Author Topic: Pozdrav Svima. Trenutno sam u radnom odnosu, ali da se ne zavaravamo ...  (Read 2558 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mixailo

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima
Dozvolite da se predstavim:
Mihajlo ovde,po zanimanju medicinski tehnicar sa nekih 10 god. radnog iskustva.(odeljenje hirurgije i intenzivna nega hirurska,imam i  nekih godinu dana staza i u hitnoj pomoci)
Trenutno sam u radnom odnosu,ali da se ne zavaravamo koliko sam uspeo da se informisem i "entry level jobs" na kruzerima su bolje placeni nego moje trenutno zanimanje(a da se na poslu, radi radi se).
Cilj mi je naravno medical department,svestan sam da je put do med. dept. tezak.
Za pocetak bih pristao na bilo koju poziciju  na kojoj bih sa mojim iskustvom mogao raditi.
Forum je poucan i informativan,ocekujte pitanja kad jos malo prelistam  no;;;
Saveti dobrodosli.
Jos jednom Pozdrav Svima

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav Svima
« Reply #1 on: 14/August/2014 »
Pozdrav, Mihajlo. :uzdravlje:


Ako nisi u nekoj frci da ti gori pod nogama - nemoj da pristaješ "na bilo koju poziciju". Agencije takve vole i stvarno će te poslati na najnižu poziciju.
Slobodno prelistavaj forum, pogotovo iskustva veterana i videćeš da je to najviše deljen savet - pucati na što višu poziciju.

Ako zacrtaš cilj da odeš u medical department, posvetiš se tome, to ćeš i uspeti. Da li za mesec ili za godinu dana, to je već drugo pitanje.

Nemoj ovo da uzimaš zdravo za gotovo, nemam iskustva sa tvojom strukom, ali mislim da treba da se posvetiš traženju direktnih kontakta sa kompanijama, da zaobiđeš agencije koje se bave isključivo sobarima, čistačima, konobarima, fotografima...
Povremeno se pojave oglasi i otvoreni konkursi na sajtovima kompanija, a više je nego poželjno da budeš proaktivan i da sam tražiš email adrese/telefone osoba koje su zadužene za HR odnosno Medical u određenoj kompaniji... Google, LinkedIn, pa čak i fb tu mogu znatno pomoći.

I za kraj, pre 2 godine sam pisao iskustva sa lekarskog za Carnival u klinici Bel Medic, naveo sam da mi je doktor koji je donosio ocenu sposobnosti rekao da je i on radio na brodovima. Predlog: kolege ste, kontaktiraj ga, raspitaj se... ;D

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Pozdrav Svima
« Reply #2 on: 14/August/2014 »
Pozdrav!

Ja bih ti isto savjetovala da ganjaš struku i da ne ides na entry level pozicije (zasad). Nisam veteran, ali kad malo kreneš čitati forum, primijetit ćeš da i niže pozicije danas sve duže i duže čekaju ukrcaj. Pa i ako apliciras za najnizu poziciju to ti nije garancija da ćeš brzo i otići. Eto moj primjer, već skoro godinu dana čekam, ako računam i preliminarni i glavni razgovor i čekanje na ukrcaj. I čekat cu jos barem nekoliko mjeseci, a idem kao običan konobar u baru. Tako da definitivno apliciraj za medical department- uzmi si vremena za napisati dobar cv, preporuke i počni slat direktno kompanijama.  Sretno!

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Re: Pozdrav Svima
« Reply #3 on: 14/August/2014 »
 Pozdrav,

Ne oslanjaj se posebno na domace agencije. Oni svima obecaju sve, samo da privuku, neke zaradjuju na ,,obaveznim treninzima,, koji se placaju. Cesto se organizuju u drugim gradovima (recimo iz BG su putovali za Skopje, Zagreb... Banja Luku...) a odatle su dolazili u BG.

Nadji na fejsu stranice kompanija (Royal, Carnival i druge) pa ih kontaktiraj, sve redom. Budi konkretan. Prethodno upristoji svoj profil, da prikazuje osobu kakvu bi kompanija zelela da zaposli na odgovarajucem poslu.

Kako znas engleski i mozda jos neki jezik?

Traži oglase i za kopno, Nemačkoj su potrebni medicinari...

Ne prihvataj početne pozicije.








Offline rosenn22

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Imas bolje poslove za medicinare u njemackoj  :D
Pocetne plate oko 2000€,
Isto tako mozes ici kao njegovatelj,radis u starackom domu,imas placen stan,malo se radi a plata je ogromnaa za nase standarde,ali opet tamo je opet drugacije

Znam bar 10-ak osoba koje su otisle tamo,kazu super,vremenom ti se i plata povecava..
I imas slobodan dan :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline mixailo

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala svima na savetima.
Napravljen profil na LinkedIn-u,profil na FB-u mislim da necu u skorije vreme da imam jer mi vise deluje ko spomener, nego nesto ozbiljno.
Poslao sam CV i cover letter direktno u nekoliko kompanija i prijavio se  preko njihovih sajtova,pa sad cekamo i nadamo se,u medjuvremenu ce otici i jos neka aplikacija, a okusacu i srecu preko regrutera iz angencija.
@ rosenn22 pocinjemo od sledeceg meseca nemacki,i to je opcija, sto da ne.  :embarrased: