Author Topic: Pozdrav sa MS Bolero  (Read 3422 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Pozdrav sa MS Bolero
« on: 28/April/2015 »
Dragi moji,
evo da vam se javim sa broda. Nocas mi je treca noc kao Night Auditor ili kako vole reci Nighty... mogu vam reci da uopce nije lose. Radim od 22-7 i poslje toga nemam nikakvih obaveza. Svi su ljubazni i svi smo na ti. Jedino sto nema nikog sa ex-yu prostora ali sta je tu je... najvise je madjara, nekoliko ih je iz slovacke pa par rumuna i 4 iz njemacke. Front Office Manager je njemac, Housekeeper i dvoje konobara.
Negdje sam na forumu procitala da je ovo najlaksa pozicija na brodu i evo potvrdjujem da je tako, bar na ovom brodu.
I da, hrana je odlicna, svaki dan je nesto drugo, meso, gulas, prilozi razni, salata 2-3 vrste i dezert a u nasoj kuhinji uvijek ima pecivo i salama, sir, salata, namazi, vocni jogurt...

Nadam se da je i vama dobro, sve naj naj...  :plovim:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #1 on: 28/April/2015 »
:clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #2 on: 28/April/2015 »
 :clapping: drzi se
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #3 on: 28/April/2015 »
 :clapping:

Super...

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #4 on: 05/June/2015 »
Opet ja  :wave:
Za 4 dana prelazim u dnevnu smjenu, kolegica dala otkaz, dobila posao u nama najpoznatijoj "boljoj" kompaniji tako da sam ja dobila njen posao a dolazi nam seka iz Bugarske kao Nighty... Sve se nadam da ce upasti neko sa EX-Yu prostora al od toga nema izgleda nista...

Pozdrav sa Dunava, negdje oko 683 kilometra  :plovim:

Offline nikolica984

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
  • lpg tanker
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #5 on: 05/June/2015 »
York,polako ulazis i u navigaciju svaka cast pozdravi nam Orjahovo i Beket!!!

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 06/June/2015 »
Yorke guras i ti... jos malo pa kapetanko :)

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk


Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #7 on: 15/September/2015 »
Zdravo York.
Kako je sada na brodu.da li je sve uredu.planiram da i ja apliciram
Za tu kompaniju pa me zanima sve sto mozes vise reci a da na forumu nije pisano o tome , naravno za G & P. Ima li decijeg dodatka , plate za bar waitere, bartendere.nesto o baksisu..
Medjuljudski odnosi??
Hvala unapred

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #8 on: 09/October/2015 »
Evo me napokon opet. Ovako, kao što se da na temi od Rass Kass pročitati, svašta se desilo na brodu pa sam dala otkaz. Nakon 20 dana sam dobila poziv od njih da čuju moju stranu priče i da mi ponude opet posao ako želim. Evo, baš danas sam dobila predugovor za recepciju, iako su mi prvo nudili opet za Nighty ali sam odbila jer ne mogu da spavam po danu i to me strašno pere a da mogu spavati, vjerujte da bi ovaj posao radila do penzije.
Iako sam rekla da neću više da radim za G&P odlučila sam se da im dam još jednu priliku jer su je i oni dali meni. Neće neka kompanija, tek tako, da vrati radnika nakon što je taj radnik dao otkaz i isti taj dan napustio brod...
Sve što je bilo ugovorom dogovoreno je i ispunjeno, dječiji doplatak sam dobila retroaktivno i isplaćena sam za sve dane koje sam radila.

Mislim da je sve stvar posade na brodu i da je najpametnije da samo radiš svoj posao, družiš se što je manje moguće sa svima osim sa svojim zemljacima, pod zemljake spadaju kod mene svi sa ex-yu prostora i da ne zalaziš u bilo kakve rasprave, vezane za tebe ili za bilo šta drugo.

Bakšiš nije bio nešto dobar na ovom mom brodu, zašto, ne znam, svi su se čudili jer nije prelazilo 80€ za 14 dana a inače bude puno više.
Kolike su plate za bar waitere i bartendere ne znam ali znam da dobiju dosta bakšiša na ruke, pored ovog kolektivnog.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #9 on: 09/October/2015 »
 :clapping: drzi se
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #10 on: 09/October/2015 »
Evo me napokon opet. Ovako, kao što se da na temi od Rass Kass pročitati, svašta se desilo na brodu pa sam dala otkaz. Nakon 20 dana sam dobila poziv od njih da čuju moju stranu priče i da mi ponude opet posao ako želim. Evo, baš danas sam dobila predugovor za recepciju, iako su mi prvo nudili opet za Nighty ali sam odbila jer ne mogu da spavam po danu i to me strašno pere a da mogu spavati, vjerujte da bi ovaj posao radila do penzije.
Iako sam rekla da neću više da radim za G&P odlučila sam se da im dam još jednu priliku jer su je i oni dali meni. Neće neka kompanija, tek tako, da vrati radnika nakon što je taj radnik dao otkaz i isti taj dan napustio brod...
Sve što je bilo ugovorom dogovoreno je i ispunjeno, dječiji doplatak sam dobila retroaktivno i isplaćena sam za sve dane koje sam radila.

Mislim da je sve stvar posade na brodu i da je najpametnije da samo radiš svoj posao, družiš se što je manje moguće sa svima osim sa svojim zemljacima, pod zemljake spadaju kod mene svi sa ex-yu prostora i da ne zalaziš u bilo kakve rasprave, vezane za tebe ili za bilo šta drugo.

Bakšiš nije bio nešto dobar na ovom mom brodu, zašto, ne znam, svi su se čudili jer nije prelazilo 80€ za 14 dana a inače bude puno više.
Kolike su plate za bar waitere i bartendere ne znam ali znam da dobiju dosta bakšiša na ruke, pored ovog kolektivnog.

evo sad sam cito onu tamo temu. nisam skonto sto si dala otkaz. kako su ti to smjestili? sto nisi jela i spavala dva dana?

moras jest! jedi na silu! :P salim se, izvini

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #11 on: 15/October/2015 »
HvalA za odgovor. Citajuci razne forume dosta njih je pisalo o tim odnosima na brodu izmedju osoblja koji mogu biti jako losi ali i dobri. Mada mene jedino zanima da radim a price i tracaranja me ne zanimaju. Mada u svakom kolektivu imas ljude koji se bave spletkarenjem a to je opet na brodovima izrazenije jer su svi tu neprestalno.nemas trenutak da se opustis, odes kuci, uzivas sa porodicom i druge stvari..

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Pozdrav sa MS Bolero
« Reply #12 on: 16/October/2015 »
Brod ti je home away from home, tako to vole tamo reći.
Ne znam jeste me shvatili, ja nisam ni tračarila ni blizu al sam upletena samo što sam se "družila" sa pogrešnim osobama koje vole da tračare.
Ovaj ugovor ću biti ona "čudna" osoba što se ne druži  oT