Author Topic: Intervju za Viking Cruises, da li se tesko prolazi i sta traze?  (Read 10963 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Branimir87

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odlicno je sto znas nemacki to moze da ti bude samo plus ali mojoj drugarici za Viking nisu trazili.
Sa iskustvom i odlicnim poznavanjem ta dva jezika moci ces sigurno da radis na boljoj poziciju.

Bilo bi super da je tako,ali mislim da su sanse za dobijanje vecih pozicija za nas Balkance poprilicno male,mozda gresim,ako je tako neka me neko ispravi,a i bino je samo ukrcati se,a za pozicije... Bice boljih pozicija :)

Offline MarijaL

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Meni je ovo druga sezona za Viking i iz iskustva vam mogu reci da traze dobre preporuke. Ranije su primali i ljude koji su radili po hotelima ili imali slicno iskustvo u trazenoj poziciji. Od ove godine to vise nije slucaj. U glavnom su poceli da primaju sve sa prekookeanskih...Zasto,ni sama ne znam jer iskustvo koje nose ljudi odande nije garancija da ce raditi dobro posao na ovom brodu. Totalno se razlikuje rad sobarice na Vikingu i prekook.utiliti,recepcija,mornari,inzinjeri...nije isto i svima njima treba vise vremena da se prilagode i snadju. To je moje licno iskustvo. Zivot na brodu je takodje drugaciji. Poznavanje nemackog jezika je potrebno ako se aplicira za recepciju,concierge,mornari i inzinjeri...Ugovor pocinje od sredine marta i traje do pocetka januara...Viking otvara ove godine i prekook.pa se vrdi raspitati o tome,ako neko zeli da ide...srecno svima

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Upravo sam i ja na to mislila.Drugarica mi radi pa znam.Pre primaju sa prekookeanskih nego nekog ko nema to iskustvo.
Sigurno postoje izuzeci ali velika je prednost kad si vec radio na brodu.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Branimir87

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ima li neko informaciju kada ce biti interviju za Viking i kakav je to preliminarni interviju koji se obavlja u agenciji ,da li oni pozivaju sve aplikante ili prema cv ju vrse selekciju?