Author Topic: Dimenzije putne torbe?  (Read 6211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Dimenzije putne torbe?
« on: 16/August/2014 »
Koliko san svatila čitajući ovu temu, najbolje bi bilo ne kupovati putnu torbu prije nego saznan aviokompaniju ili kolike su otprilike dozvoljene dimenzije? Hvala

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #1 on: 16/August/2014 »
Hmm... Otprilike su danas svi koferi u prodaji približno istih dimenzija i obično idu u kompletu - mali (carry-on), srednji i veliki.

To su uobičajene dimenzije u celom svetu i milioni putnika ih koriste. Ne znam nikoga da je imao problem sa dimenzijama prtljaga.

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #2 on: 18/August/2014 »
Hmm... Otprilike su danas svi koferi u prodaji približno istih dimenzija i obično idu u kompletu - mali (carry-on), srednji i veliki.

To su uobičajene dimenzije u celom svetu i milioni putnika ih koriste. Ne znam nikoga da je imao problem sa dimenzijama prtljaga.

Treba da kupim kofer. Ili je mozda bolje da kupim torbu? Sam po sebi, kofer je teži od torbe... Lakše je da se nađe mesto u kabini za torbu nego za kofer?

 :waiting:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #3 on: 18/August/2014 »
Čekaj, pitaš za ručni prtljag, za ono što nosiš sa sobom u kabinu? Kupi šta god hoćeš, šta tebi odgovara. Mesta ima dovoljno i u pregradama iznad sedišta, a ako zatreba može da se iskoristi i prostor ispod sedišta.

Ja u kabinu uvek idem sa koferom (najmanjim iz kompleta) i rancem - po pravilu se može nositi torba ili ranac za laptop, a ja u ranac potrpam još svega i svačega osim laptopa i nikada nisam imao problema... na leđima pun ranac, jednom rukom vučem carry-on, u drugoj ruci nosim fasciklu sa dokumentima.
U kabini u pregradu gore stavim carry-on, a ispod sedišta ranac (ne zato što nema mesta gore, nego mi je praktičnije da odatle vadim potrebne stvarčice tokom puta).

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #4 on: 18/August/2014 »
Prtljag, putna torba. Sa sobom nosim ranac, planiram da spakujem pantalone, košulju, veš, možda cipele (ove su mi udobne, crne, kožne, gumiran đon)... za svaki slučaj ako prtljag zaluta (nadam se da neće).
Šta još? Lap top nemam, onaj što ću kupiti, sestra već prisvojila (student, šta ćeš). Nosim samo mob, ne nosim ni ipod (sestra...).



Pitao sam te za putnu torbu, koja se čekira.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #5 on: 18/August/2014 »
Opet uzmi šta tebi više odgovara, mada 99% putnika koristi kofere, jer tokom puta, tumbanja između letova, prebacivanja, ubacivanja, nabacivanja, tovarenja, guranja... prtljag preživi jake udarce, pritiske, gnječenja, flekanja, oštećenja... tako da tvrdi kofer bolje čuva tvoje stvari unutra, u mekšoj torbi bi bilo znatno rizičnije da se nešto polomi, prospe, izgužva...

I naravno, ako se odlučiš za torbu, obavezno da bude sa točkićima, kad stigneš do Amerike tek te čeka vucaranje prtljaga dok ga konačno ne smestiš u kabinu.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #6 on: 19/August/2014 »
prinče, hvala  ;D nego.. šta je ranac?? smin li nosit 3 torbe sa sobon, znači veliki kufer, carry on i svoju osobnu? ili su dozvoljena samo 2  -()-

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #7 on: 19/August/2014 »
ma carry on niko ni ne gleda... uzmi kakav tebi pase... ja sam zadnji put sa sobom nosio onaj laptop satchel i ruksak.. s tim da je ruksak bio onaj planinarski ooogromni sa jedno 15 kila  :facepalm:
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline radoznao1

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • za..bi kera, ?uvaj se gazde
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #8 on: 19/August/2014 »
šta je ranac??


 :wave:

ranac - ruksak








Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #9 on: 20/August/2014 »
smin li nosit 3 torbe sa sobon, znači veliki kufer, carry on i svoju osobnu? ili su dozvoljena samo 2  -()-

Ako pitaš da li smeš u kabinu, onda ne može veliki kofer, ostalo može.

Ako pitaš za ukupan prtljag (i checkiran i za u kabinu), onda besplatno možeš jedan kofer da checkiraš, a smeš da ih imaš i više, ali se tada doplaćuje.

Carnival refundira troškove jednog dodatnog kofera (bitno je doneti račun, tj. one odštampane nalepnice koje se dobiju tom prilikom).

Evo da pojednostavim:
Kabina: carry-on + osobna torba, to je free
Checkiran prtljag: jedan je free, ako imaš još jedan taj se plaća na aerodromu a Carnival će na brodu da ti refundira taj trošak.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #10 on: 20/August/2014 »
mislila san na prtljagu koju nosin sa sobon u kabinu. znači mogu li u kabinu unijeti svoju osobnu torbu i carry on kufer jer san poprilično paranoična da će mi se veliki kufer negdi zagubit putem i da ću ostat gola i bosa na kruzeru  :( znači mogu to dvoje free

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #11 on: 20/August/2014 »
Bez brige, neće se nigde zagubiti, videćeš. ;D

Naravno, teeek za svaki slučaj, u carry-on treba staviti najosnovnije stvari sa kojima se može "preživeti" par dana u slučaju da veliki kofer zaluta. Ali neće.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #12 on: 20/August/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #13 on: 20/August/2014 »
Nemoj da je traumiraš, spremna je da celokupan prtljag nosi sa sobom u kabinu aviona. ;D

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Dimenzije putne torbe?
« Reply #14 on: 20/August/2014 »
Ma najbolje da obuces ti sve na sebe a kofere posaljes prazne....sto je sigruno sigurno je  :D  :smack: ili ponesi tri kofera i u svakom ista garderoba i jednog crnca sa sobom da ti to sve nosi  :clapping: