Author Topic: pitanja, savjeti  (Read 4837 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MPower

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
pitanja, savjeti
« on: 06/October/2009 »
imam 22 god, studiram ekonomiju, ostala mi je ova 1 godina do diplome. razmisljam se da kad zavrsim fakultet podjem na kruzer i tamo provedem jedno 6 mjeseci radeci. znaci primarni cilj mi nisu pare, vec jednostavno da osjetim kakav je taj zivot, da sam zaradjujem svoj hleb daleko od kuce, da vidim drzave koje inace nikad ne bih imao sansu vidjeti, da upoznam ljude iz svih krajeva svijeta.
citao sam malo po forumu sta je potrebno da se nadje posao na kruzeru. zdrav sam, nisam nikad osudjivan niti sam sklon svadjama i tucama, ne konzumiram narkotike, ne pusim, dobro poznajem engleski jezik, komunikativan sam i druzeljubiv, spreman za timski rad.. volio bih da imam kontakt sa ljudima, tj da ne radim u nekoj sobici sam nego da svakodnevno upoznajem ljude.. radno iskustvo mi je nula, nikad nisam zaradio nijedan svoj euro, zato mi se i ide na kruzer kad zavrsim fakultet da malo osjetim zivot.  plata nije toliko bitna al isto bih se glupo osjecao da se kuci posle 6 mjeseci rada vratim bez prebijene pare :) koje poslove mi preporucujete ? koliko je radno vrijeme dnevno tih poslova i kolike su plate? zapao mi je za oko posao bartendera i zanima me bih li mogao dobiti taj posao ukoliko prije prijave za posao (a do tad imam godinu dana) zavrsim neki kurs da umijem praviti koktele, a uz to imam odlicno poznavanje engleskog? ili se uz to trazi i prethodno radno iskustvo....

hvala unaprijed :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #1 on: 06/October/2009 »
Za posao Bartendera stvarno bi ti trebalo radno iskustvo.
Tesko ces (ne i nemoguce) uvjeriti regrutera da ti da posao. Moraces krenuti nesto nize, jer ima puno kandidata koji su u hotelijerstvu proveli godine, i tek onda saznali za posao na kruzeru i odlucili se otici. Oni ce dobiti prednost.
Zavrsen kurs je svakako dobra stvar, ali bi idealno bilo posjedovati iskustvo, pa makar i kratko.

Lakse bi prosao za npr. Bar Waitera, ili Assistant Waiter, ili cak Buffet Steward ...
Provedi vise vremena trazeci informacije ovdje na forumu, imas jos vremena odluciti se za ono sto mislis da ce ti najbolje lezati, izbor je zapravo velik.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #2 on: 06/October/2009 »
probaj shorex , pursers ,gift shop  to su pozicije gdje nije dosadno ako si samouvjeren mozes dobiti ovo gore navedeno
a pozicije su ok i vise nego ok kao shorex imas mogucnost da vidis sve luke u detalje isto kao i purser jer mi svi moramo proci sve ekskurzije to je u opisu posla jer da bi mogli ponuditi vrhunsku ulsugu i dati info o nekom portu moramo to vidjeti :) a i dr strana price cesto idemo na ture da provjerimo kvalitet iste ture koju prodajemo i dal se nudi sve ponudjeno u opisu iste.
gift shop slobodan  si u lukamajer shop je zatvoren dok u luci samo radi u internacionalnim vodama pa mozes istrazivati na svoju ruku a navedene pozicije su officer i staff sto ti otvara vrata javnim prostorima i koriscenje istih
i sve pozicije iziskuju komunikativnost i radis sa visokom frekvencijom ljudi



Offline MPower

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #3 on: 06/October/2009 »
evo pogledah malo po netu..
'Pursers

Purser staff are officers and report to the chief purser. They are responsible for all financial matters onboard a cruise ship, accounting, immigration issues etc.

An accounting and administration background is required. Contracts are usually for one year with a break between two contracts. Salaries are flat and range from $1400 to $2000 per month.'

ja ovaj posao ne mogu nikako dobiti jer nemam nikakvo radno iskustvo..
ja bih radio kao konj, samo mi je veoma bitno da mi posao bude zanimljiv i da upoznajem ljude. ali problem je sto ja ne mislim da se zadrzavam preko 6mjeseci, da li da to otvoreno kazem na intervjuu ili da precutim? za 6 mjeseci se ne moze napredovati znaci koji posao nadjem u startu radicu ga svih tih 6 mjeseci jel tako?

'Bell Boy
Carries out room service requests. No previous experience is required. Salaries range from $1000 to $1600 per month.'

sta mislite o ovom poslu? meni zvuci primamljivo




Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
6 Mjeseci
« Reply #4 on: 06/October/2009 »
Nijednom regruteru nije u interesu zaposliti nekoga samo na 6 mjeseci.
Tko bi te na kopnu zaposlio na to vrijeme?
Spomeni to i neces dobiti posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #5 on: 06/October/2009 »
Ja bih ti prvo preporucio da radis par meseci bilo kakav posao na kopnu, posto ti nemas nikakvog radnog iskustva, ne zbog kompanije nego licno zbog sebe. Ti ocigledno imas predstavu da je rad na brodu sacinjen od zurki, upoznavanja i egzotike. Toga ces najmanje videti kao Bellboy, jer ipak posle 12 sati rada kao potrcko i nosenja kofera bice ti samo do spavanja i odborjavanja do kraja ugovora... A i malo samnji ciljeve, mislim nije realno da ocekujes da napredujes u toku samog prvog ugovora, mnogi odrade i dva tri ugovora bez promotiona...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #6 on: 06/October/2009 »

Ti ocigledno imas predstavu da je rad na brodu sacinjen od zurki, upoznavanja i egzotike.


Lijepo je covjek napisao da bi radio kao konj ...
Walther, stvarno nije fer da iznosis ovakve komentare.  no;;;
Covjek uredno trazi savjete i pomoc pri donosenju jedne od najvecih zivotnih odluka.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #7 on: 06/October/2009 »
Pa zar ga nisam savetovao? Govorim mu da posao na kopnu nije isto sto i posao na brodu, on nema uopste iskustva i olako shvata uslove rada na brodu... A drugo kao bellboy planira da mu posao bude zanimljiv i da upoznaje ljude... Da li si ti ikada imao zelju da upoznas svog bellboya i da li mislis da je taj posao zanimljiv? Ja samo zelim da mu realno predstavim a ne da mu pricam bajke, sto bude spremniji za teske uslove lakse ce se adaptirati i usmeriti svoju volju na napredovanje. A ovako ce samo otici i tesko se demoralisati...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #8 on: 06/October/2009 »
Sve je to relativno.  :deda:

Ja sam davno poceo kao perac posudja, i videci druge poslove, zelio sam raditi kao bellboy, pogotovo nocna smjena.
Sve su luke i sve plaze tvoje.  :run:
Znam ljude koji su radili kao bellboy 4-5 godina, i vjerovatno jos rade. Nelosa para i puuuno vremena.

A sto se tice upoznavanja, na brodu se 1.000 ljudi (posade svih profila) upozna za mjesec dana, bez obzira gdje ko radi. Ja sam znao barem 100 filipinaca po imenu.

Osim toga svi nose nametag. Evo slucajno sam potrazio po netu i pronasao cimerov nametag:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #9 on: 06/October/2009 »
evo pogledah malo po netu..
'Pursers

Purser staff are officers and report to the chief purser. They are responsible for all financial matters onboard a cruise ship, accounting, immigration issues etc.

An accounting and administration background is required. Contracts are usually for one year with a break between two contracts. Salaries are flat and range from $1400 to $2000 per month.'

ja ovaj posao ne mogu nikako dobiti jer nemam nikakvo radno iskustvo..
ja bih radio kao konj, samo mi je veoma bitno da mi posao bude zanimljiv i da upoznajem ljude. ali problem je sto ja ne mislim da se zadrzavam preko 6mjeseci, da li da to otvoreno kazem na intervjuu ili da precutim? za 6 mjeseci se ne moze napredovati znaci koji posao nadjem u startu radicu ga svih tih 6 mjeseci jel tako?


ovako procitaj moje stare postove ja niam imala iskustvo ama bas i dobil sam posao
opis gore nije potpun imas bolji u temi purser
moj ugovor je bio od min 6 max 9 mj
sa ti sto su mi nudili poslije sest da idem al nisam ja sam produzila svojevoljno na devet zbog intresantni portova i promjene run a htjela sam vidjet i canadu a i privatni razloga je bilo  :uzdravlje: oT :-*

Offline MPower

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #10 on: 06/October/2009 »
Walther ne mislim da idem na kruzer da bih se zabavljao, to cu mozda jednog dana ako Bog da kao gost na brodu, a sad bih (tj sledece godine) otisao da radim. cio zivot uzimam pare od svojih, lijepo zivim ali se osjecam kao parazit. takodje ni ja ni drustvo nemamo toliko para da mozemo putovati dalje od Evrope, ocu da se maknem malo sa Balkana, da zaradjujem sam svoj hljeb, da vidim svijet.. citao sam po forumu i vidio da je vecina vas radila u prosjeku izmedju 7,8 i 12 sati dnevno.. na to sam spreman. samo vas pitam koji bi bio najzanimljiviji posao koji moze nac neko mog profila (22 god, pricam engleski, bez radnog iskustva) , za platu sam rekao da nije od presudnog znacaja..
e sad imam par pitanja:

-ima li neka agencija u CG preko koje mogu naci posao? vidio sam da ste pominjali neku u Niksicu ali ste onda zakljucili da je navlakusa
-na koliko se najmanje vremena moze zakljuciti ugovor?
-ako npr potpisem ugovor na 6 mjeseci a vec posle 3 mjeseca zakljucim da nisam ja za to i ocu da se vratim kuci, kako ide to, vracam im pare , sta vec?
-koliko para otprilike da racunam za trosak prije nego sto se ukrcam na brod i pocnem da radim i koji su to troskovi?
-ako sam dobro shvatio radi se 7,8,9 dana kao konj, tj koliko zahtijevaju od mene, a onda kad uplovimo u luku imam slobodnog vremena da izadjem, obidjem grad, itd ?

hvala unaprijed  :uzdravlje:

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #11 on: 07/October/2009 »
Svaka cast onome ko je radio 7 sati, u ugovoru se obavezujes da ces raditi minimalno 10 sati dnevno...
Za port-day, zavisi od pozicije do pozicije, ako npr. radis u gift-shopu izlazis napolje, ako radis kao attendant to je vreme kada se udarnicki radi... Mislim da ne postoje penali za raskid ugovora, tj ako se predomislis, u tom slucaju sam sebi obezbedjujes povratnu kartu. Radi se 7 dana u nedelji.
A uvezi ukupnih troskova imas vise tema na forumu, glupo je da se sada svakome posebno pise sta i kako.
Ako si toliko zainteresovan sigurno ces odvojiti vremena da detaljno proucis teme po forumu.
Dobro je sredjen tako da neces puno lutati...

Ali ajde da ti malo olaksam, nece preci 2000 evra uglavnom trebalo bi da izadje oko 1000-1200 evra...

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #12 on: 07/October/2009 »
Svaka cast onome ko je radio 7 sati, u ugovoru se obavezujes da ces raditi minimalno 10 sati dnevno...
Za port-day, zavisi od pozicije do pozicije, ako npr. radis u gift-shopu izlazis napolje, ako radis kao attendant to je vreme kada se udarnicki radi... Mislim da ne postoje penali za raskid ugovora, tj ako se predomislis, u tom slucaju sam sebi obezbedjujes povratnu kartu. Radi se 7 dana u nedelji.
A uvezi ukupnih troskova imas vise tema na forumu, glupo je da se sada svakome posebno pise sta i kako.
Ako si toliko zainteresovan sigurno ces odvojiti vremena da detaljno proucis teme po forumu.
Dobro je sredjen tako da neces puno lutati...

Ali ajde da ti malo olaksam, nece preci 2000 evra uglavnom trebalo bi da izadje oko 1000-1200 evra...
walther
radi se dosta al zavisi i od pozicije
ja sam znala imat i sl dan i raditi 4 sata za deskom i provesti 20 min u kancelariji iza da prebrijim pare i da nazovem 2 3 kabine i posaljem mail il dva
al znala sam i raditi 6 sati za deskom i dva u kanccelariji  balansirjuci i pisuci izvjestaje i zvati avio kompanije do kasno u noc il radeci b2b zavisi kakav je cruise ako imam mlade ljude niko se nezali svi partijaju  ako ima intenacionalne goste il ako imam b2b il platinum zavisi
u pravilu na mom rasporedu stoji 35 plus 8 za sporedna duznosti  h semicno i od tog sto je ostanem neka u kancelariji duze da nesto odradim nije frka
bilo je momenata kad smo bili u suznoj americi pa smo  balasirali pasose poslije svake luke po noci balansiramo i dok smo na noru a portu idemo van
bar na 4 sata

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: pitanja, savjeti
« Reply #13 on: 07/October/2009 »

_