Author Topic: Gym za posadu?  (Read 37097 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dubaiboi

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #60 on: 06/September/2012 »
Ishrana 50/50 omjer proteina i ugljikohidrata

Bar 3-5x tjedno treninzi utezima gdje treniras cijelo tijelo ali napravi si jedan kvalitetan split trening po mišićnim skupinama i nemoj previše aerobno prat, negdje 2x tjedno i to poslije treninga tek toliko da si mišiće istegneš.

Ugl kvalitetno jedi i treniraj dosta i da vidiš kako ćeš rast i bit velik a opet ne salast.

To ti je ovako šturo, za više googlaj imaš dosta ljudi koji imaju tak problem visine i manjka mišićnog tkiva

 :uzdravlje:

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #61 on: 06/September/2012 »
Google kaze da sam pokemon :D

Quote
Ektomorf - za BB problematicna konstitucija - mrsav, malo masti, dugaÄ?ke ruke i noge, mali prsni koĹĄ i uska ramena, tanke kosti. ObiljeĹžje je vrlo brz metabolizam. Tesko se debljaju iako jedu pizze, bureke i ostalo smece. No isto tako, jako tesko dobivaju miĹĄiÄ?nu masu i dosta brzo je gube. Karakterizira ih velika izdrzljivost (uglavnom). Glavni cilj je natjerati misicne stanice da postanu osjetljive prema glikogenu i inzulinu.

Prehrana: Mora sadrĹžavati dosta ugljikohidrata do 50%, proteina 30% i neĹĄto masti 20%. Jesti 4-5 obroka dnevno - ne vise! Ali obilnih

Hvala dubai momce, izgleda da cu morati da pocnem sa odlascima u teretanu, iako nikad u zivotu nisam bio tamo, a i vezbe ne radim cesto  b00/


Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline dubaiboi

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #62 on: 06/September/2012 »
Ma sve se brzo nauči...ja sam skinuo 18kg sala just for the record  :pop:

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #63 on: 06/September/2012 »
Razgledam malo neki forum, nemam pojma odakle cu da stvorim kesh onakvu ishranu pre broda  -()- Moracu da porazgovaram malo sa cimerom, on ima "staza" u teretani, pa da vidimo sta da radimo  :)
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #64 on: 06/September/2012 »
Umek imas mnostvo foruma o bb-u. Posto si pocetnik, naucis osnove ishrane i treninga i ne zamaras se detaljima, pa ces da vidis kako rastes k'o kiselo testo. A dodatke mozes kupit na brodu kad legne prvi kes, tamo se mnogo vise isplati kupovati nego kod nas :yeah:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #65 on: 06/September/2012 »
Najjeftinija hemija je u Americi.....uglavnom vecina brodova staje u portu FortLauderdale (MIAMI) i nedaleko od pristanista se nalazi prodavnica sa preparatima a zove se GNC, tamo se cela posada brodova snabdeva, cak imaju i neke akcije sa cenama, znam ja kada smo se pripremali da idemo sa brodom ka Evropi, obezbedio sam se sa proteinima i jos nekim preparatima, tako da sam i kuci doneo jednu kutiju proteina jer mi je bilo ostalo novo neotvoreno a opet imao sam mesta u koferu za to :-))

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #66 on: 07/September/2012 »
Hvala na savetima drugari, krecem sa menjanjem nekih navika cim ustanem, i bacam se na trening :)
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #67 on: 11/September/2012 »
Najjeftinija hemija je u Americi.....uglavnom vecina brodova staje u portu FortLauderdale (MIAMI) i nedaleko od pristanista se nalazi prodavnica sa preparatima a zove se GNC, tamo se cela posada brodova snabdeva, cak imaju i neke akcije sa cenama, znam ja kada smo se pripremali da idemo sa brodom ka Evropi, obezbedio sam se sa proteinima i jos nekim preparatima, tako da sam i kuci doneo jednu kutiju proteina jer mi je bilo ostalo novo neotvoreno a opet imao sam mesta u koferu za to :-))

Aj samo molim te nemoj nazivati HEMIJOM ono sto je 100% prirodno, osim ako zasladjivace tipa Acesulfame-K ne smatras hemijom. -()-

Previse ima negatvinih stvari koje okruzuju ovaj sport, da bi se jos proteini, kreatini, multivitamini, esencijalne masne kiseline....., nazivali hemijom.

BTW: GNC vredi samo ako se radi o triple strenght omega 3 kapsulama i eventualno o multivitaminima, sto se ostalog tice losiji su od konkurencije a uz Muscletech ubedljivo najskuplji.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umek: Ne mozes ici 50/50 P i UH, jer u tom slucaju ti treba 400-500gr proteina dnevno sto je suludo.

Nisi naveo visinu, tezinu, godine i aktivnost..., mada ovako na slepo kreni sa 150-200gr proteina, 400-500gr UH i do 100gr masti.

Proteini: Sve vrste mesa, jaja, riba.., meso i ribu racunaj 20gr proteina na 100gr zive vage, jaje zavisno od velicine ali prosek bi bio 6gr po komadu.

Slozeni UH: Krompir, pirinac, testenina, ovsene pahuljice, fora je da jedes slozene hidrate sa manjim glikemijskim indexom, kako nebi cimao insulin za DZ i samim tim u vecini pravio salo, tako da izbegavaj sve sto je od belog brasna i naravno proste secere(sokove,cokolade..., ma shvatas poentu).

Masti: beli luk, orasi, bademi, lesnici, kikiriki, avokado i ovo ti obezbedjuje ALA-u, tj, jednu od tri komponente koje cine kompletnu esencijalnu masnu kiselinu, za ostale dve(EPA i DHA) ti treba riba ili omega 3 suplement.

Vlaknasti UH ili ti hidrati koje telo ne moze da sintetise(iskoristi) ti ne trebaju u velikoj kolicini jer je masa cilj, tako da povrce mozes uz obroke u malim kolicinama ili po nahodjenju, a iz njega ces obezbediti vitamine, minerale i celulozu koja je veoma bitna za probavu i normalno funkcionisanje digestivnog trakta.

Broj obroka za pocetak 5 i gledaj da je 3, max 4 sata razmaka izmedju, u prvom obroku jaja kao protein i ovsene kao UH bi bile nabolja solucija, naredna tri P+UH a zadnji (30 minuta pre sna) protein+mast i gledaj da minimum tri sata pre spavanja nema nikakvih hidrata, kako bi insulin bio stabilan i kako bi se stvorili idealni uslovi za lucenje hormona rasta(GH) tokom prvog sata sna.

Last but not least : Teretana obavezno i kao pocetniku savetujem ti full body trening, mada i sa splitom neces pogresiti.


Eto u najkracim mogucim crtama ""]] :D


`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline infidel

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Gym za posadu?
« Reply #68 on: 06/December/2013 »
Znaci moguce je biti Assistant Waiter a pored toga imati snage i slobodnog vremena za teretanu?  :hekla: