Author Topic: Pozdrav iz Dubrovnika  (Read 1940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ra7r

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav iz Dubrovnika
« on: 08/October/2009 »
pozdrav, nov sam ovdje, dolazim iz dubrovnika, pohađam nautičku školu i čini mi se da ste baš vi ekipa od kojih mogu saznat dosta o moreplovstvu jer viidm da imate iskustva, dakle pohađam nautičku školu te se nadam jednog dana postat i kapetan, najvjerovanije ču iči prvo na teretne brodove da steknem nekakvog iskustva pa sam naravno mislio na kruzere.
samo me zanime, vidio sam za ovaj deck department mjesečne plače, pa me zanima da li te plače vrijede i kad se neradi, jer mnoge kompanije plačaju i dok si na brodu i kad nisi.
i zamolio bi nekog ko ima iskustva u deck departmentu na beodovima, dakle svi časnici, kapetani i slično da mi kažu par stvari o tome poslu

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Pozdrav iz Dubrovnika
« Reply #1 on: 08/October/2009 »
na carnivalu engine and bridge offiser su talijani i jako mali procenat hrvata
kad zavsis skolu apliciras za poziciju deck cadet i oni imaju platu oko 2000 evra (u plat ti se ubraja prekovremeno i svaki jedanesti dan dobijes dnevnicu extra to ti je vacation pay)prica mog jednog italijanskog druga ako mu je za vjerovat
to je sto ja znam
u pravlu nerade oni mnogo rade rotaciju nekoliko  dana rade 1 strazu nekoliko  drugu  nekoliko trecu i cetvrtu pa rade onda u kancelairiji i hodaju za safty offiserom opusteno nosas papire gotiva


Offline ra7r

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: Pozdrav iz Dubrovnika
« Reply #2 on: 10/October/2009 »
na carnivalu engine and bridge offiser su talijani i jako mali procenat hrvata
kad zavsis skolu apliciras za poziciju deck cadet i oni imaju platu oko 2000 evra (u plat ti se ubraja prekovremeno i svaki jedanesti dan dobijes dnevnicu extra to ti je vacation pay)prica mog jednog italijanskog druga ako mu je za vjerovat
to je sto ja znam
u pravlu nerade oni mnogo rade rotaciju nekoliko  dana rade 1 strazu nekoliko  drugu  nekoliko trecu i cetvrtu pa rade onda u kancelairiji i hodaju za safty offiserom opusteno nosas papire gotiva



ok, hvala puno, ako ko ima još iskustva ili zna nešto o ovome molio bi d ato podijeli ovdje,