Author Topic: Siberian, Celebrity, Carnival, Bar waiter  (Read 1441 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Siberian
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: Celebrity cruise line, Carnival cruise line
Pozicija: Bar waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Za poslove na brodu sam cuo od prijatelja sa posla

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?

Pare u ogromnim kolicinama :), bile su mi potrebne pare za novi motor pa rekoh  hajde da I to probam (inace motor jos nisam kupio)

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko agencije u Beogradu u ulici Balkanska agencija se zove SeaAgency, vlasnik je Dejan Veljkovic.
U prici sa prijateljem on mi je objasnio kako je njegov drugar otisao preko te agencije!

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
]
prijavio sam se za Celebrity cruise line na poziciju bar servera, nisam nista znao o drugim kompanijama pa mi je ta bila Ok.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao oko 10-15 minuta (barem mi se tada cinilo toliko) a da sam prosao saznao sam posle tri dana, vlasnik agencije me pozvao da mi saopsti dobru vest.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?

Posto sam polazio iz Harwich-a, Engleska troskovi su iznosili oko 850 eura

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Sa sobom sam poneo ono sto su mi  preporucili u agenciji (bele I crne carape, kais..)I  naravno svoje stvari za licnu higijenu.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Prvih par dana na brodu sam se osecao totalno izgubljeno  narocito kada su zatvorili vodonepropustna vrata koja su rasporedjena po celom brodu u donjim spratovima.
Prodjes jednim koridorom a vratis se drugim

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Sto se tice kompanije pomogli su mi onoliko koliko je bilo potrebno da se organizujem sa novim nacinom zivota na brodu.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?

Pomoc pri upoznavanju sa poslom su mi pruzile same kolege koji su bili vrlo ljubazni, jer I oni su bili nekada prvi put na brodu.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam imao problem sa ogranicenoscu sa prostorom posto smo imali svaki drugi dan mogucnos da idemo napolje u luku.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ono sto mi je najvise smetalo je zarada I obim posla.
Bio sam psihicki pripremljen da radim kao vo a  od toga nisam bas video nesto puno osim specijalnog ciscenja.. kada se bas, bas cisti dosta.
Kao I pare koje sam uzeo tada,mada sada posle 5-6 godina vidim da I nisu bile toliko lose za prvi ugovor :)

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Mogucnost napredovanja postoji ako nemas svoje misljenje o necemu, ako si dobar sa menadzmentom eto tebe vrlo brzo  nivo gore a ako se namazes dobro jos brze!!

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?

Drustveni zivot na brodu je vrlo zivahan, od nasih balaknaca preko latinosa pa sve do dalekog istoka. Sve se moze naci samo zavisi od tebe samog kako se uklopis!!!

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Prijateljski, ljubomorni, gramzivi, raspolozeni za pijancenje uvek :) dobri prijatelji je kratak opis onoga sta se moze naci na brodu od kolega I koleginica.

  • Kako biste opisali putnike?

Sloj putnika mogu da opisem u zavisnosti od kompanije do kompanije, Na Celebrity-ju mozes da nadjes bogate I matore a na Carnivalu svih doba I jeftine goste!!

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Vremena za izlazak u  luku imao sam bas dosta ali za neki izlet sa gostima tesko.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?

Sto se mene tice svaka luka je imala nesto specificno sto me vuklo opet da vidim, samo je najvaznije poneti foto aparat.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Usavrsavanje jezika , nove luke, priajteljstva za ceo zivot, novi nacin rada, novi nacin rada menadzmenta.. daleko od kuce :) nove devojke.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.

prijateljstva koja traju nekad samo par meseci, specijalno ciscenje, nedostatak prijatelja,  nedostatak vesti iz zemlje..

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Posao na kruzeru bih preporucio svakome ali samo jedan ugovor da oseti kako je raditi na brodu, a posle se sami vracaju :)

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?

Savet za buduce moreplovce: odluci u glavi  sta hoces od zivota pre nego sto odes na brod jer vreme na brodu vrlo brzo prolazi iako se cini da  ugovor traje citavu vecnost!

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Imati cilj je ono sto nas drzi posvecenim onome sto radimo I cini nas skoncerntrisanim  na to isto.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)