Author Topic: koliko se doznaje unaprijed datum ukrcavanja?  (Read 1872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Odlučio sam bez obzira na sve (porodicu, posao u RH, naporan rad i slično) ipak otići na brod. Prvenstveno idem na brod raditi, da vrijeme što prije prođe i da se zaradi koja kintica i što se toga tiće naporan rad mi i odgovara (znam zašto sam tu). Zahvaljujući Vašim instrukcijama zatražio sam položaj barmena i to na Royalu a ne Carnivalu pa ćemo vidjeti kako će sve to proći. Imam debelu vezu ali koliko sam shvatio možeš imati bilo što sve ovisi koliko ti gori i koliko su pozicije raspoložive.

Dakle ovoga puta mi treba još jedna bitna informacija koju mi možete dati isključivo iz iskustva jer ono što piše u „priručniku“ mi nije dovoljno dobro.

Znači ja radim u RH i upravo sam gledao svoj ugovor o radu na kojem jasno i glasno stoji da mi je otkazni rok ni manje ni više nego mjesec dana. Pošto nebi davao otkaz dok ne dobijem termin ukrcavanja, zanima me koliko oni ranije jave taj termin. Dali je to varijanta spremi se sutra ideš ili postoji 15-20 dana koje ti daju da odradiš sve što imaš odraditi?

Puno Vam hvala unaprijed jer znam da ćete mi pomoći.

P.S. šefe ne znam dali sam pogodio poziciju ove teme!

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: koliko se doznaje unaprijed?
« Reply #1 on: 26/August/2014 »
Oni cesto znaju na intervjuu pitati kad bi bio spreman za odlazak. I kad popunjavas obrasce prije glavnog intervjua, moras napisati kada si spreman. Moze se dogoditi da ti ugovor stigne recimo danas za ukrcaj u 12-om mjesecu, a mogu te i zvati hitno da se ukrcas za tjedan dana. Najbolje bi bilo da odmah napomenes u agenciji i na samom razgovoru da moras ispostovati otkazni rok od mjesec dana.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: koliko se doznaje unaprijed?
« Reply #2 on: 26/August/2014 »
Bojim se da bi me onda stavili u manje prioritetnu skupinu... kao OVAJ IMA POSAO AJMO NEKOG KO NEMA!!!

Pa makar bi to bilo i najpoštenije, ali opet .... Nije da mi cvjetaju ruže

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 26/August/2014 »
i meni je otkazni rok mesec dana ali sam rekao da mogu otici ASAP .kad me budu zvali momentalno dajem otkaz i uzimam bolovanje od mesec dana. sta ti moze poslodavac? nista. opusti se i kazi im otkazni rok 5 dana i cao.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: koliko se doznaje unaprijed?
« Reply #4 on: 26/August/2014 »
Znači ti si otišao na bolovanje? pa nije ni to loša ideja :) jedino je zatvaranje svih vrata u toj firmi ali to je tako!