Author Topic: See Chef - Prvi put  (Read 8007 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zoombaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
See Chef - Prvi put
« on: 11/August/2014 »
Ne znam zasto ovdje nema nista i nikog pa evo cu ja napisati. Prosao sam i dobio ugovor za Barwaitera sa znanjem Eng, Njem, Span. Aplicirao sam pre dve sedmice i ukrcavam se 15og, koliko vidim See Chef ovdje vredi za losiju kompaniju uglavnom zbog placanja.

Meni je predlozio kompaniju prijatelj/poznanik koji je odradio ugovor. Plata mi je oko 870eur + tips, koji kako rekose je oko 400eur na ovome brodu. Generalno mi i nije vazno nista osim iskustva jer ja gadjam Bartender poziciju na Royal Caribbean, te ovo iskustvo ce mi dati dobar vjetar u ledja.

Za sada me ispalo mizerno troskovi oko 37eur(ljekarski), a sobzirom da oni placaju sve ostalo nece se puno niti povecati. Ovo mi je prvi odlazak na brod iako sam bio na interview da idem na Carneval ali kako sam dobio onu robovsku poziciju ass.waiter sam odustao.

Aplicirao sam direkt preko njih.

PS
Moram napisati da sam ili ja najveci sreckovic na planeti zemlji ili nesto ne stima ovdje. Ja nisam imao nikakve komplikacije, oni napisali kad mozete poceti, ja odgovorio odmah i to je bilo to, dobio papire danas sve popunio, otisao kod doktora i boom, gotovo. Interview me je zovnula i pricali malo na njemackom.

Ja takodjer trenutno zivim u Njemackoj i radim, pa je moguce to uticalo na toliko da kazem, "bezbolno" spremanje.
"those who mind doesn't matter"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #1 on: 11/August/2014 »
 :clapping: Dobro si odabrao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zoombaby

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #2 on: 11/August/2014 »
:clapping: Dobro si odabrao.

Hej Sefe, hvala na pohvali ali ako aludiras na odustajanje od Carnevala zbog ass.waitera, ispalo je losije za mene, umjesto toga sam prihvatio posao u njemackoj da radim asfalt, i mogu reci to je super posao, laganica 12eur po satu itd. Ali samo na papiru.

Poslje se ispostavilo da nam placaju put do "baustele" ali ne i back dolazio kuci cesto oko 8h(u 5 kretao na posao), to je ok ali kad nije bilo toga posla smo skidali one bandere sa krovova kuca i kopali kanale cjeli dan, mogu vam reci kopati kanal nije lako, a kad je vani 33 stepena a ti na krovu skidas je**** banderu zamislis se da li bi bilo bolje da si ass.waiter, ili po zimi kad je klizavo, par puta me uhvatila sajla jer sam poskliznuo, da nije provjerio bi da li dobijes srcani prije nego udaris od pod.

Uglavnom, to sam radio bez imalo znanja njemackog, ali sam brzo ucio, nakon toga sam se prebacio u ugostiteljstvo. Problem je bio uglavnom sef koji je bio sadista, svi ovi poslovi se daju odraditi ako imas dobru ekipu. Iako kanal, kramp i lopata !
"those who mind doesn't matter"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #3 on: 11/August/2014 »
wow, bježi odatle.

Mislio sam na razliku Ass.Waiter Carnival <-> Sea Chefs.
Koliko sam čitao, bolje ćeš proći kao Bar Waiter na Sea Chefs. Skupi tamo  iskustvo, pa poslije možeš ciljati i stepenicu više u drugim kompanijama, jer na riječnima nije tako dobar izbor pozicija/zanimanja/promocija kao na prekookeanskim.

Inače, malo si pobrkao njemački i engleski. Nije See Chef nego Sea Chef. Valjda te zbunila riječ see - na njemačkom -> jezero. Jezerski šef.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #4 on: 11/August/2014 »
Jezerski šef.. :rofl: :rofl: Popravi mi vece. :uzdravlje:

Offline London girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
  • Veni, Vidi, Vici
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #5 on: 11/December/2014 »
Hej cao zoombaby, ja razmisljam o Sea Chef, imaju intervju za admin 12.1. u Zagrebu. Ja sam radila 3 god. na velikim kruzerima u Youth departmantu. Kakvi su ti utisci? Kakav je bio intervju? Ja govorim samo Engleski ,Spansk, Nemacki ucila na faxu ali ne govorim.

Kakve su pare tu ? Da li preporucijes?


Hvala puno.

Pozdrav

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #6 on: 11/December/2014 »
Hej cao zoombaby, ja razmisljam o Sea Chef, imaju intervju za admin 12.1. u Zagrebu. Ja sam radila 3 god. na velikim kruzerima u Youth departmantu. Kakvi su ti utisci? Kakav je bio intervju? Ja govorim samo Engleski ,Spansk, Nemacki ucila na faxu ali ne govorim.

Kakve su pare tu ? Da li preporucijes?


Hvala puno.

Pozdrav
Ja sutra imam sa njima glavni intervju. Manje su pare nego na drugim rijecnim kompanijama, za Waiter-a je negdje oko 700 eura+ baksis. Za ostale pozicije ne znam, ali znam da je isto manja lova. A i ugovor je Kiparski, tako da imas samo 2 sedmice odmora tokom ugovora od 9 mjeseca, ne tece ti radni staz za penziju kao na Viking i Uniworld kompaniji (oni imaju Svajcarski ugovor). To je to sto znam. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Džošua

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #7 on: 11/December/2014 »
Gde se održava intervju?
SREĆNO SUTRA!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #8 on: 11/December/2014 »
Gde se održava intervju?
SREĆNO SUTRA!
U kancelariji agencije Safe Cruise. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #9 on: 12/December/2014 »
Hej cao zoombaby, ja razmisljam o Sea Chef, imaju intervju za admin 12.1. u Zagrebu. Ja sam radila 3 god. na velikim kruzerima u Youth departmantu. Kakvi su ti utisci? Kakav je bio intervju? Ja govorim samo Engleski ,Spansk, Nemacki ucila na faxu ali ne govorim.

Kakve su pare tu ? Da li preporucijes?


Hvala puno.

Pozdrav
Ivana, zasto ne pokusas sa GCCL ili Viking ili Uniworld?

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #10 on: 12/December/2014 »
Bio sam na ovom razgovoru za pomenutu kompaniju prosle nedelje.Rekose mi da dodjem na finalni ali nisu mi odgovarali uslovi pa sam odbio.
Probao bih neku recnu ali neku od ovih jacih kao sto su Viking ili Uniworld,na ove velike brodove mi se ne vraca  oT
A cini mi se da sam zakasnio za neke intervjue jer sam se skoro vratio sa ugovora.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Džošua

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #11 on: 12/December/2014 »
Bio sam na ovom razgovoru za pomenutu kompaniju prosle nedelje.Rekose mi da dodjem na finalni ali nisu mi odgovarali uslovi pa sam odbio.
Probao bih neku recnu ali neku od ovih jacih kao sto su Viking ili Uniworld,na ove velike brodove mi se ne vraca  oT
A cini mi se da sam zakasnio za neke intervjue jer sam se skoro vratio sa ugovora.


Za Viking je bio, ali sad u decembru i januaru su intervju-i...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #12 on: 13/December/2014 »
E ovako ljudi, bio sam na intrevju za Sea Chefs. Covjek sto nas je ispitivao je bas opusten i prijatan. Mene je pitao da mu kazem gdje sam sve radio, zasto sam napustio Princess kompaniju, sta smatram idealnim servisom, da mu prepoucim neko vino uz ribu i to je to. Rekao mi je da vecinom traze ljude koji pricaju njemacki, ali da sam ga ja odusevio i da ce vidjeti da me ubace sto prije na neki brod gdje se trazi engleski. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline London girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
  • Veni, Vidi, Vici
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #13 on: 20/December/2014 »
Ja sutra imam sa njima glavni intervju. Manje su pare nego na drugim rijecnim kompanijama, za Waiter-a je negdje oko 700 eura+ baksis. Za ostale pozicije ne znam, ali znam da je isto manja lova. A i ugovor je Kiparski, tako da imas samo 2 sedmice odmora tokom ugovora od 9 mjeseca, ne tece ti radni staz za penziju kao na Viking i Uniworld kompaniji (oni imaju Svajcarski ugovor). To je to sto znam. :uzdravlje:


Hvala na info :) kako si prosao?

Offline London girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
  • Veni, Vidi, Vici
    • View Profile
Re: See Chef - Prvi put
« Reply #14 on: 20/December/2014 »
Ivana, zasto ne pokusas sa GCCL ili Viking ili Uniworld?


Cula sam se sa Sinisom i on je ponudio samo Sea Chef... ali sada iz ovih komentara vidim da to i nije bas najbolja kompanija u poredjenju sa ostalim.

Da li znas jel Sinisa radi i za GCCL i Viking ili da se obratim nekoj drugoj agenciji?

Izgleda da s ena recnim brodovima najvise traze konobari, a ja nemam nikakvo isklustvo tu :( ja sam  tri godine radila u Youth i dve na front desk u hotelu.

hvala puno na savetu :D