Author Topic: ?eka li tko vizu u AM. Ambasadi (tehni?ki problemi)  (Read 8343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marin

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Čeka li tko vizu u Američkoj ambasadi?
Kako kažu iz ambasade tehnički problemi.
Na razgovoru su mi rekli da je viza odobrena ali više od tjedan dana ne mogu dobiti putovnicu jer postoji tehnički problem sa kompjuterima.
If luck turns back on you just kick it in the ass!

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 30/July/2014 »
danas sam bio u ambasadi,vadio vizu i rekli su mi da ce zbog tehnickih problema viza biti gotova tek za 10 dana. bilo je i u novinama  da je tako u celom svetu

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Izgleda da je tehnički problem rešen ili sam ja dobio brzo vizu jer je pisalo urgent? Intervju u ponedeljak, u sredu u DHL podigao pasoš. Već u utorak po podne je stigao u DHL na razvrstavanje, koje je trajalo celu noć pa i sutradan... Da nisam zvao dva puta da proverim, možda bih još čekao... Detalje znam pošto sam mailom dobio broj pošiljke pa sam pratio. Broj pošiljke može da se pronađe i na sajtu ambasade a tamo je i link koji vodi na DHL korisnički servis - praćenje pošiljke.

Offline Lady

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Cao, ljudi. :)

Da li mozda jos neko trenutno ceka vizu s obzirom da ambasada opet ima tehnicke probleme?
Ja sam bila na razgovoru prosli utorak i odobrena mi je viza.
Danas sam trebala da putujem, ali agencija ce odgoditi ukrcaj.
Nadam se da se nece oduziti.

Lijep pozdrav za sve. :)

Offline Frajla

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Evo ja cekam i trebalo bi sutra da putujem...
Ne znam koliko ce trajati ta njihova "popravka" i nadam se pasosu ujutru  :moli:
Iako je na obali bezbednije,više volim da se borim sa talasima...

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Problemi su od jos od 12 Juna , na globalnom nivou. Koliko sam razumeo do kraja nedelje ce biti reseni, ali to nije nista zvanicno dok ne objave,

 izvor: agenicja sa kojom saradjujem i ambasada. Mozes procitati ovde : http://travel.state.gov/content/travel/english/news/technological-systems-issue.html o nekim updateovima , generalno svima je ovo napravilo problem, ljudi otkazuju letove, doplacuju po 500 evra za promenu leta jer je sred sezone, strasno :(  

Offline Lady

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
 :( uzas..

A i ja sam razumjela da ce to trajati sigurno i ove sedmice. Jedva docekamo intervju i datum ukrcaja i sad ovaj problem.  :waiting:


Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Meni su zbog tog problema zakazali intervju u ambasadi tek 16.07.

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Ja sam imala zakazan razgovor za vizu 23.06. (trebalo je da putujem 02.07.) i evo danas mi javise mailom iz ambasade da mi otkazuju razgovor do daljnjeg zbog tih tehnickih problema i da pratim situaciju na sajtu, pa kad se sredi da ponovo zakazem.  :(
Sad me je najveci strah da u Carnivalu zbog tih njihovih rotacija ne dodjem na red za ukrcaj tek za par meseci  :hehe:
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Pa ne znam sta se desava sa americkom tehnologijom,ccc...problem kod tvog posla je sto moras na college,jel tako? znaci ako ne stignes na ovaj cekas sledeci...na mom poslednjem brodu(ccl fascination) je bio gs college,vodila ga je isabela iz juzno africke republike,bile smo bas dobre,cini mi se da kad jedni odu ubrzo dodju drugi "djaci",mozda nakon dve nedelje,pisi mi na p ako te nesto interesuje da ne idemo off topic

Offline nereida

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
U, pa to bi bilo super da nas cim budu gotove vize ubace odmah na sledeci college. Ma verovatno imaju nacina da premoste ovo bez da nam nesto mnogo odlazu ukrcaj. Sigurno mogu da nateraju (zamole) ove sto su sada na brodu da malo produze ugovor...   
Pisem ti na pp, hvala pcelice!  :uzdravlje:
Luck is what happens when preparation meets opportunity.

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Sta se desava sa ljudima koji npr vec imaju karte i sad ih ambasada zezne za vizu?

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
pa ne mozes bez vize,tako da nadam se da si uzeo kartu koja moze da se menja ili refundira,imas na karti napisano koji je tip i pise da se sve promene moraju javiti najmanje 24h pre leta,ne znam kad letis,ali ako su ti odlozili vizu do daljeg onda moras i kartu da resis,zato se karta ne kupuje dok nemas vizu,ali sta je tu je,uz malu novcanu kaznu ce je promeniti

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
16.7 je razgovor u ambasadi a letim 12.8.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
ma opusti se onda,ako ti ne pomere ambasadu,stizes opusteno,obicno viza stize za dva radna dana,ali da uzmemo da je otezavajuca okolnost taj njihov problem sa sisitemima i da dodje za 10 dana,opet imas vremena :plovim: :plovim: