Author Topic: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....  (Read 4678 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« on: 03/September/2014 »
Pozdrav svim forumasima i buducim moreplocima od koji sam i ja jedan.

Prije svega zelim da se zahvalim svima na forumu i Sefu, dosta su mi je pomogao ovaj forum tokom procesa apliciranja i procedure do ukrcaja ....

Kako je sve pocelo .. U maju mjesecu sa par drugova spremim se fino u auto i zapalim za ZG u agenciju EP posto mi je dosa prijatelja otislo preko EP iz ZG.
Tamo me doceka ljubazni gos. Sinisa primi nas i objasni nam proces , koje kompanije , koja pozicija ispricamo se malo na engleskom. Posto imam iskustva malo u fotografisanju ponudi mi poziciju fotografa, i kaze mi da krajem Juna mjeseca ocekujem poziv za intervju za kompanijom Carnival. Medjutim prije finalnog intervju dobijem mail da moram da im posaljem video snimak sa odgovorima na 10 pitanja koja su mi prilozili u mailu.
Sve fino spremim snimim odgovorim na pitanja i posaljem nakon 2 sedmice dobijem odgovor da nisam izabran za sledeci krug tj, za finalni intervju.
I sta se dalje desava TRASSS ode moral mislim u sebi nisam dovoljno dobar za ovo, neznam engleski dovoljno koliko oni traze itd.

Nebude mi mrsko nastavim dalje da citam forum i pronadjem dosta odgovora da ljudi nisu prolazili intervju iz ovih ili onih razloga.
U to vrijeme vraca mi se prijatelj sa NCL-a fotograf pozicija ja ga naravno napadnem sa brdom pitanja i pitam ga da mi da mail od NCL-a gdje da apliciram.
Spakujem lijep mail sa CV ,slikama i ne opsirnim opisom mene i mojeg prethodnog iskustva i posaljem na taj mail. Nakon dva dana dobijem odgovor da su zainteresovani za mene i da cu imati intervju negdje pocetkom Jul mjeseca. Sjedim u kuci sav sretan cekam pocetak Jula grizem nokte ucim eng. , informisem se o pitanjima na forumu i u to vrijeme dobijam ponovo mail on EP iz Zagreba da mi je zakazao intervju sa kompanijom MSC .
Kontam oke super imam dvije sanse valjda cu negdje proci ... prvo sam imao dva intervjua sa NCL i oba sam prosao a nakon 7 dana i intervju sa MSC koji sam isto prosao.
Nakon te sve zbrke sjedim u kuci i kontam sta sada imam dvije kompanije u kojim sam prosao neznam gdje sta, i pocnem da sumiram plata , radno vrijeme itd , vidim sve je to u 100 grama sto kaze nas narod i skontam ma idem tamo gdje mi brzi ukrcaj. Posaljem mail NCL-u pitam da zbog posla mi orentaciono kazu kada mi moze biti ukrcaj koliko me sve kosta itd na sta mi oni odgovaraju : Sve mi je placeno put, smjestaj , ljekarski refundiraju na brodu , ali moram da kupim opremu koja kosta 850 dolara .
Poslije toga pitam agenciju za MSC kada bih mogao da odem i oni mi odgovaraju do kraja oktobra i troskovi su mi negdje oko 700 eura za MSC ali da za MSC moram da polozim D2 tecaj u ZG (imate na forumu detaljan moj post koliko kosta i sta treba za njega) i ljekarski pregled (isto na forumu mozete naci koliko me kosta i gdje radite ga).I zbog brzeg ukrcaja jer sam trenutno bez posla odlucim se za MSC .

Upravo sam polozio D2 spremio svu potrebnu dokumentaciju i cekam datum ukrcaja.
Svim buducim ljudima koji zele da rade na brodu bih savjetovao da neodustaju cak i ako neprodju prvi ili drugi intervju, toliko ima mnogo kompanija da nemozete omanuti....


Veliki pozdrav svima ARY!

P.S. Neustrucavajte pitajte slobodno i ja sam smarao ljude ....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #1 on: 03/September/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline KuukaJunior

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #2 on: 03/September/2014 »
Iz kog si grada? Ako si iz BL ajmo na kafu. Imam gomilu pitanja :)
Ask me :))

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #3 on: 03/September/2014 »
Iz kog si grada? Ako si iz BL ajmo na kafu. Imam gomilu pitanja :)

Pozdrav, sve sto te zanima pitaj ovdje tako da i drugi imaju koristi od toga (ako budem znao da odgovorim:) , ako ne ima jos dosta njih koji ce ti pomoci).

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #4 on: 04/September/2014 »
Odbi ti coveka za kafu :hmm: :rofl:
Cestitam :clapping:
Koristan post za mnoge, nosi dobru poruku. ::yes::
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #5 on: 04/September/2014 »
Odbi ti coveka za kafu :hmm: :rofl:
Cestitam :clapping:
Koristan post za mnoge, nosi dobru poruku. ::yes::

Ma nisam iz BL pa nista od kave  :uzdravlje:


Offline KuukaJunior

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #6 on: 04/September/2014 »
Da li si ranije radio kao fotograf? Ja sam dobio posao snack attendanta na Celebrity a volim fotografiju.
Kontao sam da se prijavim za fotografa samostalno na MSC bez agencija i kontam da bi se brzo spremio za intervjue :)
Ask me :))

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #7 on: 11/September/2014 »
Da li si ranije radio kao fotograf? Ja sam dobio posao snack attendanta na Celebrity a volim fotografiju.
Kontao sam da se prijavim za fotografa samostalno na MSC bez agencija i kontam da bi se brzo spremio za intervjue :)


Ma to ti je sve penzija provedi nekoliko dana na netu citajuci o foto i prolaz imas 100 % :)

Offline Lakii95

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #8 on: 21/September/2014 »
Ary brate pomoc, napokon neko sa MSC ...
Pazi ovako. Inace imam 19 godina, kao sto svi znaju nijedna americka kompanija ne zaposljava pre 21. god. I u tom slucaju, bio sam malo uporan i slao sam Cv svim mogucim agencijama sve su me odbile. Poslao sam Cv na mail MSC kompaniji i na svu srecu svideo im se moj Cv i zakazali su mi interview via phone ! koji sam kroz 10-ak minuta razgovora prosao. Rekao mi je da ne brinem samo da odradim medical pre presonalnog intervijua koji je 16-18 oktobra u Bg-u koji zeljno iscekujem i posle toga radim safty training koji je u Budimpesti, medjutim javljeno mi je da najverovatnije i u Bg-u ima isti kurs. Inace sam aplicirao za assistant waiter-a. Sada malo me kopka ovaj medical rekao mi je da medical mogu da uradim u najblizoj bolnici ... samo mi je cudno malo nije mi spomenuo nikakav obrazac, a na forumu pise da se prvo dobija obrazac iz agencije koji se nosi na medical i mora da se salje kompaniji posle i sve to.. znaci zanimam me kako si ti prosao sa tim jel tebi bio potreban taj formular kako to zapravo ide sa MSC treba da radim medical sada pa ne bih zeleo da pogresim nesto ?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #9 on: 21/September/2014 »
E, Ary ti je baš jutros otišao na brod. Pitanje je kada će opet da svrati na forum. -()-

Možda tek sledeće godine...

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Photographer / MSC / Kako je sve pocelo....
« Reply #10 on: 22/September/2014 »
Za pocetak probaj da nadjes nekog ko je sad tu a `ary` moze da se javi sutra,za mesec dana,6 meseci il` nikad   :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor