Author Topic: Imam mogu?nost oti?i na Carnival, Molim Vas recite mi svoje mišljenje.  (Read 9101 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Pozdrav forumaši,

Trebam Vašu pomoć. Imam 28 godina, u braku sam i dijete od 1,5 god.
Trenutno radim u jednoj firmi koja u kojoj sam vrlo nezadovoljan, radim za neku malu plaću koja je više vezana za provizije pa se možda sa vremena na vrijeme i uspije skupiti neka kunica ali hajmo reći da možda mjesečno zaradim 5.500 - 6.000kn (sa time da zna biti mjeseci od 4.000kn a nekad i 15.000kn).
Uz sve to uvijek je neko natezanje dali će netko dobiti otkaz, neće pa ovo pa ono... uglavnom dosta sam nezadovoljan.

Imam mogućnost da me se ubaci na Carnival Cruise Line vjerojatno kao konobara.

Koga god pitam kaže mi da sam prestar ili da se ne isplati, tu i tamo netko kaže da je to ok ali da si postavim u glavi da idem na max 3 godine i tako dalje i tako bliže.

Molim Vas recite mi svoje mišljenje jer vi ste u tome svemu pa me zanima kako to izgleda.

Puno Vam hvala unaprijed.

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Pozdrav svenkran i dobrodosao....Prvo nikako nisi prestar sa tvojih 28 godina.....drugo mozes dobro da zaradis i pored toga vidis i sveta,sad sa koliko novca ces se vratiti kuci opet od tebe zavisi,jer smestaj i hranu imas jedino gde mozes da potrosis neki dolar su crew bar i izlasci,a pogotovu crew bar a veruj mi da tamo mnogo novca mozes da ostavis....zato moras znati od starta zbog cega ides,da li zbog novca i tvoje porodice ili da se i provedes uz to....a jedino sto bi ti pravilo problem je to da ne vidis porodicu i da si tih 6 meseci bez njih....sad zavisi koliko si jak i da li to mozes da izdrzis...pozzz  :wave:

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
hvala Zliigac na dobrodošlici.

tu nitko ne zna koliko je jak dok ne proba, toga sam svjestan, samo je pitanje kakva su iskustva sa tim brodom, što je meni sve potrebno da bi se ja ukrcao, koliki su troškovi.... Ima li tu itko iskustva sa tom kompanijom?


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja glasam za ne.
Prvo zbog posla. Konobar na kruzeru je izuzetno strasan posao, pogotovo ako nisi prije konobario.
Drugo zbog djeteta. Čak i ako možeš potegnuti taj posao, pitanje je koliko dugo možeš izdržati.
Istina, ima ljudi koji rade po kruzerima kao mašine, a djeca im odrastaju bez njih, ali jesi li ti jedan od takvih? Ne znam, možda i jesi, ... nedavno se i jedna majka odlučila otići, ali ona nije imala nikakav posao.
Tu je i gospođa, nju se pita više nego nas na forumu. U svakom slučaju, previše je nepoznanica da bi eksperimentirao.
Radije probaj promijeniti okolnosti u svojoj trenutnoj radnoj sredini, a bez da radiš neke radikalne rezove.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
To najbolje da ti odgovori neko iz Hrvatske i iz te kompanije....jer ja nisam ni jedno ni drugo....  :D ako te nesto drugo zanima a mislis da mogu da ti pomognem slobodno se obrati....pozzzz  :wave:

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Je to su sve činjenice koje govoriš. Konobar sam bio jedan duži period svog života i konobarenje kao posao mi ne predstavlja nekakav problem. Gospođa je isto tako složna i skupa se dogovaramo oko ovoga svega jer je i ona svjesna situacije.

Jednostavno nisam pametan nikako :(

Hvala Vam na odgovorima što ih više dobijem to ču biti pametniji!

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Slusaj ovako....ima mnogo ljudi koji su na bordu a kuci ih cekaju porodice,mala deca,svalerke i ostalo....i niko se ne zali....cak naprotiv to dobro dodje i zenama jer im stize kinta a imaju sest meseci za lumpovanje  :neee: pa ti sad vidi....  :yahoo: (mala sala)  :wave:

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Pa ovako to nekako izgleda. Meni je zena iz bosne a ja sam iz zagreba no svi skupa zivimo u splitu. Zena je sa djetetom skoro cijelih godinu dana bila u bosni dok sam ja radio. Ja sam ih vidio kako bi mogao. Bilo je tesko ali raditi se mora tako da prije svega stavljam zadovoljstvo svoje familije i djeteta, a ako se nema i ako sam nezadovoljan ja nezadovoljni smo svi.

Tipkam sa moba pa se ispricavam na pravopisu.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Isto glasam za ne. Bar ne za navedenu kompaniju i poziciju. Znam da se plaća koju imaš čini jako mala, ali nećeš ni na brodu odmah zarađivati iznose koje svi zamišljaju. Ako si već odlučio i imaš opsežno iskustvo i znanje u tom poslu, barem guraj za drugu kompaniju gdje je bolja lova, Royal Caribbean, Disney... U svakom slučaju, sretno
Once a sailor, always a sailor.

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Ako kod kuce zaradujes oko 5 - 6k kn, onda ti se ne isplati ici tamo za konobara na Carival (pomocni konobar ti vjerovatno bude pocetna pozicija) posto bi onda zaradivao oko 1200USD + - sto ti ispada ko kod kuce. Kao sto su neki naveli, bolje ganjati bolju poziciju ako moguce, ili ne ici.

Offline maayasar

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
ako vec imas posao neas potrebe ici experimentirati po carnivalu,prvih par ugovora neces dobit bolju lovu od te koju zaradjujes,jedino ako zelis istrazivati svijet,ono da guzica vidi puta,a ne izgledas mi bas neozbiljan..stoga ili zadrzi to sto imas ili trazi bolje kompanije ko sto ti raja savjetuje,nije ti carnival rjesenje

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
ma bježi, ja sam oženjen, još uvijek bez djece i ja sam imao kur*ev posao od kojeg mi se povraćalo, sreća našao bolji.

Isto tako prošle godine zabrijao na cruzer, riješio da idem na Carnival, no kad sam čuo plaću, ni u ludilu.....

daleko je to od love za normalan obiteljski život, trebao si to otići dok si bio mlađi bez žene, ovako ne isplati se ama baš nikako.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Pa stvar i je u tome sto je moj posao prije bio bolji nego sada kada sam stariji. Znaci u principu mislite da je kriva agencija?

Ne znam. Nekako mislim da nema nigdje idealnog i "lake love", ali bi sve probao samo da svojima osiguram kakav takav zivot.

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Druze... nije da te odvracam ali zar ti nije bolje da prvo probas to sve a i da ti porodica bude blizu,pa ako bas nista ne bude od toga onda tek brod

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pa stvar i je u tome sto je moj posao prije bio bolji nego sada kada sam stariji. Znaci u principu mislite da je kriva agencija?

Ne znam. Nekako mislim da nema nigdje idealnog i "lake love", ali bi sve probao samo da svojima osiguram kakav takav zivot.

Nije kriva agencija, oni ponude ljudima one poslove za koje su sigurni da ce dobiti i gdje je stalni obrtaj ljudi. Kriv je kandidat koji prihvati posao ispod svojih mogucnosti i kvalifikacija iz svojih razloga...

Laka lova je kad radis ono sto volis i uzivas u samom poslu, a ne radis zbog novaca. Zasto nam ne kazes cime se bavis, mozda ti mozemo preporuciti neku poziciju na brodu koja bi se nadovezivala na tvoje iskustvo pa to mozes prezentirati agencijama i buducim poslodavcima?
Once a sailor, always a sailor.