Author Topic: ivana1987, Assistant Waitress, Carnival  (Read 1447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: ivana1987
Država: Hrvatska
Spol: Ž
Kompanija: Carnival
Pozicija: Assistant Waitress


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Iskreno ni ne sjećam se vise..netko je pričao da je taj neki njegov otišao..i s obzirom da kuci nije bilo posla odlučila malo na netu provjeriti, prijavila se, prošla razgovor I otišla.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Putovanje, nesto novo, pare..

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
A priori..njoj sam se prvoj javila, odgovorila je odmah I tako je ostalo, nisam dalje ni pokusavala..

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival ass. Waitress. A priori jedino suraduje s Carnivalom..a ass. Waitress ..e tada su imali razgovore za tu poziciju I to je bilo to.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Nikakve razgovore s njom nisam obavljala, pojavila sam se jedan dan ranije uraditi marlins test, iduci dan je bio razovor s Ericom, trajao je možda 3 minute, pitao me o prijasnjem random iskustvu I odmah sam saznala das am prosla.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Vise se ni ne sjećam..mislim da je ukupno bilo oko 9.000 Kn..sa putovanjem 2 puta u rijeku , jednom u Zg..znaci viza, liječnički, karta, provizija..

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ponijela sam dosta nepotrebnih stvari..niti jedan par crnih I bijelih čarapa..jer nisam znala..sad za drugi ugovor znam..minimalno svoje odjeće, uniforma I brdo čarapa

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Izgubljeno..nikako nisam mogla pohvatati gdje sam..umorno..jer u vremenu kad ne radis bas tada se stvore neki treninzi na kojima moraš biti.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Objasnili su ukratko sve, ali meni to nije predstavljalo bas nista..jer je previse informacija za pohvatati tako das am sve sto me zanimalo saznala od kolega..

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Jeste, supervizor koji je na brzinu objasnio sta trebam I gdje ici..ali u biti tamo je politika snađi se sam kako god znas.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Na početku mi nije toliko smetalo..ali nakon 6 mjeseci postalo mi je previse apsolutno sve..i ta mala kabina I svi ljudi.htjela sama biti sama sa sobom a to je nemoguće.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
A bolje je nego doma..za ass. Waitera je po mom misljenju najbolji Room service..jer možeš živjeti od tipova sasvim solidno.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji unutar odjela u kojem se nalaziš..dobiti promociju za druge odjele na prvom ugovoru je skoro pa nemoguće.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
A ono..ekipa je bila sasvim ok, bilo je puno balkanaca, a na brodu, bar meni, je to sasvim odgovaralo.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ima svakakvih ljudi..sto je sasvim razumljivo s obzirom da nas ima iz cijelog svijeta.
Nađeš ekipu s kojom ti je dobro..s onima koji ti se ne svidaju komunikaciju svedes na minimum I to je to.

  • Kako biste opisali putnike?
Joooj ima svega..bilo je I simpatičnih I onih koje bi najrade osamario kad progovore.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Bila sam na svim mjestima koje smo posjetili jer sam jedno vrijeme imala dobar raspored I imala sam vremena I za izaci van I spavati nakon toga, pa opet raditi.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Cozumel, Key West, Curacao, San Juan.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Upoznavanje razlicitih ljudi, putovanje.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Milijun sefova I supervizora svako sa svojim misljenjem, monotonija nakon nekog vremena, odvojenost od ljudi kuci, posao konobara u restoranu koji nema veze s time sve dok ne dodes u dinning room.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, ali neki drugi department, nemojte nikada pristati doci kao ass. Waiter zato sto je to jedina otvorena pozicija..bolje pricekajte dok ne budu razgovori za neko drugo rado mjesto.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pa ponovno, ne pristajte ici kao ass. Waiter na carnival, plaća je mala, nemaš veze s konobarenjem u pocetku.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)