Author Topic: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac  (Read 4469 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav svima, evo da se priključim forumu.
Nedavno sam odlučio da se upustim u avanturu rad na brodu, zvao sam agenciju Kouzon u Banja Luci, rekli su mi da im se javim sredinom septembra.
Poslali su mi urnek CV-a, popunio sam i trebam poslati.
Ono što me zanima je to da sam ja dipl.ecc i IT-jevac, tj. Informatičar, HW, SW, pa me zanima da li postoje takvi poslovi na brodu, vezano za informatičke poslove, tipa IT tehničar, administrator itd.?
Ja sam definitivno odlučio na brod, samo, eto volio bih raditi svoj posao...
Nadam se da će mi neko moći pomoći.
Hvala ekipa, i eto...družimo se  ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #2 on: 28/August/2014 »
Odlično!!!  :yahoo:
Hvala ti puno...!!! :clapping:

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #3 on: 08/September/2014 »
Nakon više istraživanja po forumu, zaključio sam da nemam baš neke naročite šanse da apliciram na IT, osim ako ne želim ostarit čekajući da me neka kompanija angažira.

Jel mi možete malo pomoć, na koju poziciju bi mogao aplicirat i na koju poziciju imam najviše šanse, da ne čekam predugo kod kuće. Otvoren sam za sve prijedloge. :moli: :moli: :moli: :moli: :plovim:

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #4 on: 08/September/2014 »
Jesi li razmišljao možda o poziciji internet manager ili Macologist? Ima na forumu ljudi koji su radili u internet caffeu i po više ugovora pa te možda mogu uputiti. A i pisano je o tome povremeno.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #5 on: 08/September/2014 »
Jesi li razmišljao možda o poziciji internet manager ili Macologist? Ima na forumu ljudi koji su radili u internet caffeu i po više ugovora pa te možda mogu uputiti. A i pisano je o tome povremeno.

Yep, mislim da bi mu to najbolje odgovaralo obzirom na kvalifikacije. Međutim, poželjni su Appleovi certifikati, baci oko što se piše o poziciji iLounge Macologist i vidjeti ćeš sve, postovi su od člana foruma Blade91, čini mi se.
Once a sailor, always a sailor.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #6 on: 09/September/2014 »
Jesi li razmišljao možda o poziciji internet manager ili Macologist? Ima na forumu ljudi koji su radili u internet caffeu i po više ugovora pa te možda mogu uputiti. A i pisano je o tome povremeno.

Samo da dodam za Internet Managere sada tesko, smanjili smo broj brodova na kojima radimo i u sustini sada nas ima i previse.

Mozes da probas ali ne nadaj se uopste u narednih mozda godinu dana da ce nesto i biti, nazalost sada je tako :(.

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #7 on: 09/September/2014 »
Hvala na odgovorima ekipa  :yahoo:
Meni odgovara bilo koja pozicija...al vidim da se za IT zbilja dugo ceka. Jel postoji kakva mogućnost da apliciram za neku poziciju u restoranu,baru, odrzavanju...? Bez obzira na moje trenutne kvalifikacije...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #8 on: 09/September/2014 »
Hvala na odgovorima ekipa  :yahoo:
Meni odgovara bilo koja pozicija...al vidim da se za IT zbilja dugo ceka. Jel postoji kakva mogućnost da apliciram za neku poziciju u restoranu,baru, odrzavanju...? Bez obzira na moje trenutne kvalifikacije...

Naravno da postoji mogućnost, ali ako ti ne gori pod nogama - preporučam da ipak pričekaš i izboriš se za poziciju koju zbilja želiš. I nije sve crno-bijelo, pogledaj stranice za zapošljavanje svih većih kompanija i sigurno ćeš naći neki manje poznat posao koji odgovara tvojim kvalifikacijama. Možeš se i direktno prijaviti, no vjerojatno će te i oni sami usmjeriti na agenciju.
Once a sailor, always a sailor.

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #9 on: 09/September/2014 »
Naravno da postoji mogućnost, ali ako ti ne gori pod nogama - preporučam da ipak pričekaš i izboriš se za poziciju koju zbilja želiš. I nije sve crno-bijelo, pogledaj stranice za zapošljavanje svih većih kompanija i sigurno ćeš naći neki manje poznat posao koji odgovara tvojim kvalifikacijama. Možeš se i direktno prijaviti, no vjerojatno će te i oni sami usmjeriti na agenciju.

Nije baš da gori pod nogama, al bi volio što prije da se uputim na more. Iskreno,želim putovat :plovim: i da se iz ličnih razloga maknem iz trenutnog okruženja ...posao i zarada mi nisu na prvom mjestu  :money:
...a niti jedan zadatak nije pretežak,ni jedan posao nije nemoguće naučit  ;D

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #10 on: 09/September/2014 »
Nije baš da gori pod nogama, al bi volio što prije da se uputim na more. Iskreno,želim putovat :plovim: i da se iz ličnih razloga maknem iz trenutnog okruženja ...posao i zarada mi nisu na prvom mjestu  :money:
...a niti jedan zadatak nije pretežak,ni jedan posao nije nemoguće naučit  ;D


Vjeruj mi da ćeš jako malo toga vidjeti ako ubodeš neku shitty poziciju, zato pamet u glavu i polako kopaj svoj put do sreće, da ne bi kasnije požalio kad se nađeš do lakta u WC školjci ili tako nešto. Imaš Internet i slobodno vrijeme, ništa te ne košta da nekoliko dana provedeš u istraživanju tržišta. A možeš i poslati CV agenciji s upitom što bi osoba tvojih kvalifikacija i iskustva mogla raditi na brodu, iako ja to ne bih preporučio jer se odmah u startu prikazuješ kao netko tko ne zna što hoće, a takve oni obožavaju jer te mogu poslati tamo gdje oni žele. Ugovori su na većini kompanija u prosjeku po 6 mjeseci, a negdje i duže pa ti razmisli želiš li provesti svo to vrijeme 12 sati dnevno radeći bilo što.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #11 on: 09/September/2014 »
@ BorG

Probaj iskorsititi svoje kvalifikacije, sudeći po iskustvima veterana ta tvoja inženjerska diploma i kvalifikacije su jedne od retkih koje imaju neku težinu na brodu za dobijanje posla. Raspitaj se dobro. Zvuči mi malo bezveze da elektro-inženjer ide na ove niže pozicije koje dobijaju obični šljakeri koji masovno lažiraju svoje CV-e i preporuke (nije da ih osuđujem, taman posla, svako se snalazi kako ume, samo kažem). Pročitaj starije postove članova kao što su Majst0r i Princ na belom brodu, oni su iz tvoje branše.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #12 on: 09/September/2014 »
@ iggypop
@ Rocco_Barocco

Hvala momci, sad ste me bas ohrabrili da se borim za malo bolje mjesto. Isčitat ću postove Majst0ra i Princ na belom brodu, svaka nova info je zlata vrijedna. Nadam se da će mi Jovana iz Kouzona ponudit nešto ok.
Još jedno pitanje, jel istina da je zadnja granica za posao na brodu 30god tj. nakon 30 je puno teže dobit angažman? Ja sam već blizu, 29god pa hvatam zadnji voz...
Na par mjesta sam pročitao, al me zanima ipak info od ljudi sa iskustvom.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Kouzon - apliciranje za posao, dipl.ecc i IT-jevac
« Reply #13 on: 09/September/2014 »
Još jedno pitanje, jel istina da je zadnja granica za posao na brodu 30god tj. nakon 30 je puno teže dobit angažman? Ja sam već blizu, 29god pa hvatam zadnji voz...
Na par mjesta sam pročitao, al me zanima ipak info od ljudi sa iskustvom.

To ovisi o kompaniji, možda eventalno za Carnival, ali za većinu kompanija je 35. Recimo, Viking kaže da je poželjni dobar raspon od 23 do 40. Svaka kompanija je priča za sebe, pa ako nemaju ni sve kompanije istu sliku idealnog zaposlenika. Na Cunardu nije nedostajalo sijedih i ćelavih. Ali obrati pažnju na to da nisam rekao obvezni nego poželjni. Iako nas agencije ponekad pokušavaju uvjeriti u suprotno, nije to nešto što te automatski diskvalificira, već je više u smislu da ti se piše dodatni minus ili plus na račun toga. Naravno, što više relavatnog iskustva imaš, to su dobne granice labavije, a za neke uopće i ne postoje sve dok mogu proći medical. Sigurno nekom tko je bio 5 godina restaurant manager u Hiltonu neće reći da je prestar ako nema nekih zdravstvenih problema. Ulogu igra i tvoj izgled jer ne nose svi godine na isti način.