Author Topic: Carnival rehire, Dobio sam odgovor od Stevena da mi je odobren povratak  (Read 7072 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Urke90

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pozdrav,nakon sto sam bio duzi period na emergency-u ,poslao sam mail da zelim da se vratim na posao.Dobio sam odgovor od Stevena da mi je odobren povratak i da trebam da uradim medical u jednoj od dve privatne klinike sa kojima Carnival saradjuje,to je u toku...
Mene zanima kako dalje tece postupak,slanje rezultata? Loe? Karta? Hotel? Refun€iranje troskova za medical (procitao sam negde d to postoji)?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: carnival rehire
« Reply #1 on: 29/July/2014 »
Ili će ti javiti da kontaktiraš svoju agenciju ili ćeš svu komunikaciju imati direktno sa Carnival-om.

U ovom drugom slučaju ćeš verovatno morati mejlom (adresu će ti javiti) da pošalješ skenirane rezultate medical-a.

Posle ti na mejl stižu detalji leta, možda i podaci o hotelu, a DHL-om LoE i podaci o hotelu ako nisu poslati mejlom.

Što se refundiranja troškova za medical tiče, ja sam širio dezinformaciju da Carnival refundira medical. Upravo sam danas saznao da to nije tačno, samo moj department (I/S) refundira medical. Napisaću post o tome u odgovarajućoj temi.

Offline Urke90

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
hvala na odgovoru,pretpostavio sam da je tako ali nisam bio siguran zbog emergency a  ali posto je sad u pitanju rehire,a ne povratak sa emergencya  verovatno je tako,jos jedino nisam siguran sta da stavim pod date of hire?
Onaj prvi datum ili datum sadasnjeg odg od Stevena? Da li onaj

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Također sam u slicnoj situaciji, samo sta sam ja napravio resign prije godinu i pol zbog toga da mi ne padne na pamet se vratiti posto se navodno sa resignom ne mozes zaposliti ni mrtav na istoj kompaniji...
Ali sam poslao mail cisto iz dosade na crewassistance da li je moguc rehire..

Nakon mjesec dana stize odgovor:

Was advised your request to return will be processed as a REHIRE.
Your entire file will be reviewed and Stev** Madr** will contact you with Carnival's decision.
We appreciate your patience as the process may take approximately six to eight weeks.   


i nakon 2 minute od tog maila:

Good day
This is to confirm that the above mentioned CM's request to be rehired by Carnival Cruise Lines has been approved.


Napravio sam medical, skenirao sve i poslao njihovom medical teamu, tako da cekam samo odobrenje i LOE :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Biće da im hitno treba ljudi, i vjerovatno si resign napravio po završetku ugovora ili pri kraju ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ode čovek čisto iz dosade nazad, a potrudio se da zatvori ta vrata za sobom... +U+

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Resign sam napravio na drugom ugovoru u toku drugog mjeseca.. Ali isto mislim da im je hitnoca posto se blizi Bozic i Nova godina pa ekipa masovno emergency uzima sad  -()-

edit: sta da ti kazem.. cudna biljka  ::bin-laden::

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Ima neke logike. Ako je tako, onda pretpostavljam da i većina onih koji čekaju neobično dugo na ukrcaj još uvijek nisu na brodu zato jer ih se drži na čekanju baš zato da bi ih se ubacilo u to blagdansko razdoblje kad skoro nitko ne želi biti na brodu jer kao novi nisi baš u poziciji da iznosiš neke zahtjeve/želje. Sjećam se da trebao imati ukrcaj točno pred Božić pa sam  podnio zahtjev da mi se produži vacation za dva tjedna. Naravno, bilo je odbijeno.

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Evo zavrsen mi je re-hire proces pa da napisem sve korake cisto ako ikome zatreba u buducnosti pa da ima na jednom mjestu...

1. Poslati upit na crewassistance mail
2. Cekanje odgovora i da se proslijedi mail SMadridu (u mom slucaju 1 mjesec)
3. Cekanje odgovora SMadrida da odobri ili odbije re-hire (u mom slucaju 3 minute od kada sam dobio odgovor od crewasst.)
4. Napraviti medical i poslati im sve i jedan papiric sto se dobije, zajedno sa MMR cjepivom
5. Cekanje odgovora medical sluzbe (u mom slucaju mjesec i pol, s tim da mi je doktor zaboravio dati 2 nalaza, pa mi se oduzilo)
6. Cekanje na LOE

Prvi mail sam poslao 11.09. a datum ukrcaja sam dobio 05.12.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :clapping: Manje od tri mjeseca. Da nije konobarski posao u pitanju, mislim da bi trajalo puuuno duže.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Quote
4. Napraviti medical i poslati im sve i jedan papiric sto se dobije, zajedno sa MMR cjepivom

na koji email se šalje ta dokumentacija?
Jedan Indijac mi je upravo napisao na fb grupi:

But the main problem is that the email I'd given by Steven, newhirephysicals@carnival.com always mentioning sending fail. Iam trying to send my medical to this I'd bt always showing sending fail..

Izgleda da nije newhirephysicals@carnival.com      Always mentioning sending fail  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Jeste navedena adresa 100%. I ja sam slao na istu.

Njemu javlja "sending fail", što znači da on na svojoj strani ima problem, ne može ni da pošalje mejl, nije problem sa odredištem.

Na primer, možda je nakačio neke ogromne skenove, pa je prekoračio limit svog mail provider-a. Poruči mu da smanji malo te slike. :giggle:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline whatri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Moguce, mislim da je limit 2mb, barem je tako rekla.suzi iz apriori prije 2 god

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kaže Indijac da se žalio na crewassistance kako ne može poslati mail u newhirephysicals@carnival.com, pa su mu rekli da pošalje na crewmedical@carnival.com i ppeme@carnival.com

 +U+

update
Prošlo mu je na newhirephysicals@carnival.com. Problem je bio što nije sažimao attachmente pa je poruka prelazila dozvoljenu granicu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)