Author Topic: Dawn Princess norovirus, 900 u karanteni  (Read 1889 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dawn Princess norovirus, 900 u karanteni
« on: 11/December/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Dawn Princess norovirus, 900 u karanteni
« Reply #1 on: 11/December/2014 »
Cudno da je norovirus napao brod u ovom dijelu svijeta. Obicno je ovaj virus najprisutniji u tropskim podrucjima sa visokim temperaturama, i oko ekvatora. U mnogim slucajevima putnici su odgovorni za sirenje ovog virusa jer ne peru ruke cesto, i ne slusaju uputstva koja im se daju prilikom generalnog drila. U prvoj fazi sirenja upozorenja su cesca i komplet menadzment se ukljucuje u informisanje putnika. Pustaju se video spotovi sa savjetima i uputstvima za prevenciju, medjutim ni tada masa putnika ne obraca paznju. Na kraju, kad brod udje u poslednju fazu, tj tzv red code, komplet posada mora da vrsi generalnu sanitaciju svih zona broda, po tri puta dnevno. Koliko se sjecam, red code se proglasava kad 3% svih prisutnih na brodu (i posade i gostiju), bude zarazeno virusom. Dva puta sam bio na brodu u red kodu i to po dva mjeseca. Oba puta tokom obilaska ekvatorskih zemalja, Kolumbije, Paname, Kostarike.. Nismo imali pristup nijednoj zoni za goste, guzva u mess-u je bila neopisiva tako da sam x puta preskocio obrok. Vrlo stresna situacija, i veliki pritisak na posadu.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Dawn Princess norovirus, 900 u karanteni
« Reply #2 on: 11/December/2014 »
Bio sam na Dawn-u do februara ove godine. S obzirom da je posao tamo smejurija i da skoro pa nikada nismo cistili radne povrsine kako treba, nije ni cudo sto je doslo do sirenja virusa. :waiting:
Fiat iustitia et pereat mundus!