Author Topic: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?  (Read 7228 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?
« Reply #15 on: 01/August/2014 »
Da se vratim na temu :
Sve ovo pitam jer sam dobio Grand Princess sada 17 Aug. Ali malo mi je cudno da idem na "obuku" kao foto 2. Ok ovo mi je prvi ugovor sa Princessom, ali opet, to su rutinske stvari koje su svuda iste. Od poza do setupa studija i rada u galeriji.

Mozda zvuci cudno, ali je tako. Koleginica sa kojom sam radio, provela je 5 godina sa Disney-em, pa je  opet
morala ici na obuku kao photo 3. Jednostavno zele da se uvere da odgovaras standardima kompanije.
Mislim i da je razlog za to, sto je u proteklih godinu dana veliki broj "new hire" otpusten ili dao otkaz, vise nemaju
poverenje u lokalne agencije i izbor kandidata, tako da je sada "obuka" obavezna. Dodatno check-iranje pre nego
sto te bace u "vatru".  :)
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 01/August/2014 »
negde pocetkom godine su vratili sa broda 2 momka koji su otisli preko kouzona. ljudi prodali priču ,otisli na brod, tamo nisu znali ni objektiv da navrnu na telo a kamoli da setuju aparat i cao. odma kuci. onda su drasticno poostrili kriterijume. od februarske grupe 1 je prosao a troje proslo finalni a odbili ih u santa klariti. sve moze da se nauci,isfolira i izglumi. google is your friend, youtube also ;)  ali iskustvo ne moze!!!

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re:
« Reply #17 on: 01/August/2014 »
negde pocetkom godine su vratili sa broda 2 momka koji su otisli preko kouzona. ljudi prodali priču ,otisli na brod, tamo nisu znali ni objektiv da navrnu na telo a kamoli da setuju aparat i cao. odma kuci. onda su drasticno poostrili kriterijume. od februarske grupe 1 je prosao a troje proslo finalni a odbili ih u santa klariti. sve moze da se nauci,isfolira i izglumi. google is your friend, youtube also ;)  ali iskustvo ne moze!!!
U Februarskoj grupi bilo je nas cetvoro. Natalija i ja smo prosli -to je do sada jasno, ali za drugu dvojicu ne znam. Stvarno mi nije jasno koliko epski treba da zeznes pa da te obiju na osnovu telefonskog razgovora ?

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #18 on: 01/August/2014 »
opa i ti si februarac ;)a ja jedini iz maja prosao. :D cekam konacan datum. nino iz nisa nije ni imao tel. razgovor samo javili mejlom da je odbijen ali on je vec odavno ma MSC Musica bas ga briga

Offline D.P.

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?
« Reply #19 on: 16/September/2014 »
Pozdrav,
Radim na NCL-u kao fotograf u Perspective Photography Studio to je ono dvoje ljudi u privatnom studiju pa me zanima nesto o toj poziciji na Princesu.Da li mi ti možeš odgovoriti kakvi su uvijeti, kakva je plaća, kakvi su gosti i njihov interes za privatne photo sessione itd...Ili mi možeš poslat kontakt nekoga sa kime bih mogao popričat o tome?

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?
« Reply #20 on: 16/September/2014 »
Pozdrav,
Radim na NCL-u kao fotograf u Perspective Photography Studio to je ono dvoje ljudi u privatnom studiju pa me zanima nesto o toj poziciji na Princesu.Da li mi ti možeš odgovoriti kakvi su uvijeti, kakva je plaća, kakvi su gosti i njihov interes za privatne photo sessione itd...Ili mi možeš poslat kontakt nekoga sa kime bih mogao popričat o tome?

To se na Princess-u zove Platinum Studio, sa tim da ne rade dve, nego jedna osoba. Pozicija: Platinum artist ili Master Photographer.
Plata je ista kao snr photog $2000, plus bonusi, 5% od prodaje svakog paketa. Cene paketa se krecu: od $200 do $5000. U zavisnosti
koliko je MP sposoban da proda, mesecno moze staviti i do $3000-3500 u dzep. Opet, to zavisi i od duzine kruza, broda, platne moci
putnika, koliko je photo tim sposoban da napravi "booking-a" za vreme kruza etc. Sto je krstarenje skuplje, i gosti su bogatiji, a samim tim
i veca mogucnost da im se proda skuplji paket i uzme vise novca. U principu, nije veliki broj gostiju zainteresovan za privatne photo sesije, vec je
na fotografima da sto vise gostiju ubede kako je Platinum, "Premium Product", kako ce imati nezaboravno iskustvo, i najbolje fotke ikad :)

Ne treba brinuti da li ce svi termini za privatne sesije u studiju biti popunjene, velika je verovatnoca da hoce, na bilo kom brodu u floti,
iz razloga sto kompanija godisnje zaradjuje veliku sumu novca od platinum studija, tako da vrse veliki pritisak na photo manager-e, a oni
na fotografe da prave sto vise "booking-a" za ove privatne photo sesije. Trenutno svi brodovi u Priincess floti imaju platinum studio, izuzev
2 najmanja u explorer klasi, Ocean i Pacific princess. I da dodam, potraznja za poziciju platinum artista je trenutno velika.

Ako imas jos neko pitanje, slobodno posalji private message.
Pozdrav
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?
« Reply #21 on: 16/September/2014 »

Ako imas jos neko pitanje, slobodno posalji private message.


Zašto private? Neka znaju svi ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?
« Reply #22 on: 16/September/2014 »
Zašto private? Neka znaju svi ...

Ok, slazem se...

Vise sam mislio private da razmenimo skype-ove, obzirom da je pitao(la) za kontakt
sa kim moze porazgovarati na ovu temu...

Tak' da pitaj i ovde, da znaju svi... ::yes::

Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline D.P.

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Grand Princess - brod za obuku buducih fotografa ?
« Reply #23 on: 19/September/2014 »
To se na Princess-u zove Platinum Studio ...

Ok hvala ti na odgovoru.Da zapošljavaju dva fotografa na tu poziciju ne bih razmišljao da probam aplicirati no pošto radim sa suprugom onda to ne dolazi u opciju.
Na NCL-u je ista pozicija plačena 1120 dolara plus 8% od prodaje tako da se treba namučiti da se dođe do 2000 USD.
Ako se išta promjeni na Princessu u vezi toga bio bih ti zahvalan da me obavijestiš :)
Za ostale koji prate ovaj post ako ima pitanja slobodno pitajte, ja sam se namućio da nađem neke informacije o NCL fotografima.