Author Topic: vale, Camp Carnival staff, Carnival Cruise Line  (Read 2061 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Svaki put to kazem: Moram ici jos jednom...

Korisničko ime: vale
Država: srbija
Spol: zensko
Kompanija: carnival cruise line
Pozicija: camp carnival staff


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Od drugarice sam cula, koja je dobila posao na brodu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Zavrsila sam studiranje ne pedagoskom viskom skolu, posla nema, pocela sam da volontiram godinu dana. Nisam imala para, imala sam 23 god. i dobijem dzeparac od roditelje, mislim... Kaka ve je taj zivot... Plus htela sam da islpatim roditeljima te pare sto su potrosili za moje volontiranje oko 1000 evra. (Sto na kraju naravno da nisu uzeli od mene.)

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Agencija je bila "Empolyment power", moja drugarica je isla preko toga, zato sam i ja. Imaju kollege u Subotici, tamo zivim i ja. Blizu je bilo.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Ja sam cula i ranije kakav je posao na brodu kao konobar ili spremacica, ma to ja nikad ne bi... Mrsava sam, ne mogu ja to. Drugarica je dobila posao kao youth staff, onda mogu i ja! Tako sam mislila. Bas se radujem da nisam otisla na drugu nizu poziciju, jer ja bi dobila ili dala otkaz posle 2 nedelje u tim pozocijama.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je trajao oko 5-10 minuta, malo cekanja ranije, a sve je bilo u redu, svi su bili ljubazni ljudi, rade sa americkim misljenjem...
Nedelju dana sam cekala na odgovor, da sam prosla!

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troskovihihihi?? XD pa, bas dosta... Oko 1100 evra, plus "toilttiers" itd.
Lekarski pregled oko 120 evra
Putne troskove...
800 evra za agenciju sa avio-ticketom
Prevodilac (diploma, fingerprints,...)??.?
Prva pomoc kurs... Oko 2000 din.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Prvom psihicki sam spremila, a posle materijalisticki. : )
Procitala sve ovde, i tako: carape oko 20 kom 100% pamucni, bele za rad obavezno, i ja volim crne za gym. (Jako tesko tamo naci dobre carape!)
Gacice 15 min.
Pidzamu, 2 hajlinice, 2 pantalone, majice (ili kupicu tamo:), japanke, gym patike, sandale, 2 bele patike za rad. Bitno je da pripremimo i za toplo, i za hladno vreme. Homeportovi u januaru (florida)...uzas. Kupila sam i rukavice u jacksonvillu i jakne, posto imamo slide duty i gangway duty
Toillettiers, tablete magnezije i kalcijuma obavezno, ali samo za prvi mesec, kasnije mogu da izadjem iz broda, pa mogu i da kupim za sledece meseci.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Nemam reci na to...
Fenomenalno, uzasno, uplaseno, izgubljeno, sretno, bolesno i umorno svako vece, al ponosno.  

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija?, ili da kazem radnici na brodu su bili uglavnom ljubazni, bilo mi je neprijatan da me svi zovu na moje ime, da mi kazu zdravo na prvi pogled, da me pitaju kako si, i svi kazu da ces brzo naucit sve. Al posle sam navikla i otisla na trening I am Carnival, gde sam i ja naucila sta znaci izraz "Welcome" u Carnival. Ja bi poslala svakog radnika u srbiji da tp nauce!  

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
U ovom poziciju Youth Director odmah dolazi da te smesta, da pokaze Camp Carnival i staff mess, crew mess, gde jedes, i da ti da raspored, jer pocinjes taj dan, al nemojte da se uplasite.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Imas srece ako si imala sitna soba i kod kuce. Tesko je bilo da navinkem cimerku iz indije, canade, al imala sam iz srbije i hravtske isto. Probam samo da se odmorim u sobu, citam malo, a kad mogu, sto vise da idem na svez vazduh. Prosetam na brodu, da vidim i naucim sve, trosim vreme u Crew traaing center, itd.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zarad je dobra za mene, zaradim 3 puta vise nego kod kuce sa sitnim poslama, znaci meni je to Super. Ipak hiljadu evra nam puno vredi, samo treba malo da razmisljamo o situaciji u srbiji i o tome sta na nudi kompanija ( carnival- smestaj, hrana, avionsku kartu).  

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Kod mene ne, ne mislim da iko hoce da bude YD, youth director. Ja planiram par ugovora, i dosta. Hocu da zivim kao covek. A i u drugom pozicijama je tesko. Puno ljudi se zale o tome, konobari, spremaci...

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot mi je uvek Ok, treba brzo da nadjes par dobri ljudi koji ti vuce da se druzis malo, a ne prepuno, jer npr. Ja sam skoro stalno bila umorna. Al moze da se i to navikne.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ljudi su dobri, losi, ludi, samo nisu normalni. Poludecemo mi tamo svi polako...  :smack:
Ne veruj nikog 100%! Svi ljudi misle da znaju sve, al ustvari samo pretpostavljaju.  treba ici kod HR-ako imas "velike" pitanje. Ili uradi svoje istrazivanje, pitaj svakoga  na brodu i van broda.  :D

  • Kako biste opisali putnike?
Putnici su uglavnom Ok, al svugde i svaki crise imamo puno specijalce, treba da se pripremis na najgore. Oni znaju najbolje kako da se svadjaju da dobiju besplatan service na brodu ili vise.
Ali imali smo puno dobri i slatki gosti, koji su nam mnogo falili.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Skoro svugde sam izalsa, posetila sam cise nego 20 razlicitih mesta sire Usa, canade, karibkse ostrve tokom prvog ugovora sa Carnival Gloryjom.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Puerto Rico,  Key West, St. johns-Canada, Portland, Boston i Norfolk-Virginia state.  :banana:

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Putujes, ne treba da kuvas, ucis puno puno o svetu, o raznih kulture, nacije, o raznih mogucnosti u svetu, o razlikama izmedju brodske poslove, mozes da naucis kako da radis sa ljudima, ili neki strani jezik...
A najvise sam ja naucila o sebi!

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ima vise hiljada ljudi oko mene, al ipak sam sama. Al tako  mogu da ucim o sebi.
Internet uopste nije jeftin. Al mogu van broda da saljem mejl ili da pozovem doma.
Pranje ves je specijalna procedura, retko mi uspe da zarvsavam na vreme.
Nema slobodnih dana.
Uvek ima cimerka.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Preporucujem zbog ti stvari sto sam napisala malo pre,( vidi: dobra strana rada na brodovima ). Ako ti to fali da se ispunis sebe, idi! Ako hoces nesto novo i veliko iskustvo, idi!

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Aplicirajte samo za staff pozicije, ako imate neke kvalifikacije ili radne iskustve i zanje engleskog jezika, samo napred. Nema "easy" posao na brodu, ali nema vise posla od 12 sati, kako ja znam.
Veruj u sebi! Nikad ne zaboravi :deda: zasto si otisla na brod.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Puno ljudi su ti tamo vec godinama, oni to vole. I ja volim, ali znam da je taj neki irrealan zivot, sto ne mogu dugo ziveti. momak mi ceka kuci. Zahvalna sam da sam dobila ovaj posao, i sve te iskustve.
Ima random testiranje na droge, i alkohol, ne mozete izbeci. Videla sam izbacani ljudi zbog toga.
Zakljucite vrata uvek, i to je to od mene!
Zelim Puno srece svima koji su odlucili da idu na kruzer!
Zene, pazite sa muskarcima!
Muskarci i vi pazite!
 :uzdravlje:

Ps. Oprostite zgob te greke sto sam pravila.  Verovatno sam pravila... : ) sorry



Pozdrav!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: vale, Camp Carnival staff, Carnival Cruise Line
« Reply #1 on: 21/August/2014 »
Zanimljivo iskustvo, hvala  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: vale, Camp Carnival staff, Carnival Cruise Line
« Reply #2 on: 31/August/2014 »
Jos nesto da dodam. Procitala sam stotina topika pre nego sto sam izasla na brod, i mogu vam reci da ste mi puno pomogli sa komentarima. Znala sam sta da ocekivam od posla, manje vise. Hvala svima! Nisam nasla jos jedan sajt kao ovaj.  ;) :wave:
Pozdrav!