Author Topic: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj  (Read 2544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« on: 08/August/2014 »
Koliko sam shvatio najbolje vrijeme,sto se tice bar departmenta, za ukrcaj je kad su na horizontu Karibi, shodno tome zelio bih postaviti par pitanja pa ako neko moze da mi odgovori.
Koje bi bilo najbolje a koje najgore vrijeme za ukrcaj na poziciju bar steward/server/waiter na kompaniju Princess?
U kojim mjesecima se plovi po Karibima?
Da li svi brodovi u floti Princess plove otprilike oko istih destinacija u bliskom vremenskom razmaku?
Kada brodovi u Princess floti plove oko Kariba i koliko vremeski traju?


Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #1 on: 08/August/2014 »
Vecina brodova u princess floti pristize na karibe u prvoj polovini Novembra, desi se da neki brod ima kasniji 'crossing",
pa pristigne u Decembru. Veliki deo flote krstari po Karipskom moru od Novembra do pred kraj Aprila, sto je skoro punih pola godine, 6 meseci.

Da destinacije su slicne, Vecina brodova polazi iz Ft. Lauderdale-a (Miami), dok jedan, najvise 2 broda rade ture iz Houston-a,
7 dana kruzevi. Vecina radi 7 dana kruzeve i luke se uglavnom ponavljaju ( Princess Cays, St. Thomas, St. Marteen, Grand Turk).
Royal Princess preuzima 10 dana kruzeve, istocni i Juzni karibi, luke su sledece (St. Kitts, St.Lucia, Barbados, Antigua, St. Thomas,
Princess Cays, Aruba, Curasao, Grenada, Dominica), moje misljenje je da su to najbolji kruzevi koje mozes dobiti u sezoni.
Cini mi se da ove godine Emerald radi kruzevi iz Hjustona, luke su sledece (Roatan, Belize, Cozumel), zapadni karibi.
Island i Coral Princess su tradicionalno Panex (panamski Kanal) brodovi i rade kruzeve od 11 ili 15 dana, luke su uglavnom prosecne,
vecinom centralno americke zemlje.

Nije redak slucaj da se brodovi susretnu u nekim lukaama, obzirom da ih ima dosta, sto je dobro i za posadu, uvek mozes da se "catch up"
sa nekim bivsim kolegama, starim prijateljima brodskim etc.  ;)
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #2 on: 09/August/2014 »
Hvala na odgovoru

Znaci svima vama koji ste kukali da dugo cekate za bar department i koji trebate otici do oktobra (obecao vam Zoran, vlasnik Kouzona) upala vam je kasika u med.
Citav ugovor cete provesti na Karibima (koliko sam ja shvatio) :money: .
Zna li neko kakva je lova na Princess-u u baru od aprila do novembra, ako ja uspijem proci mene bi kacio taj period najvjerovatnije.

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #3 on: 09/August/2014 »
Pa lijepo odi na stranicu od Princessa i pogledaj itinerary za 2015. godinu. Mislim da svaki brod ima drukčiju rutu, pa kako ti se potrefi. Ja sam dobila posao prije 6 mjeseci pa jos ne znam gdje cu ici  ni kada idem. Ti planiras, a jos nisi ni do glavnog intervjua dosao  +U+
a sto se zarade tice, pisali su ljudi vec sto puta, zarada ovisi o vise faktora, a ponajvise o tebi samom...

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #4 on: 09/August/2014 »
Pa normalno da se raspitujem i planiram, mozda i ne prodjem na glavnom, mozda se razbolim, mozda umrem, mozda prodjem a dobijem lijep poso na kopnu, mozda prodjem glavni a padnem kod doktora... , ali planiram nesto...

Covjek nije vidovit, pa kad pitam nesto ne trazim preciznost, nego misljenje na osnovu iskustva ili informacija.
Tako kad sam pitao kakva je lova ne trazim odgovor tipa 1785, 1245, 2541 dolara mjesecno nego otprilike.

Koliko sam ja upucen bolja je lova na Karibima, tj. bolje je kad ti ugovor traje od priblizno Novembra pa do Aprila, nego od Aprila do Novembra (mozda i grijesim, zato i pokrecem temu da dodjem do saznanja)
A sto se zarade tice... pa nismo planirali tamo otici i lezati i gledati gdje su krivine, nego zaraditi neki dinar i vratiti se kuci sa tim (lijepe destinacije su isto razlog jedan vise ali mislim da je  :money: razlog broj jedan).

...pisali su vec sto puta... u grupi kouzon moreplovci na fb jedan momak je napisao da se politika vodjenja bara na Princess-u se ove godine mjenja, tako da ce postojati vise rangova bar utliti-ja (tipa prvi drugi treci pa tek onda moze traziti promociju za steward-a), pa onda ti pool- ovi itd... , tako isto za steward-e i bartender-e.
Vrijeme se mijenja pa tako mozes vidjeti da je sad gotovo nemoguce da fotograf bez iskustva ode na brod a to je bilo prije 2-3 godine normalno da ode (neko je negdje pisao da su ove godine vratili trojicu momaka koja su isla preko Kouzona, jer nisu imali radno iskustvo).

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #5 on: 09/August/2014 »
..., tako da ce postojati vise rangova bar utliti-ja (tipa prvi drugi treci pa tek onda moze traziti promociju za steward-a), pa onda ti pool- ovi itd... , tako isto za steward-e i bartender-e..

Pusti priče. Ne mogu oni regulirati kad će tko reći hvala, doviđenja. Bartender će uvijek biti bartender, a utility utility.
Kakva bi to smijurija bila kada bi na intervjuu tražili Utility Trainee, Utility Regular, Senior Utility ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #6 on: 09/August/2014 »
Ne bih ga ovde imenovao.
Ko kod hoce nek ode na stranicu Kouzon Moreplovci na fb nek se spusti 5 postova ispod i vidice.
Ja tog momka privatno neznam, ali sam mu poslao poruku na fb i on mi je uredno odgovorio da je to provjerena informacija od bar supervisor-a.
Ko kod hoce moze ga lako naci i porazgovarati s njim.
To je sto on kaze, sad da li je to istina vrijeme ce pokazati ili jedino da zovnemo Milana Tarota.

Ako hocete zalijepicu ovde sta je on napisao ako smijem.

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #7 on: 09/August/2014 »
Ja sam dobila posao prije 6 mjeseci pa jos ne znam gdje cu ici  ni kada idem. Ti planiras, a jos nisi ni do glavnog intervjua dosao  +U+

Hahhaa i ja sam bas isto pomislio, no neka ohladice se kad bude bio tamo negde vec na cetvrtom petom mesecu cekanja, svi smo mi bili zagrejani ovako kad smo aplicirali  :D

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Najbolji vremenski razmak za ukrcaj
« Reply #8 on: 09/August/2014 »
Hahahaha, ja vec potrosio pare sa ugovora  :D