tako?

Ma nisam nešto sa lovom, ali bi se protegao nekako za jeftin, polovan dslr koji bi prodao dok se malo uhodam.
Prijedlozi za ovakav aparat su dobrodošli.

U kojem modu/settings se slika kad agent zatraži slikanje na interview-u?  oT


Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #12 on: 12/March/2016 »
Mod je naravno manual, settings ti zavisi od osvetlenja u prostoriji ali shutter ne preko 200 jer ces imati blic na aparatu.

Portfolio je MSC trazio odstampan, Carnival samo online. Oko 20 slika,sto vise to bolje, naravno slike ljudi, pejzazi i zivotinje ih ne zanimaju

Ako si u stisci s param onda ne kupuj aparat, vidi da pozajmis negde, ako mozes uzmi polovan nikon 3100/3200 sta vec mozes da nadjes, najbolje je nikon jer to koriste na brodu.

Offline putnik1182

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Photo Test// MSC interview
« Reply #13 on: 12/March/2016 »
Ovo je gold. Tnx
Treba se sad pripremit za sve ovo.

Ove neke "banalnosti" dosta pomognu za lakšu pripremu. :)