Author Topic: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)  (Read 3251 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« on: 14/July/2010 »
Jedini problem tu je čini se popunjavanje DS 160.


Evo malo pomoći oko 3 problematične stranice, za one koji će to da popunjavaju  sami.


@ Dan

ovo moze i u informator, jel ?



Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #1 on: 15/July/2010 »
super to cemo sve moci posloziti u informattor našao sam i na forumu pojašnjenje kako vizu napraviti u bosni.

sada ja sam zadnji puta vadio vizu pred nekih godinu i 3 mjeseca ali turističku, tako da sam imao razgovor od cca 15 minuta, davao sam digitalne  otiske  i morao priloziti puno dokumentacije vezano gdje i zašto idem i kako to plaćam,  koliko vidim i online formulare su mijenjali sada.

bilo bi dobro odbiti svjezu informaciju i od nekog muškarca s obzirom da muškarci ispunjavaju i ds 157 mislim koji se odnosi na vojnu obavezu.

 
ča je  život vengo fantažija

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #2 on: 24/August/2010 »
Ja sam ispunio online obrazac za VISU. E sad. Ja nemam pomorsku i dobit cu je tek tamo oko 20.09. jer nisan josh ni predo zahtjev za pomorsku posto je meni prebivaliste na korculi. To cu nakon VISE koja mi je 02.09.10.

Ja imam samo ugovor od carnival i putovnicu.

Nadam se da je dosta to.

Sto se tice ispunjavanja obveze za muske i vojske. Pitaju dali si bio u vojsci. Kolko dugo si bio. Shta si radio i koja specijalnost. Nish posebno.

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #3 on: 05/May/2015 »
Kod mene je malo kontra situacija

Ja se ukrcavam u Europi ali pri kraju cruisea idemo preko atlantika za NJ i tamo mi je sign off.

Znaci kako onda da ja ispunjavam, date of arrival da stavim dan iskrcaja s broda i date of departure da stavim dan kada se ukrcavam na aerodrom, šta će vjerojatno drugi dan biti...

BTW promjenili mi brod preko noći, ne idem na Quantum nego na Anthem of the Seas i ne idem u Kinu nego mediteran pa amerika... jupiiii
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #4 on: 05/May/2015 »
najbolje ti je da staviš datume iz ugovora jer će ti možda u međuvremenu promijeniti rutu pa ćeš ranije u USA. Vizu ćeš dobiti na minimum 1 godinu.
ako budeš u Orlandu, javi se  :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #5 on: 25/December/2019 »
Ja se pokušavam prijaviti za svoju treću visu, ali po prvi put samostalno bez agencije i zapeo sam odmah već na prvom koraku i to iz potopuno tehničkih razloga. Koliko sam shvatio prvi korak je popuniti online obrazac DS-160, ali nikako da mi se učita kako treba. Probao sam s 4 različita browsera i uvijek mi se učita bez slika a bez toga ne mogu jer catcha verification code bez kojeg me neće pustiti dalje. Ima li još netko da je imao sličan problem?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #6 on: 27/December/2019 »
Probaj iskljuciti antivirusni program, kao i pop-up blocker i slicne alate.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #7 on: 27/December/2019 »
Probaj iskljuciti antivirusni program, kao i pop-up blocker i slicne alate.

Profunkcionirao je nakon što sam toolbox jezik postavio na crnogorski! :rofl:

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #8 on: 27/December/2019 »
A sto radi Crnogorska mafija !
Do Amerike stigla    :airquotes:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #9 on: 29/December/2019 »
Cini se da s tim moje poteškoće ipak nisu gotove. Imam problem s onim dijelom kad popunjavaš informacije o svom prethodnom radnom iskustvu i obrazovanju. Uvijek kad stisnem "Save" ili "Next" sve se sruši uz error "This page can’t be displayed" i onda sam opet na početku što je posebno frustrirajuće s obzirom da baš taj dio treba najviše vremena da se popuni. Već se 2-3 dana mučim s tim, pokušavao sam s 4 različita browsera (Opera, Chrome, Firefox i IE) i uvijek isto. U čemu bi mogao biti problem, je li još netko imao takvih problema? Postoji li ikakva alternativa tom online formularu?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #10 on: 29/December/2019 »
A da probaš na drugom kompjuteru?

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #11 on: 29/December/2019 »
Probaj na drugom kompu koji ima  originalni,licencirani Windows.
Isto tako ako kucas sporo,to jest otvoris stranicu pa je popunjavas duze öd 5min,neces moci da ides dalje kad  pritisnes save.
Iskucaj na word-u,pa copy paste...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #12 on: 30/December/2019 »
Nema šanse da sve to popunim za manje od 7-8 min, minimalno. Očistio sam history na Firefoxu i pokušao opet s tim da nakon saveam nakon unosa svakog polja. Otkrio sam da problemi nastupaju pred sam kraj, kad te pitanju za smjer studija. Nakon unosa tog dijela više nije moguće dalje, što je najgore od svega, tako blizu, a ne mogu taj prag prijeći. Bi li mogao imati kakvih problema ako odgovorim "No" u tom dijelu koji me pita za sekundarno obrazovanje i tako se riješim ove muke?

Probao sam na nekom starom laptopu, ali s obzirom da su to Windowsi XP (originalni BTW), nisam mogao ni otvoriti cijelu stvar, a kamo li išta drugo. Još mi samo preostaje da probam na iPadu a to će biti pain in the ass.

Ne pada mi na pamet nitko tko ima originalne Windowse instalirane, ali li nije mi jasno kakve to može imati veze, uvijek sam s piratskim Windowsima mogao sve što sam htio, nikad se nisam osjećao ograničeno. Meni nikakav problem ne ne bi bio i kupiti te originalne kad bioh bio siguran da će to riješiti moj problem, ali ne vidim neku logičnu poveznicu. Nije stvar u lovi jer ionako već ozbiljno razmišljam da se legaliziram, već u izgubljenom vremenu na instalaciju i uštimavanje svega, a manej od mjesec dana mi je ostalo do ukrcaja, Royal već traži da im potvrdim.

Malo sam googlao i čini se da nisam prvi kojem se dogodila točno ta ista stvar, može li se ikako psolati mail ambasadi i objasniti im problem?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #13 on: 30/December/2019 »
Nema ambasada veze sa time, DS 160 popunjavaš direktno na sajtu američke vlade, kao i drugi ljudi iz celog sveta.

Jedna ideja - proveri da ti zum nije podešen na neku neobičnu vrednost, viđao sam korisnike koji imaju problema sa web stranicama jer se pogrešno renderuju kod nestandardnog zumiranja (elementi se preklapaju ili su nedostupni); resetovanje zuma na 100% rešava takve probleme.

I još jedna ideja - probaj na nekoj drugoj mreži ili preko drugog provajdera; možda uopšte nije do tvog laptopa, nego je nešto blokirano na mreži koju koristiš.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Popunjavanje DS 160 (iz 2010)
« Reply #14 on: 31/December/2019 »
Uspio sam doskočiti problemu, ti rubrike su bile previše odjednom za single page, pa sam drugo radno iskustvo dodao naknadno i pustilo me dalje. Nadam se da će to pomoći onim koji se budu našli u sličnom problemu da ne izgube nekoliko dana na topme kao ja. :)

Imam još jednu malu dilemu. Dobio sam mail pod naslovom "Yatri: U.S. DoS Visa Application Confirmation (action required)". Odnosi li se ta akcija samo na Customer Satisfaction Survey ili ima jos nešto drugo što mi promiče? Nakon svih ovoh moka s formularom, postajem malo paranoičan. :)