Author Topic: Imam mogu?nost oti?i na Carnival, Molim Vas recite mi svoje mišljenje.  (Read 8997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Prodajni sam savjetnik za rabljena vozila. Radio sam dugo vrijeme i u rent a caru a prije toga sam radio svasta. Konobario, postavljao laminate, zavjese, tapisone.... U principu sam dosta radisan tako da nisam izbirljiv u poslu

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Malo reakcija i sa fejsa ...  :pop:





Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Imate li ideje za koje mjesto bih se mogao prijaviti. Stvarno mogu raditi svašta, i radio bi svašta. Ali koliko sam shvatio iz foruma ako se prijaviš da bi radio svašta prat ćeš čaše i gotovo...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... prat ćeš čaše i gotovo...

Ti bi se jeftino izvukao. Vidiš onoga tipa iza crnca? Otišao preko agencije preko koje ti planiraš.



Nažalost, imaš samo znanje jezika, i ne možeš puno birati. Eventualno se možeš ubaciti kao konobar, ali neće biti nimalo lako (tamo, na brodu), jer ovo na kopnu je kamilica za posao konobara na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Imam prijatelja koji me može ubaciti za konobara odmah. Ubacio je već par ljudi a taj lik koji ubacuje na brod mu je veliki prijatelj i što se toga tiće znam da za konobara mogu.... ;D

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
I stvarno zelis za 6000kn mjesecno biti odvojen od obitelji 8 mjeseci? Meni bi to bila zadnja opcija, kada ama bas nista ne bih mogao zaraditi kod kuce. Razmisli malo bolje...

Uz to jos oduzmi oko 1200kn za doprinose mjesecno kada budes na prvom ugovoru...

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Nisam imao do sada informaciju da je plača 6000kn na brodu... Koliko je meni pričao čovijek koji je došao sa Carnivala i radio je kao barmen imao je 12000kn plaću... sad... naravno da nebi išao za to na brod i odvajati se od familije.... to nikako!

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Neznam od kuda tih 12000kn, mozda kao Steakhouse server, ili Team waiter pa nadalje (tu nisam 100% siguran o placama). Ti bi sigurno dosao tamo kao Asst Waiter i placa bi ti bila otprilike 6k kn.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čak i da te može prijatelj ubaciti, ne možeš izbjeći troškove odlaska; viza, medical, certifikati, karta?, ...
Troškovi odlaska (za one bez veze) se kreću €1.000-€1.500
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Pa to je neka nova informacija. On je radio kao barmen i imao je 15% koliko sam ja shvatio iz njegove priće... da se razumijemo on je to popljuvao totalno i rekao je da ne idem nikada, ali ja sam takav da moram čuti više informacija da bi nešto mogao povezati!

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Da čuo sam za te troškove!  :tuctuc:

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Imas vise pozicija konobara na brodu.
U BARU:
1.Barmen
Pod barmenom se podrazumjeva osoba koja radi iza sanka i sprema pice, koktele itd... i on po prici veterana uzima finu lovu. Da odes na brod kao barmen trebao bi biti maher na kopnu u tom poslu, sto sumnjam da si. Moras znati sve koktele, da te ne gnjavim vise o tome imas na forumu opis posla jednog barmena,
2.Bar server/waiter... da te ne gnjavim, o tome imas na forumu opisano sta, kako, gdje, koliko... plata mu je manja od barmena ( po prici veterana)
3.Bar utility/boy...najniza pozicija u baru i shodno tome najmanja lova je u pitanju, po prici veterana ako prodjes mjesecno sa 1000 dolara na konju si.

To ti je samo za bar, pored bar departmenta imas i restoran, gdje takodje imas vise rangova konobar poredani po hijerarhiji...

Raspitaj se jos malo kakvu ti poziciju nudi, jer nevjerujem da mozes otici odmah na mjesto barmena.


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Upravo tako, iako je trebalo i pogledati forum malo.

Restoran na Carnivalu:

Assistant waiter - rade i u crew/staff/officer messu, room service. Fiksna plaća cca 1000 dolara (ako ne i manje). Mogu raditi i u dining roomu i na Lidu, gdje je plaća veća zbog gratuityja i zbog eventualnog tipa.
Assistant team waiter - službeno radi u dining roomu i na Lidu. Praktički, busboy. Servira kruh, vodu itd.
Team waiter - pozicija iznad, ali ne glavni konobar, pošto je na Carnivalu three-man-show sistem.
Team headwaiter - oni su već solidno plaćeni, ali neću lupati iznose za ove dvije pozicije jer se ne sjećam, sigurno ima netko tko trenutno radi na tim pozicijama i pisalo se o tome, treba samo potražiti po forumu.
Once a sailor, always a sailor.

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Koliko sam upucen imas jos Buffet i Ass. buffet Steward, gdje prvi radi sa gostima dok drugi ne (izvor informacije sajt safe cruise-a).

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Koliko sam upucen imas jos Buffet i Ass. buffet Steward, gdje prvi radi sa gostima dok drugi ne (izvor informacije sajt safe cruise-a).

Ima ali ne na Carnivalu. To bi bili Princess, Cunar i možda još poneke.
Once a sailor, always a sailor.