Author Topic: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju  (Read 11898 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #15 on: 28/September/2014 »
Rado ali ne znam koji si od svih ovih ljudi :) za add...


Offline japanac89

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #17 on: 03/October/2014 »
ljudi,evo i ja da vam se prikljucim....ja sam prosao intervju za bar stewarda 25.septembra,tako da sad i meni predstoji cekanje....inace,Ivan mi je rekao da trenutno pre mene ima 10 bar stewarda koji cekaju ukrcaj,predpostavljam da ste Vi neki od njh :D :D :D .....a mene je na glavnom intervju-u agent pitao da li znam da se na ovu poziciju ceka duze i da mi ukrcaj sigurno nece biti pre Nove godine.....eto toliko i od mene :D pozzz  :pop1:

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #18 on: 17/October/2014 »
Postovani , duzan sam da Vam dam odgovor na neka pitanja , nakon razgovora sa ljudima iz Princessa u Neapolu .
Naime , povlacenja produzavaju sa nekom dinamikom kao i ranije .
Do kraja Novembra imamo listu kandidata koji ce biti povuceni., To su uglavnom pozicije BFST , ACAT , Ass. Cook, UTFB , Butcher .....
Nazalost nema najava za povlacenje kandidata za Bar department. U tom departmenti su najvece guzve t.j imaju zaista dugu listu kandidata.
Ne bi da oduzimam vreme , da objavljujem pojedinacna povlacenja , ali dobro je da se zna da je sve u redu.
Nazalost postoje primedbe koje se odnose na kvalitet ( t.j radnih kvalifikacija ) kandidata koji su se ukrcali na brod ptoreklih 1-2 dana . To seriozno je ugrozilo povlacenje , jer kada Ship Managment ima probleme sa C/M-rima , onda traze da se anluliraju povlacenja te nacionalnosti .
Svima Vama koji ste na listi cekanja , iskreno preporucijem da imate strpljenja i sve ce doci na svom mestu.
Mi radimo na pitanju Vaseg povlacenja , maltene svakodnevno .

Ako budem dobio drugi update u vezi povlacenja ( za period Decembar 2014 - Januar 2015 ) postavit cu informacije tu na FB .
Pozdrav svima Vama , - Zoran  



Ovo je odgovor gospodina Zorana iz Kouzona ,pa s obzirom da i nasa agencija salje kandidate preko Italijana verujem da ni mi ne mozemo ocekivati ukrcaj pre decembra ili januara sto bi neko mogao da nam kaze.Nije problem sto se ZA MAR MALO DUZE CEKA,evo cekam sedam meseci i ok.Ali ako vec agencije imaju ovakve ili slicne informacije,lepo bi bilo da nas obaveste jer i dalje imamo zivot dok smo na kopnu.

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #19 on: 17/October/2014 »
vidim ja da cemo mi morati da preuzmemo stvari u svoje ruke i da direktno kontaktiramo :D

Offline CicaGlisa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #20 on: 05/November/2014 »
Ćao, društvo! Evo, da javim da i ja konačno dobih datum ukrcaja, 26.11. Island Princess u Port Everglades.  :run:

Ima nade za sve nas...  :clapping:

Nakon skoro dana čekanja i nakon što sam skoro sve živce izgubila (finalni sam prošla 13.11.2013) i ja dočekah dobre vijesti. Sada čekam još kartu i plan leta.

Ima li jos neko da je dobio ovaj datum i ovaj brod? Malo me brine i ova priča oko zabrane ukrcaja, ali koliko shvatih to se ne odnosi na Princess, oni i dalje normalno regrutuju nas iz BiH i Srbije.
 Poslije ovolikog cekanja bas sam istraumirana, svaka me sitnica plaši.

E, sad me još nešto interesuje, zna li neko da mi kaže kako ide ta procedura oko drugog ugovora?
Kada se završi prvi koliko dugo se čeka na drugi ugovor, da li mi sami sebi odredjujemo koliko cemo biti na odmoru i kažemo kompaniji kada može računati na nas ili i tu ništa ne zavisi od nas?

Znam da smo ovdje svi mi koji čekamo da odemo prvi put, i ne bih da prejudiciram stvari, jer ni sama još nisam ni kročila na brod, ali sam negdje pročitala da ljudi i na drugi ugovor znaju čekati po pola godine, pa me zato interesuje. Ako je to istina, to je stvarno mnogo, pa se bojim da me nakon ove golgote čekanja ne dočeka i još jedna.   -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #21 on: 05/November/2014 »
 :clapping:

Dužina odmora poslije ugovora ponešto zavisi i od tebe.
Naime, kompanija ti po zakonu mora dati odmor proporcionalan dužini ugovora.
Obično poslije 6 mjeseci na brodu, dobiješ 6 tjedana odmora. Razlike postoje od kompanije do kompanije.
Možeš dobiti nešto duži odmor ako im javiš puno unaprijed, ili ako imaš dobre veze na brodu isl.

Opet, poslije 100 dana izbivanja (tako je bilo na Princess), kompanija te opet vodi kao novog radnika.
To nije dobro ako računaš na bonus koje neke pozicije dobivaju sa svakim sljedećim ugovorom.
Mislim da Bar dpt. nema te bonuse.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CicaGlisa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #22 on: 05/November/2014 »
:clapping:

Dužina odmora poslije ugovora ponešto zavisi i od tebe.
Naime, kompanija ti po zakonu mora dati odmor proporcionalan dužini ugovora.
Obično poslije 6 mjeseci na brodu, dobiješ 6 tjedana odmora. Razlike postoje od kompanije do kompanije.
Možeš dobiti nešto duži odmor ako im javiš puno unaprijed, ili ako imaš dobre veze na brodu isl.

Opet, poslije 100 dana izbivanja (tako je bilo na Princess), kompanija te opet vodi kao novog radnika.
To nije dobro ako računaš na bonus koje neke pozicije dobivaju sa svakim sljedećim ugovorom.
Mislim da Bar dpt. nema te bonuse.
Hvala...   :uzdravlje:

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #23 on: 05/November/2014 »
cestitamo :D  vidim da su sad krenuli sa damama, valjda cemo i mi muskarci uskoro

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #24 on: 06/November/2014 »
Cestitam!  :clapping: Krenuo bar malo izgleda,jos jedna devojka preko Kouzon-a je dobila datum bar stewardess,i jedna devojka koja nije iz Srbije ali je takodje dugo cekala.Muskarci nista za sad  oT ali nek ide bilo ko,bice nas manje na listi cekanja  :run:

Offline Aristolochia

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #25 on: 10/November/2014 »
Devojka iz Kouzona koja je dobila poziv je u kom mesecu polagala finalni?

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #26 on: 10/November/2014 »
Devojka iz Kouzona koja je dobila poziv je u kom mesecu polagala finalni?

msm da je novembar-decembar

Offline CicaGlisa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #27 on: 11/November/2014 »
Ako hoćete tačno djevojka je 12.11. 2013. prošla finalni...  :)

Offline CicaGlisa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #28 on: 11/November/2014 »
Drugari, da li neko zna na koliko prije datuma ukrcaja agencija javi plan leta i da je stigla karta?

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Safe Cruise bar stewards koji ?ekaju
« Reply #29 on: 11/November/2014 »
meni mesec dana ranije...ali ne za bar stw...mozda i vise od mesec dana