Author Topic: A Priori zaposljava samo kandidate sa hrvatskim pasosem  (Read 72538 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Poslodavac: A Priori d.o.o.
Kontakt adresa: Maršala Tita 13
Mjesto: 51 415 Lovran, HRV
Osoba za kontakt: Suzi Žagar
 
Opis posla:
Hitno tražimo osoblje (m/ž) za rad na Carnival američkim putničkim brodovima:


...pravilno bi bilo da suzana kaze: hitno potrebni hrvati (m/ž)  :rtfm: jer oglas vazi samo za hrvate odnosno one koji imaju hrvatski pasos :ban:

 a šta sa onim da su prava za sve jednaka bez obzira na...kod zaposlenja na cruise-rima :deda:
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
A Priori zaposljava samo kandidate sa hrvatskim pasosem
« Reply #1 on: 30/September/2009 »
Zasto cimas? Ja sam se isto javio kod Suzane, rekla mi je isto sto i drugima, da ima ugovor i samo sa hrvatskim pasosem je moguce ...  
+U+ Isto sam proso sa jednim agencijom iz juzne afrike, nista to nije cudno....
Imas taj Kouzon iz MK, oni su valjda korektni, barem kako sam tu citao na forumu, oni ne "gledaju" nacionalnost...  ;)
:run: :plovim: :run:

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
A Priori zaposljava samo kandidate sa hrvatskim pasosem
« Reply #2 on: 01/October/2009 »
Suzana je meni licno rekla da ne radi sa stanovništvom iz drugih drzava - i to je posteno.
Razlog je jednostavan i njoj dovoljan.  
Za kandidate iz drugih drzava imate druge agencije.
Odete preko njih na brod, pa od tamo trazite sebi nove mogucnosti.
  

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Ona ne obezbedjuje grantno pismo za vizu vec kompanija i pravila za dobijanje pomorske vize prilicno su podjednaka skoro za sve zemlje sveta...
To govori o njihovoj profesionalnosti kada im je nacionalnost ispred posla...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
ni meni to bash nije jasno zasto to tako, jer ionak na cruzerima radi masu nacionalnosti, al ima ona sigurno zasto...


Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Pa da vam pojasnim donekle, ja sam iz Bosne ali imam hrvatsku putovnicu sad neki od problema recimo Carnival nema ovlastenog ljekara u BiH, ima Royal ali Carnival ne, Suzana jos uvijke radi uglavnom sama, dakle nije se prosirila niti ima posrednike po drugim zemljama. Mozda nije ambiciozna da ulazi i na drugi teritorij osim hrvatskog ili jednostavnom zena ne stize sve i zna sta moze.
Sto se tice profesionalnosti za sada toj zeni ja licno nemam sta reci, uvijek je tu za mene kao kandidata i daje maksimalnu potporu.
Slazem se da bi bilo bolej za nju kao za Agenticu da se prosiri ali ne mislim da je njena aktivnost ovakva kakva je nacionalno nastrojena nego jednostavno tako je poslovno opredjeljena.   

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
tko zna kakav suzi ima deal s carnivalom. ne šalje ni za sva zanimanja na brodu, pa je nitko neće optužiti da radi toga diskriminira.
zato postoji slobodno tržište i par agencija na području ex-yu i nitko nikog ne tjera da ide u određenu  ;)

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
tko zna kakav suzi ima deal s carnivalom. ne šalje ni za sva zanimanja na brodu, pa je nitko neće optužiti da radi toga diskriminira.
zato postoji slobodno tržište i par agencija na području ex-yu i nitko nikog ne tjera da ide u određenu  ;)


ko jos salje na carnivala osim suzane odredjene pozicije?...niko.. sa prostora ex yu ..
a ona salje samo hrvate tj one sa hrvatskim pasosem...
sto znaci da svima ostalima za te pozicije vrata carnivala su zalupljena pred nosem
pa to treb amalo da se cuje..pa kad odete na brod a vi pricajte malo o tome ili
prenesite onima koje znate brzo ce to doc do usiju onih koji treba to da cuju....
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Ne bih se voljela praviti pametna medju dosta veterana niti posebno braniti Apriori i Suzanu jer je ne znam. No prilikom mog intervjua sa Tracy iz Starboarda, ona je rekla kako neko vrijeme nece zaposljavati nikog sa podrucja EX YU osim Hrvata zbog prevelike koncentracije Srba na brodovima. Da postoji, valjda neki policy kompanije o postocim..ako sam, naravno, dobro shvatila. Tak da se mozda i Suzana ravna po nekim uputama iz kompanije.

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Ne bih se voljela praviti pametna medju dosta veterana niti posebno braniti Apriori i Suzanu jer je ne znam. No prilikom mog intervjua sa Tracy iz Starboarda, ona je rekla kako neko vrijeme nece zaposljavati nikog sa podrucja EX YU osim Hrvata zbog prevelike koncentracije Srba na brodovima. Da postoji, valjda neki policy kompanije o postocim..ako sam, naravno, dobro shvatila. Tak da se mozda i Suzana ravna po nekim uputama iz kompanije.

ma nemoj onda bi trebala zaposljavat slovence ako cemo posteno :deda:  

oni su iz ex YU a sad su u EU i ima ih najmanje na cruiserima... :rtfm:

 e budimo realni da ne budemo vulgarni  :tuctuc:

The fact is :

Carnival Cruises "a  priori agency "Suzana Viskic Zagar suzana.zagar@ri.t-com.hr

+385981783742 would like to employ only CROAT nationality  onboard Carnival Cruises is that Company Policy?
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Kao sto rekoh... samo sam napisala sto sam cula. Ne da ja to mislim ili da je to ZAISTA tako.

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Kao sto rekoh... samo sam napisala sto sam cula. Ne da ja to mislim ili da je to ZAISTA tako.

...valzgb ipak ti hvala sto si tu informaciju koji si cula

 podijelila sa nama pa kako god ona bila bolna,cudna,losa... itd

No.. You Capo... Me Capuccino

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
"Carnival Cruise Lines is an Equal Opportunity Employer''  oT

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
pa carnival je, a suzi nije carnival, nego agentica. i ona za svoju agenciju može stvaljati uvjete kakve hoće.
tko zna radi čega su stvari takve, ne morate odmah sve spustat na neki šovinizam. možda je problem jednostavno administrativne prirode.

Offline angel88

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Ovako. Ja sam inace novi. Bio sam jučer sa Suzi u Opatiji i pitao sam ju za te stvari zašto zapošljava samo ljude s Hrv. putovnicom.
Pa me zamolila da napišem u čemu je stvar.
Pošto ona radi samo s Carnivalom zamolili su ju da radi samo s hrvatima jer ostale nacionalnosti mora ostaviti Siniši iz Uspinjače i da bi to bio neki FAIR PLAY što se tiče agencija u HR  :D
Inače je vrlo simatična i korektna i rekla je da bi ona vrlo rado zapošljavala sve nacionalnosti i da bi zaposlila u svoju agenciju još bar tri osobe.
Uostalom ima rodbinu u BiH...
:uzdravlje: