Author Topic: Pozdrav za sve...rizik ili ne?  (Read 2847 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Debeli Bogoljub

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav za sve...rizik ili ne?
« on: 31/August/2014 »
Pozdrav svima..........

Prosao sam preliminarni intervju za recne brodove.Receno mi je da traze radnike u medjusezoni i da je moguce imati glavni intervju preko skajpa ubrzo,i da je moguc skori odlazak,a ako ne,onda treba da cekam glavni intervju kraje godine.

Muci me ovo.Dobio sam posao sobara,ali ja ne znam da li da ako sve bude ok,prihvatim to.Nikada nisam radio kao sobar,i ne znam da li cu to moci da savladam.Da li cu biti dovoljno brz,da li cu moci da uradim sve po standardu.
Takodje,ne znam da li cu imati neku obuku,i da li ce ona biti dovoljna da sa mnjom budem sobar.
I takodje,ako ne zadovoljim,da li je moguc ootkaz i povratak kuci,ili ce me prebaciti na neku nizu poziciju.
Meni licno nije plata toliko bitna ni pozicija,bitno mi je da mogu da odradim to sto se od mene trazi....

Dakle,ako sve bude ok,da li da prihvatim posao sobara iako nikad sobar bio nisam....


Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve...rizik ili ne?
« Reply #1 on: 31/August/2014 »
Samo se opusti i ne razmišljaj previše o tome,niko se nije naučen rodio ni kapetan što upravlja brodom a ni ti kao sobar.Dok god se trudiš da nešto radiš i dok god si u pokretu da nešto naučiš,ne trebaš razmišljati o otkazu ili nižoj poziciji.Na nekim brodovima postoji trening obuka dok na nekim te ubace direktno u vatru.Kroz 4 nedelje ako si iole razuman pohvataćeš sve šeme i prečice i kad možeš na pauzu,kad možeš nešto odraditi za vreme pauze da kasnije ne budeš u gužvi,itd.Nisi navigator pa ako uneseš pogrešne parametre da se desi nešto,posao kao posao uđeš u mašinu i postaneš robot.Sa srećom
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Pozdrav za sve...rizik ili ne?
« Reply #2 on: 31/August/2014 »
Naravno da treba da prihvatis!Jos nisi ni dobio posao a vec odustajes no;;;
Mnogi bi "ubili" za taj posao a ti da se predomisljas :hmm:
Imaces obuku ne brini.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Debeli Bogoljub

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pozdrav za sve...rizik ili ne?
« Reply #3 on: 01/September/2014 »
Ja sam u principu racionalista,ali nije meni problem da prihvatim neki posao koji ne znam,ali zelim da budem obucen za taj posao.

DA imam vremena da udjem u stos,da budem obucen za to,jer kad pocnem da radim da to bude kao sto treba.

Znam kako izgleda embarkation day na kruzerima,i znam kakvi gosti mogu da budu.Pa se samo pitam kako cu ja to ako eventualno budem tamo na recnom sobar,kad nemam ni brzinu,ni rutinu,a to se ne stice za dan dva,a goste to ne zanima....

Ne odustajem naravno,samo racionalizujem,preispitujem stvari.....

Hvala na odgovorima...