Author Topic: Karta stigla ali sreca je izostala ...  (Read 19813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zelenooka82

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Stigla je karta. Definitivno krecem 27.7 za Kopenhagen.

Trebalo bi da budem srecna ali ne osecam bas toliku radost.Lagala bi kada bi rekla da mi nije drago,uostalom sama sam tako odlucila.
Samo, iskreno se nisam nadala da ce sve ici tako munjevito brzo.U prvi mah sam mislila da necu pre septembra-oktobra ...
Danas sam svesnija nego inace da zaista idem.Posle dva odlaganja nisam verovala da cu uopste otici.Sad kada je sve gotovo i odlazak mi je potvrdjen 100% uhvatila me frka.
Trudim se da ne davim sa patetikom i da ne ubijam samu sebe sa takvim mislima ali cini mi se da su osecaji u meni jaci i od mene same.
Trudim se da ne zaplacem ali eto,omakne mi se.Savladaju me emocije,slomi se nesto u meni ...

Duso mamina,lave moj,moj ponosu i moja uzdanice.Znas kako smo pricali da ce mama da ide na brod.I bicu tamo neko vreme kako bi ti kupila vozic tomi koji toliko volis.I garazu koju toliko zelis.
Sunce mamino,ljubavi moja i moja svetlosti.Suzo oka moga,sve moje najdraze na svetu.Po prvi put od kada sam postala majka osecam ovakvu bol.Toliko te volim da me boli.Svaki delic tela mog.
Secas li se kako smo se neki dan jurili pa mama pala a ti me mazio i ljubio da ne boli.Mazi me i ljubi u mislima svaki dan,svaki tren jer ja cu zasigurno to isto raditi tamo gde budem bila.
Mamu muce razne stvari.Da se ne razbolis,ne udaris negde,ne zaplaces za mnom... da me ne zaboravis. Cudna je ta povezanost majke i deteta.
Tek sada razumem svoju majku koja je govorila:Videces kad postanes majka... I evo gledam.Zaista je sve tako kako mi je govorila.Toliku ljubav ne mozes osetiti ni prema kome.
Ta ljubav te moze podici u visine a moze te spustiti do najdublje tacke okeana.
Volim te toliko da dan bez tvoga glasa nije dan, da noć bez misli o tebi jednostavno ne postoji i da je vreme koje provedem bez tebe samo ona faza života koja je tu da bi me dovela do trenutka kada ćemo biti zajedno.
Volim te, i besmisleno je to ponavljati stalno, pa opet me vuče da ti to ponovo i ponovo govorim, hiljadu, milion, bezbroj puta.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #1 on: 24/July/2014 »
 :crying:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #2 on: 24/July/2014 »
Uf, ovde ne plače smajli, ovde plačem ja.

Majo, biće ti teško. Ali bićeš jaka i spremna za to. Preguraćeš krizice koje će te drmati, pogotovo u početku. To radiš zbog deteta i to će biti tvoja snaga. I ne brini, dete te neće zaboraviti. Pogotovo ne u XXI veku, sa internetom koji će vam omogućiti da se i čujete i vidite. A kad se zagrlite, mnogi problemi će biti rešeni i budućnost će biti blistavija.

Samo napred. Jaka si. Majka i ne može da bude drugačija.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #3 on: 24/July/2014 »
Pročitao sam sve postove i zbilja je dirljiva priča, nažalost surova stvarnost tjera ljude na ovakve stvari, odvajanje od najmilijih...
Siguran sam da će ti sin biti snaga, upoznao sam na zadnjem brodu jednu dragu gospođu iz Hrvatske kojoj je dijete bilo najveća motivacija, radila je isto kao sobarica, težak posao, bila je najbolji radnik i evo sad je dobila posao na Seabournu kao assistant housekeeper, pozicija u menadzmentu... kraci ugovor (4 mj.), sto znaci da ce i cesce vidjati dijete... i bolja placa....pa tako dok se ne ostvari cilj. a zelim vam da vam se ostvari sto prije, eto neka ti jedna uspjesna prica isto tako bude poticaj. sretno
Once a sailor, always a sailor.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #4 on: 24/July/2014 »
je*em ti bre zemlju kad moras da ostavljas svoje dete da bi isao da zaradis kintu da bi mu nesto kupio...Fuj...
svaka ti cast na hrabrosti...Sreca prati hrabre  =""

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #5 on: 24/July/2014 »
Potpuno razumem kako se osecas,ja evo vec 4.ugovor ostavljam svoje 3 princeze i svaki put se pitam odakle mi snaga da sve to izdrzim.... Veruj mi,najteze je prvi ugovor..... Stalno se pitas kako cu izdrzati i hoce li ta moja deca jednog dana razumeti zasto je mama morala da ode tako daleko da im pruzi nesto osnovno..... Bice kriza,pozeleces da sve ostavis i vratis se kuci,ali to je normalno.... Slobodno se isplaci i guraj dalje.... Videces koliko ces sebe vise ceniti kad izdrzis ugovor do kraja i sa osmehom napustis brod....sve najbolje....

Offline Darus

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #6 on: 24/July/2014 »
Samo naprijed, ne odustaj i glavu gore!  :clapping: nmajm ,lično ja sam svedok kakva si ti Lafčina ,i za tebe  :clapping:

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #7 on: 24/July/2014 »
nmm dece jos al je sigurno najteze kad nemas da im kupis cokoladu sto ovde nije retkost...sretno i samo hrabro  :uzdravlje:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #8 on: 24/July/2014 »
je*em ti paru...

drži se i guraj napred..  :uzdravlje:
Gnothi Seauton

Offline Zelenooka82

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #9 on: 24/July/2014 »
Hvala Vam svima.Znam da bi trebalo da budes zadocoljna sa postignutim rezultatima ali eto osecam neku gorcinu.Nazalost ali ova zemlja ne moze nista lepo da nam pruzi.Iskreno se nadam da cu izdrzati.Ako ne izdrzim bice to neuspeh i osecala bih da sam izdala svoju porodicu a to je ono sto najmanje zelim.

Offline Zelenooka82

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #10 on: 24/July/2014 »
evo sad je dobila posao na Seabournu kao assistant housekeeper, pozicija u menadzmentu... kraci ugovor (4 mj.), sto znaci da ce i cesce vidjati dijete... i bolja placa....pa tako dok se ne ostvari cilj. a zelim vam da vam se ostvari sto prije, eto neka ti jedna uspjesna prica isto tako bude poticaj. sretno
Ukoliko bidi zadovoljni sa mnom da li u sledecem ugovoru imam bolju platu i krace radno vreme ili ponovo idem na 6 meseci?

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #11 on: 24/July/2014 »
Jedino ako te promoviraju, mozes imati bolju placu. Ugovori isti... :wave:

Offline Zelenooka82

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #12 on: 24/July/2014 »
Kakve su sanse za dobijanjem promocije?Da li stvarno realno razmotre kakav si radnik ili je fora poznanstva?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #13 on: 25/July/2014 »
Kakve su sanse za dobijanjem promocije?Da li stvarno realno razmotre kakav si radnik ili je fora poznanstva?

Prvi najveći faktor za dobijanje promocije je da si ok radnik.
Drugi je vrijeme. Poslije nekog vremena, ako ne praviš probleme, hoće-neće ponudiće promociju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Karta stigla ali sreca je izostala ...
« Reply #14 on: 25/July/2014 »
Ako su neke reci utehe i ohrabenja,prvo dete se nikad nece naljutiti na svoju mamu,ja sam matora konjina i jedan od razloga zbog kog sam otisao su majkini dugovi pa mi na kraj pameti nije palo da se pobunim a kamoli naljutim nego samo "bite calen" :),a pogotovo je tako sa malom decicom koja ni ne znaju sta je ljutnja.Druga stvar,hvala bogu pa je ovo moderno doba i postoje svi ti skajpovi,vajberi trt mrt i wifi for free u svakom portu,nije prava zamena kao kad ga drzis na svojim rukama ali ce ti olaksati tih 6-8 meseci svakako i kao trece na brodu vreme jako brzo prolazi pogotovo kad si fokusiran na posao i trudis se da budes bussy,jednostavno ne obracas paznju na sat,dan i mesec... Samo polako,strpljenje,hrabrost,motiviacija ti ne nedostaje imas komsinicin i primer svih nas ovde i moj savet gledaj kako jednog dana i muza da ubacis u to pa da idete zajedno.Srbija je rupa bez dna u kojoj uveren sam nikad necebiti bolje,bar ne nasim generacijama!!!