Author Topic: stjohnny, GSA/ Shorex, Carnival Cruise Lines/ Royal Caribbean International  (Read 1846 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: stjohnny   
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Carnival Cruise Lines/Royal Caribbean International
Pozicija: GSA / Shorex


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Kolege na poslu, novine, internet.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvenstveno novac, moram priznat. Zatim malo vidjeti svijeta te skupiti sto iskustva za daljnu buducnost.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
A Priori. U tom trenutku je imala interview za zeljenu poziciju a I cinila se ljubazna I susretljiva.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival Cruise Lines, jedina s kojom Suzana radi. Iako sam bio spreman otici na bilo koju ali jedino za poziciju recepcije posto mi je to struka I tu sam htio skupiti iskustva.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
5 min, odmah. S Christoffersonom, glavnim likom za guest services, jako normalan I ljubazan lik.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1000 eura. Najvise jer bila avionska karta (4.000kuna), lijecnicki (1.200 kuna), provizija (1.500 kuna), viza (700 kuna). Plus gorivo I smjestaj po potrebi.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nosio minimum, po natuknici agentice, kao I komentara ovdje na forumu.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
U biti super jer smo imali college, mjesec dana, nas 12 od toga troje Hrvata. Bilo nam je stvarno super, malo treninga, rada, puno izlazaka u luke I crew bar.
Medjutim nakon toga svako na svoj brod I to je bio veliki šok, prva tri dana jako jako teška.
Novi brod, ljudi I zapravo pocinjes raditi tek onda. Nakon mjesec dana mi je bilo skroz ok.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija sa svoje strane koliko treba.
Kolege I supervizori su ti koji ti pomazu I ako oni ne valjaju, bice ti tesko.
Moji su bili prilicno dobri, supervizori, iako je tu problem bio oni sami medjusobno u borbi za daljnu promociju tako da se bolje ne nac izmedju.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, cimer iz istog odjela, isto Hrvat te nekoliko kolega I jedna supervizorica.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Prilicno dobro. Na to se lako naviknuti, bar meni.? Radis, odmoris, izadjes vani I dan prodje.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne. Guest Services ima placu kakvu ima, od prvog dana pa do eventualne promocije, koju nitko pametan nece jer za 200 dolara neces vidjeti slobodnog trenutka, pogotovo na odredjenim brodovima.
Ne isplati se. A za sljedecu promociju treba cekati jako jako dugo.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, od associate na supervisor. Medjutim, puno ljudi nece pa te jednostavno za*****u I dok dodjes na novi ugovor, vidis da si supervisor.
Sljedeca promocija u senior guest services supervisor ne ide tako lako posto ih ne treba puno.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
U redu je iako na manjim brodovima puno bolji.
Na novijim npr. Crew bar I smoking area su udaljeni dan jahanja sto ne valja ako hoces popit pice I zapalit cigaretu.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Vecina su super ljudi. Najvise problema sam imao sa ambicioznim koji ce ti zabost noz u ledja, nekad bude prekasno da to shvatis.
Najvise pamtim Bugarku, Srpkinju I Amerikanku kao takve I to s prvog ugovora.
Filipinci I Indijci trpe svasta I ne daju se iz firme iako rade vise od ostalih. Ja sam se najvise slagao s Meksikancima, easy going ljudi, slicni nama.
Toliko da I izmedju mijenjanja kompanija zivim u Meksiku.

  • Kako biste opisali putnike?
Ukratko, sljam. Ghetto trash. Najgori crnci moguci zbog kojih sam promijenio miusljenje o njima, razmazeni bijelci koji se preseravaju I zale na sve moguce ne bi li dobili nesto besplatno.
Amerikanci, jel. Medjutim ima I normalnih, pametnih I obrazovanih ali oni rijetko dodju na desk.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, uvijek. Pogotovo ako si dobar s onim koji radi raspored a pogotovo dok si nocna smjena.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
St. Marteen. Te San Juan, St. Thomas I St. Kitts.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Ako ste pazljivi, moze se ustedjeti. Prijateljstva za zivot. Gradjenje strpljenja s gostima I s nadredjenima. Putovanja te lijepa I manje lijepa mjesta. Jeftina tehnika.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Hrpa pravila, vjecni drillovi za koje nema najave danima unaprijed, odredjena djubrad od managementa koje treba istrpit.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Bih. Jako zanimljivo iskustvo.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Posloziti prioritete. I preispitati se koliko stvarno zelite probati jer moze biti jako tesko.
Ali I jako lijepo.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Nitko se nece obogatiti od prvog ugovora. FYI. Za zaradu treba par ugovora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Quote
ajvise problema sam imao sa ambicioznim koji ce ti zabost noz u ledja, nekad bude prekasno da to shvatis.

uff opet noževi u leđa...  :nono:
može neki primjer sa front deska?

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Ti budes Shorex, ne trrrresi se... :wave:

Sta te zanima? Pa saznas da su takve osobe obicno dobre sa sefovima te seru protiv svih pa i protiv tebe.