Author Topic: Zdravstveni problemi- koji bi posao bio fizi?ki "najlakši" ??  (Read 3006 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline corella

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Uglavnom htjela bi na brod da zaradim novce i pokrijem sve dugove i kredite, ali kada odradim svojih 7 sati u prodaji, nisam sposobna za ništa drugo.....   :pad: :smack:
 Poprilično me muči anemija i tu su moje venice, pa moram pola dana provest sa nogama u zraku i mackajući ih raznim kremicama da se ne propucam od bolova...
Kužim da se radi od jutra do sutra, ali barem neki posao koji je možda malčice manje psihički i fizički naporan ?? Bez obzira na sve, mislim da bi uz puno muke mogla to odraditi, najkraći ugovor, 6mj ili koliko već....
Pitanje je zaista da me kamenujete, ali tko pita ne skita...

Po struci sam kozmetičarka, bez radnog iskustva, a u prodaji radim već par godina.
Počela sam čitati po forumu, ali za početak nisam sigurna koji posao me zanima.
Engleski mi je dobar, ali kada sam bila u Kanadi, shvatila sam da mi nije dobar, tako da mi je prvi korak, usavršavanje.   :rofl:

Zahvalna na bilo kakvom savjetu, odgovoru....  :clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Front desk, crew office, više crew office nego front desk ... mada, ako engleski nije dobar ...  :facepalm:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Draga corella,

situacija je jako specifična jer posao na brodu iziskuje prvenstveno veliku dozu fizičkog i psihičkog angažmana, tako da je tu u startu problem. Bavite se prodajom čega? Vjerujem da se jako dobro može kombinirati obrazovanje u području kozmetike i prodaja.

Obzirom na iskustvo predložio bih Vam posao u gift shopu, preporučam da se prijavite online jednoj od dvije najveće koncesionarske kompanije: http://www.starboardcruise.com/pdfs/Form-6-Starboard-Application.pdf  i http://www.hardingretail.co.uk/application , osobno preferiram Harding Brothers. Postoje kompanije koje imaju vlastite shopove umjesto koncesionara ali vjerujem da su Vam ovako šanse veće.

Engleski je za ovakve pozicije jako bitan, jer je interakcija s gostima na prvom mjestu. Teško je nekome prodati nešto što možda i ne želi, ili nije siguran da želi, ako se ne možete skroz sporazumjeti. I da se razumijemo, tu se stoji puno na nogama, puno više od 7 sati ovdje... Na sea day (dan kada je brod na moru) radi se od jutra do kasno uvecer uz, cini mi se dvije pauze (konkretno pricam za Starboard).

Mozda neki "sjedeci" posao (accounting, administracija) kojih je opet puno manje i traženiji su zbog niže razine stresa, obzirom da ne rade direktno s gostima u većini slučajeva.

I ne znam kako prolazi anemija na lijecnickom, mozda je netko ovdje imao iskustva pa ce Vam dati savjet. Eto, ja bih jako dobro razmislio o svemu , ali iskustvo rada na brodu uvijek preporucam svakome jer je zbilja nesto posebno i  skroz drugacije, vjerujem da izgradi covjeka u svakom pogledu. Ili slomi  oT

Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline corella

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hvala na odgovorima :))

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Front desk nikako ne, jer se stalno ili bar uglavnom stoji, a to je još gore nego da hodaš ili trčiš.