Author Topic: Kouzon Fotograf 2014, Sta da ocekujem na preliminarnom razgovoru za posao?  (Read 2736 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mruff1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Pozdrav svima  :wave:

Ovako...poslao sam svoj CV agenciji Kouzon, prije 15-ak dana. Aplicirao sam za posao fotografa.

Rekli su mi da se nista drasticno nece desavati do polovine ili kraja septembra  :waiting:, ali da ce me svakako obavjestavati.

Interesuje me ima li iko kakvih korisnih informacija, tj. da li je jos neko aplicirao za ovu agenciju u Banjoj Luci ?

Sta da ocekujem na preliminarnom razgovoru za posao, kakva su pitanja, kakav portfolio treba i ostalo.

Nadam se da ce neko naci vremena da mi pise  =""  :pop1:

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 27/August/2014 »
na preliminarnom ce te ispitivati Atanas ,makedonac koji ce ti delovati umisljeno,isfolirano,nadmeno ali je u sustini ok lik . pitace te uglavnom o portretnoj fotografiji,studiju,rasveti,koju opremu koristis,sta najcesce slikas,kako bi njega slikao u toj prostoriji gde budete imali intervju. portfolio donesi na flesu,od slika najvise ubacuj sa svadbi i ako imas slike dece. znaci upamti i za glavni razgovor svadbe,kafana gosti za stolom ,tu je prase tu je vranac-taj fazon ako si radio svadbe onda me razumes, i slike decijih rodjendana i slicno. to prolazi.

Offline mruff1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Hvala ti na odgovoru !

Nemam bas nesto pretjeranog iskustva sa svadbama, ali slike djece imam... Kako da dodjem do slika sa vjencanja, ako nisam ja slikao ?
Znas li prolazi li neiskusnih kandidata na brod ( citam ovde, da ih je dosta proslo, iako nemaju nikakve veze sa fotografijom ) ?

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 27/August/2014 »
to zaboravih da te pitam - jesi li fotograf zaista ili si samo ponekad fotkao dslr aparatom ili ga nikad u ruke uzeo?  ovde slobodno mozes da budes iskren da bi te  kolege  ili buduce kolege fotografi pravilno usmerili i pomogli ti ovde na forumu.    sto se slika tice pojuri po familiji,komsiluku neko mora da se skorije zenio. sezona svadbi je u punom jeku. ako bas nema niko odes kod nekog fotografa i objasnis mu sta ces i gde ces i pitas ga dal bi mogao mesec dva da volontiras kod njega. da mu drzis zilbericu bar . i kod njega uzmes i slike i preporuku i malo iskustva

sto se tice prodje na glavnom tih neiskusnih sve je stvar tvoje vestine prezentovanja,laganja a bogami i srece. koliko uspes da se prodas ;)    evo banalan primer- pita regruter mog "kolegu" fotosa naizgled glupo pitanje- koliko prodas slika mladencima po svadbi? on kaze 1000.   pa sunce ti poljubim ja da prodajem 1000 slika mladencima na brod ne bi ni isao :) al eto navlakusa koja ga je oborila.  znaci iskustvo ili dobra priprema+ malo srece ali nista nije nemoguce!

Offline mruff1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Ajde, dobro onda, za slike cu da se snadjem vec, ne bi trebao biti problem.
Jesam, slikao sam dslr aparatom, ali nista pretjerano, ipak imam koliko-toliko dodirnih tacaka sa aparatom  :yeah:
Znam dosta o aparatu, mislim na tehnicke detalje, pa se nadam da ce mi to nadoknaditi iskustvo. Izgleda da cu morati da prodjem kako ti rece : " priprema + malo srece "  :moli:

I stvarno ti hvala za savjete  ;D

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 27/August/2014 »
samo se dobro spremi- iso, dof,shutter speed,aperture , studio set up  itd. google i jutjub su puni tutorijala na te teme.  i pitaj - ne postoji glupo pitanje . i obavezno iscitaj forum detaljno,ovo je rudnik informacija i da nema ovog foruma ko zna dal bi i ja prosao

Offline mruff1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Citam forum vec neko vrijeme, duze vrijeme, ne samo vezano za fotografe nego i za ostale pozicije. Tako da otprilike znam kako sta funkcionise.
I zakljucio da mi se poziv fotografa na brodu najvise svidja.

Nasao sam na 'netu u PDF formatu, osnove fotografije, pa ucim, citam, takodje i na engleskom naravno.

Reci mi na koji fotoaparat obratim navise paznje, kojim se slika na brodu, pa da pretrazim yuotube.?

Jesi li ti radio na brodu, i na kojem/im ? :)