Author Topic: Tijana, Merchandise Hostess, Disney Cruise Line  (Read 2018 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Korisničko ime: Lora
Država: Srbija
Spol: Ženski
Kompanija: Disney Cruise Line
Pozicija: Merchandise Hostess


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko bivse koleginice

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Sudbina ili ne znam ni ja već ... Velika zelja, činilo mi se kao posao iz snova jer nisam nikako volela kancelarijski rad od 9-17h i naravno velika zelja za putovanjima  :-))))'

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Nisam aplicirala preko agencije u pitanju je bila preporuka pa intervju preko skajpa

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Disney zato što mi se svidela filozofija kompanije i eto zato što volim Walta Disney-a  ;)

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao oko 40min i u mom slučaju su napravili izuzetak, tako mi je agentica rekla i rekli su mi odmah da sam primljena  :)

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 500 dolara

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
DCL su vrlo profi pa su mi pred put poslali spisak stvari koje bi trebalo da ponesem,ne volim da vukljam puno i bila sam svesna da cu tamo ipak najvise biti u uniformi ponela sam samo ono neophodno.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Emotivni šok! Ja se nekako nisam ni osećala, čini mi se da sam se tolko bila psihički pirpremala da sam skroz isključila osećanja samo sam se koncentrisala da sve odradim kako treba i da sve skontam.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Dosta. Imali smo prve 2 nedelje trening i mogu pohvaliti Disney kolko su profesionalni i organizovani.
Ali kad sam dosla na drugi ugovor i ako sam menjala brod, priča je bila drugačija valjda zato što nisam bila new hire.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, moj lični trener Craig iz Škotske i sve ostale kolege, svako je hteo pomoći.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Disney Fanatsy je ogroman novi brod tako da ograničenost nisam osećala, bila sam isuviše uzbuđena sa lukama ali moj drugi brod Disney Wonder mi je davao malo problema jer je dosta stariji i manji, tako da su mi kabine bile depresivne i manje a Aljaska mi je pojačava laosećaj ograničenosti jer zbog vremena nismo mogli stalno van pa neka depresivna kiša na sve to da poludiš.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Jesam.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji ali komplikovano i treba se šlihtati nadređenima a ja to ne znam i ne volim.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Nikako. Ja nisam tip koji voli crew bar pa su me uvek svi gledali malo sa čuđenjem. Jer ne vidim poentu u odlasku na žurke na kojima se ni cigara ne može zapaliti.
Društveni život je čudan ali na kraju hteo ili ne hteo zavoliš sve te ljude jer na kraju dana svi smo ipak u istom čamcu i tu smo jedni za druge.
Možeš samo neke više a neke manje da voliš i oni tebe.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Moje kolege su manje više bile ok osim par kučki ali i sa njima se izađe na kraj.
Ono što je karakteristično za sve kolege jeste ta bezličnost koju svi maju u odnosu jedni sa drugima jer svako gleda samo sebe, a takođe ima i puno pričanja iza leđa a kad te gleda smeje ti se i sve fino.

  • Kako biste opisali putnike?
Amerikanci jako fini, Azijati nepodnošljivi - smrt za živce, Indijci takođe ... Brazilska deca preslatka ... Ljudi kao ljudi ja ih volim.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Jesam, jer zatvaramo shop kad smo u luci.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
St Marteen, slobodni do 19h jeeeeee

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Neprocenjivo iskustvo, naučiš se snalaziti, upoznas druge kulture i postaneš svetski čovek. Upoznaš sebe bolje, vidiš koje su ti slabosti a koje snage.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Jako malo vremena za sebe, nervna napetost, dugoooo radno vreme.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno ALI ovaj posao nije za svakoga, te ga ne bih svakome preporučila.
Ovaj posao je za ljude avanturističkog duha i fleksibilnih shvatanja.
Nije lako biti odvojen od porodice na drugoj strani sveta, teško je to podneti ukoliko ne voliš putovanja, ako da - onda sve dobija drugačiju boju i dimenziju. :run:

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da budu spreni da idu do kraja i da misle pozitivno.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
U principu sve sam rekla manje-vise  ;)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Tijana, Merchandise Hostess, Disney Cruise Line
« Reply #1 on: 03/August/2014 »
 :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.