Author Topic: pozz iz zadra  (Read 2345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kate zd

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
pozz iz zadra
« on: 03/October/2009 »
veliki pozz svima! :-))))'
imam 26 godina po zanimanju sam medicinska sestra i trenutno sam u radnom odnosu.ja i muž zadnjih mjesec dana sidimo isprid kompa i pokušavamo se dogovoriti oćemo li se skupiti i poći na brod.već smo se ćuli sa suzanom i dobili njen mail sa objašnjenjem.oboje smo se mislili prijaviti za konobara u baru.e sad ono što nas muči....
:rtfm:
pročitali smo toliko različitih mišljenja,stavova da nas sve to pomalo zbunjuje.može li mi netko reći kada se potroši novac za svu papirologiju koja je potrebna,karte itd. da li se zbilja vrati taj novac nakon dolaska na brod?ruku na srce ionako ću posuditi tih 2000 eura pa da znan oću li ih moći vratiti odma?što se tiče plaće konobara može li mi netko reći prosječnu plaču.pročitala san da netko kuka da je 1300 dolara,ima njih koji kažu da je moguće ostvariti i priko 4000 dolara.koliko tu ima istine?jedno i drugo imamo iskustvo u konobarenju,premda koliko sam skužila na brodu je drugačije jer to piće u biti prodaješ,uvaljuješ.ajde ni to ne bi bio problem jer mene bog ne bi napriča.. ::yes::
znam da radiš ko stoka i 12 sati ali malo manje radin na svom poslu za 5000 kn.zanima me zbilja isplati li se otići radi novaca na brod?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: pozz iz zadra
« Reply #1 on: 03/October/2009 »
Idite obadvoje. Na kruzerima troskova nemate, sve vam je placeno.

Jos da si sama ne bih te gurao tek tako, rekao bih ti da citas savjete veterana, kojih na ovome forumu ima, ali udvoje? - ako dobijete posao na istom brodu, pa bez obzira na vrstu posla, za 2 godine mozete biti bogatiji za tonu iskustva, a sa ustedom mozete poceti nesto konstruktivno.

Udvoje, kao par na brodu, je po meni najbolje rjesenje. Znam parove koji su proveli na kruzerima i po 10 godina, ali ne bih savjetovao vise od 2-3, jer cudna se stvar dogodi jednom kad se poslije dugo vremena covjek vrati na kopno.
Sve se promijeni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kate zd

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: pozz iz zadra
« Reply #2 on: 03/October/2009 »
hvala na odgovoru...mislimo probati tih 6 miseci jer možemo po zakonu zamrznuti radno mjesto,i naravno ono nas čeka kad se vratimo.samo mene zbilja zanima možemo li zaraditi svatko od nas po 4000 dolara misečno ako se trudimo.čula sam da supružnike obično stave na isti brod pa čak im i naštimaju smjene da su slobodni u isto vrime

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: pozz iz zadra
« Reply #3 on: 03/October/2009 »
hvala na odgovoru...mislimo probati tih 6 miseci jer možemo po zakonu zamrznuti radno mjesto,i naravno ono nas čeka kad se vratimo.samo mene zbilja zanima možemo li zaraditi svatko od nas po 4000 dolara misečno ako se trudimo.čula sam da supružnike obično stave na isti brod pa čak im i naštimaju smjene da su slobodni u isto vrime

Mislim da je malo preterano ocekivati da svako od vas zaradi svaki mesec po 4000 dolara... Bolje ocekujte manje. Jer ako bude manje od 4000 a vi otisli zbog toga, bicete razocarani.

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Odg: pozz iz zadra
« Reply #4 on: 04/October/2009 »
Mislim da je malo preterano ocekivati da svako od vas zaradi svaki mesec po 4000 dolara... Bolje ocekujte manje. Jer ako bude manje od 4000 a vi otisli zbog toga, bicete razocarani.

tako je valther ocekujte manje a zaradite vise bice sladje :run:

 a sto rece sef recenicu za sva vremena: jer cudna se stvar dogodi jednom kad se poslije dugo vremena covjek vrati na kopno.


a ja bih dodao -kad god se vratis s broda sve je drugacije- :uzdravlje:
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: pozz iz zadra
« Reply #5 on: 04/October/2009 »
Ako bi dobili posao waitera na Disneyu, imali bi najmanje $3.000 svaki od vas.
To tvrdim jer sam tamo bio 5 godina. Ali obicno za prvi puta dobiti takvu poziciju, morate imati nekakav "edge", kao sto je barem 1 ugovor na drugoj kompaniji, ili perfektan engleski i povijest u hotelijerstvu.

I nemojte se zavaravati, to je jedan od tezih poslova.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)