Author Topic: Imam mogu?nost oti?i na Carnival, Molim Vas recite mi svoje mišljenje.  (Read 8994 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Ako nije problem da pricate i pominjete cifre u evrima jer ne mogu non stop da otvarm konvertor da gledam koliko su evri u kunama....A to da se ne moze otici na brod direktno kao barmen nije tacno....jeste tesko ali je izvodljivo...ja sam dobio poziciju Bartendera na prvom ugovoru i to sam se prijavio sa 31 godinom prvi put za intervju i prosao glat,intervju mi nije trajao ni 10 min...ali naravno veliku ulogu tu igra kako se pripremis i naravno sreca...a Bartenderi na Clebrity uopste ne prolaze lose negde izmedju 2500 i 4000 $,sad sve zavisi od kruza i tipsa...

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Nisam rekao da se ne moze otici kao barmen, nego sam rekao da je vrlo tesko.
Kada si mu rekao da si prosao za barmena trabao si mu i spomenuti da radis taj posao 11 godina i da znas raditi flair...
Ja mu samo govorim realnost, da ne misli da je lako, nastreba sve pa ode na intervju i izbifla i kad ga agent pita koje je boje ovaj koktel, koje onaj, kakav je ukus...(a mozda te to uopste i ne pita) a ti hmmm... hmmmm...
Zato sam rekao da trebas biti dobar na kopnu u tom poslu i onda mozes proci.

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
olovni .... Nisam ni mislio na to da je lako i da mozes otici bez ikakvog znanja i nije mi uopste bila namera da opovrgnem tvoje pisanije.....samo sam hteo da kazem ljudima da nije bauk otici na bolju poziciju i da ne prihvataju bilo sta po svaku cenu....i bartending nije neka nauka,sve se to da nauciti mnogo brze nego sto ljudi misle,samo trebas imati jaku volju i znati sta zelis....Da ja imam iskustvo i sve to sto si rekao ali kada bih ti rekao da me na intervjuu nisu pitali nijedan koktel kako se pravi i kako izgleda itd. i opet mi je posle tri minuta pocela govoriti 'ti kada budes dosao na brod....pa kada dodjes itd....' Sta hocu reci sa ovim: JAKO JE BITNO ZNATI PRODATI SEBE.... ako ne znas sebe da prodas neces znati ni pice na brodu,samim tim kompanija nema zaradu i naravno da neces proci....treba imati vere u sebe otici bez ikakvog straha i nikako ne potcenjivati sebe i birati najgore pozicije.....jer realno ljudi,te pozicije su za filipinose i induse,kada nasi sa ovih prostora ne bi prihvatali te pozicije vise bi nas cenili i svima bi bilo bolje....nadam se da me razumete    :uzdravlje:

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Ma sve pet...
Vidim da dugo cekas, zelim ti brz ukrcaj i puno :money:

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Iskreno,

prodajem vozila ljudima koji nemaju novaca .... ako to uspjevam znači da mogu prodati bilo šta hahaha

 ::bin-laden:: ::bin-laden::

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
olovni Hvala puno...trebace mi sreca  :uzdravlje:
svenkran mozemo mi ovde da ti pricamo svasta i svako ce svoju pricu da prica koja je drugacija od prethodne....najbolje bi bilo da ti dobro procesljas ovaj forum zakljucis sam da li ti to treba ili ne i ako odlucis samo napred i veruj u sebe,jer posle nema nazad...ima al cemu to...a godine nemoj nikako da ti predstavljaju problem....  :deda:

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ja sam sa 29 otišao na Carnival kao asst waiter. Imam i ženu doma, i dvoje djece. Jbg, situacija je bila takva da nisam imao izbora. Naravno, plaća nije nešto u startu. Ja sam sad drugi ugovor i došao sam u restoran za goste gdje će mi plaća kao asistentu biti nešto veća. Nadam se da ću do kraja ugovora izboriti poziciju u Team waitera i onda će biti ok.
Što htjedoh reći, kao asst imati ćeš plaću cca 1000$, ok, slažem se, malo je, ali svaki start di god radiš je težak. Ajde neka meni netko kaže gdje se u Hrvatskoj, Srbiji, Bosni možeš zaposliti za plaću od 1000$? I da ti bude siguran posao? Plus kroz ugovor-dva doći ćeš do bolje pozicije ako znaš šta radiš i doći ćeš na neke pare. Na Carnivalu se radi puno lakše nego na drugim kompanijama, zato je malo manja lova, znam šta ljudi pričaju koji su radli drugdje.
Odeš na brod, odguliš par godina, skupiš lovu, vratiš se tu, zaposli se u nekom restorančiću, i boli te briga.
Eto, to je moje viđenje svega, i moj savjet ti je da probaš. Ništa nećeš izgubiti, samo iskustvo više

Offline dubrovnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
  • Da sre?a može se kupit, svak bi je sebi platio...
    • View Profile
Ja glasam za ne.
Prvo zbog posla. Konobar na kruzeru je izuzetno strasan posao, pogotovo ako nisi prije konobario.
Drugo zbog djeteta. Čak i ako možeš potegnuti taj posao, pitanje je koliko dugo možeš izdržati.
Istina, ima ljudi koji rade po kruzerima kao mašine, a djeca im odrastaju bez njih, ali jesi li ti jedan od takvih? Ne znam, možda i jesi, ... nedavno se i jedna majka odlučila otići, ali ona nije imala nikakav posao.
Tu je i gospođa, nju se pita više nego nas na forumu. U svakom slučaju, previše je nepoznanica da bi eksperimentirao.
Radije probaj promijeniti okolnosti u svojoj trenutnoj radnoj sredini, a bez da radiš neke radikalne rezove.

Potpisujem svaku Sefovu rijec!