Author Topic: A Priori zaposljava samo kandidate sa hrvatskim pasosem  (Read 72040 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Koliko ja znam, nitko iz Hrvatske ne zaposljava na hotelske poslove za Princess Cruises, i hrvati redovito potezu u Beograd na interview, pa se nijedan jos nije zalio na EP zbog toga.

snovakovic, mnogo si fokusiran na nepravdu, pazi da ti to ne oduzme previse vremena jer puno je nepravde na svijetu.
I ja sam u svojoj karijeri dobivao tzv. Odjebnice, ali nisam se bavio sa njima nego sam se okretao prema tamo gdje sam vidio svjetlo u tunelu.
Nisam šefe ni u kom slučaju nikoga hteo da uvredim ni ponizim i ne jurim vetrenjače.
Jednostavno sam hteo da zakucam na vrata negde gde je za mene zabranjeno i mislim da je ljudski bar reći svoje mišljenje.
Ne moraš meni da pričaš o nepravdi (ni bilo kome od nas). Dovoljna je nepravda što smo stanovnici ovog fuckin' Balkana. U svakom našem
rezimeu bi to trebalo dopisati jer je to zanimanje više...
A što se svetla tiče, ne brini. Javiće se tebi JA sa broda kad tad. Ja sa svetlom radim.
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
...Na kraju krajeva mozda si se i ti malo kasno setio da se zaposlis na kruzeru ali te niko ne proziva zbog toga.
To je tacno! I ja se sada pitam zasto nisam ranije... ali, jeb... Do pre samo 2 godine ja sam zaradjivao odlican novac za ove prostore. Kada mi je kolega rekao pre 5 godina za brod, i zaradu na brodu, samo sam se nasmesio. U mojoj drzavi se menja situacija iz godine u godinu, drasticno! Godine prodjose, pitas se gde si, sta si... Nazalost tek sada sam shvatio da je besmisleno ovde gubiti vreme. Na kraju krajeva, ovde me uvek ceka ta 'mrva' hleba. Kao sto rekoh u, cini mi se, prvom postu "hvatam poslednji voz"!
U tom kontekstu, potpuno razumem ogorcenost snovakovic-a.
E sada, ta prica oko hrvata, srba... Dojadilo mi je to sve. Zabole me, iskreno! Verujem da ta Suzi gleda iskljucivo kintu, kao i svi mi. Siguran sam da bi zaposlila i "crnog ciganina" iz Srbije da moze.

BTW- Jos uvek cekam odgovor iz LA-a! Ako nekog uopste zanima  +U+

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Daj ljudi skulirajte malo !!!
Siguran sam da bi gospodja Suzana ukrcala bilo koju drugu nacionalnost na brod samo da moze...
Nema tu ni rasnih,ni vjerskih , ni inih drugih predrasuda, bitna je "kinta" - kao sto rece momak malo prije, s time se svi slazemo...
A svi znamo koliko je Carnival velik i jak i oni su ti koji diktiraju pravila
Ja bi vam samo preporucio da skinete taj komplex ili breme ( ili kako bi amerikanci rekli - chip on the shoulder ) i da krenete naprijed...
Dolazimo od kuda dolazimo, to smo sto jesmo i to je tako...To se nece promjeniti i s time agencija A Priori nema nikakve veze...
To bi bilo isto tako kao da se ja zalim na moj tretman u US, koji je vrlo drukciji od bilo kojeg americkog gradjanina, na bilo kojem aerodromu, bilo kojoj luci ili check pointu...
Ja sam odavno naucio da ne gubim vrijeme na plac i kuknjavu i da trazim alternative i druga rijesenja.


Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
pa ćete mi oprostiti što sam revoltiran stavom Suzane.
mislim da bi trebala da promeni mišljenje...
Kakav stav? Kakvo mišljenje?
Zašto misliš da znaš što je njoj u glavi?
Ne treba punit topic bezveze, kad su objašnjenja već tu.
Birajući riječi, rekao bi da bulazniš.

peanutz

  • Guest
Ako se toliko potresa oko ovog, na brodu ce da se izvrne kada vidi sta se desava tamo.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ako se toliko potresa oko ovog, na brodu ce da se izvrne kada vidi sta se desava tamo.

Slazem se. Bit ce puno trauma i nervoze...

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Hajde da ponovim da ne ispadne da bulazim..
Samo sam hteo da se prijavim u a-priori, pročitao ovaj topic i rekao svoje mišljenje.
Kao što rekoh ,,da zakucam na vrata koja su meni zabranjena''.
Pa ispade na veliko i na široko.
Nikako mi to nije bila namera.A ako sam nekoga uvredio, izvinjavam se.
Šefe da se ne bi nastavljali, ako hoćeš, gumicu u ruke i briši ove postove.
A ako sam ,,baš'' zasr.. skloni me sa foruma.
Još jedanput - izvinjavam se
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ma nista, neka svatko iznese svoje misljenje. Mislim da te je previse pogodilo to oko odbijenice, pa si revoltiran i potreban ti je krivac ... to je prirodno, ... mada si rekao da ne jurisas na vjetrenjace, ja sam te bas tako dozivio.


He who knows when he can fight and when he cannot, will be victorious.
Sun Tzu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Da vam svima pojasnim nesto u vezi gospodje Suzane iz APriori-a..ZVao sam Suzi i pricao sa njom. Rekla mi je da ce mi maksimalno sve pomoci. Na kraju sam joj rekao da sam iz Srbije i da sam isao kod Sinise iz Epower-a i rekla mi je da ona "ne sme" da se mesa u njegov posao. Zasto?? Pa ovako, Suzana ima dogovor sa Sinisom i Employment Power-om da ona uzima samo kandidate iz Hrvatske. . E ja sam zvao sinisu i pitao ga da li bi bio problem da probam da idem preko APrioria i rekao mi je da nece biti problem. I javio sam to suzi i sada cekam odgovor da idem u hrvatsku kod nje.. Iz SRBIJE SAM... tako da ona salje i iz drugih zemalja..Pozzz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A zašto baš inzistiraš preko Suzane ako ona radi sve što i EP može uraditi za tebe?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Zato sto znas situaciju sta mi je sinisa uradio...Rekao sam ti na facebook-u u porukama..:)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zato sto znas situaciju sta mi je sinisa uradio...Rekao sam ti na facebook-u u porukama..:)

Znači netko tko radi za njega će ti pokušati pomoći ostvariti ono što on nije.  :hmm:
Good Luck anyway
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
Samo da kazem da sam se upravo cuo sa Suzi i ukratko, bude srocila neki mail za objavit i objasnit zasto NEMOZE radit izvan cro! Ok!
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
As per Suzi!

"Zbog toga sto u BiH i Srbiji postoje agenti upravo za Carnival Cruise Lines kompaniju za koju ja posredujem pri zaposljavanju, NA MOJU VELIKU ZALOST, ne mogu se prosiriti i na ta podrucja. Nadam se da je jasno curicama i deckicima :))) koliko mije radi toga zao jer bi to bilo veliko podrucje za moju malu agnciju (vece podrucje rada = veca zarada)...Zato, jedino sto mogu, je iznimno posredovati i za gradjane BiH i Srbije ukoliko posjeduju Hr putovnicu ili imaju privremeni ili stalni boravak u Hr ili nekoj drugoj drzavi; evtl. da su barem na nekoj Hr adresi momentalno...
I PLS, RECI IM DA NISAM NACIONALISTA, SOVINISTA I DA ME BOLI KADA NETKO POMISLI DA RADI TOGA NE UKRCAVAM BIH I SRBIJU :'( ...neka oni koji na tako nesto pomisle, shvate da je meni to veliki potencijalni gubitak u zaradi i da nisam tako bedasta da bih si takvu groznu antireklamu radila; iz Hr je otislo preko mene cura i decki raznih nacija...ali su bili nastanjeni u Hr...
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline sea

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Poštovani,htio bih vas pitati u vezi s priori agencijom,dali oni stvarno zapošljavaju na kruzere,i da li je tu sve uredno kod njih,jer znam da danas ima mnogo prijevara i svega,bas mi je Gospđ.Suzi poslala veliki mail,cini mi se sve ok,stvarno sve opiše,ovo mi je prvi put da sam kontaktirao agenciju i da idem na kruzere,ako ko ima iskustva s njima,volio bih da mi malo opise kako to sve ide,ne treba sad bas detaljno ali ono najvažnije,moze i na moj mail:1993hrvoje@gmail.com,bio bih vam jako zahvalan,prvi put mi je pa zelim da se sto vise informiram,S POŠTOVANJEM,UNAPRIJED ZAHVALJULJEM.............  :hmm: