Author Topic: NCL vs Princess,Royal,Celebrity  (Read 2706 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nesa81

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
NCL vs Princess,Royal,Celebrity
« on: 04/September/2014 »
Pozdrav moreplovci :)
Moze li neko da mi kaze kakva je kompanija NCL u poredjenju sa Princessom i Royalom,Celebrity u restoranu???
Ako je neko menjao kompanije,pa cisto uporedjivanje gde je sta bolje,gde je losije,odnos plata itd??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: NCL vs Princess,Royal,Celebrity
« Reply #1 on: 04/September/2014 »
Ne mogu ulaziti u detalje što se tiče rada u restoranu jer nisam bio ni na jednoj od tih kompanija, bar zasad, a vjerujem da ni nema nikog tko je bio konobar na sve 4 pa da može nabaciti neke direktne usporedbe, ali znam neke općenite stvari. Uglavnom, Royal i NCL su ti mass market kompanije, dakle niže cijene i ide se na prodanu količinu, pa prema tome ne možeš baš ni očekivati neke extra goste. Dakle, tu će ti u restoranu biti bitnija brzina nego finesa (ako si u glavnom restoranu, dakako). Princess i Celebrity ti se klasificiraju kao premium cruise lines, što znači da je bolje nego Carnival i ekipa ali ipak ne tako dobro kao luxury cruise lines. Teško je reći što je tu najbolje, jer ne igra sve svima podjednako bitnu ulogu. Svaka od tih kompanija ima ono nešto što druga nema i u dobrom i u lošem smislu.

Offline Nesa81

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: NCL vs Princess,Royal,Celebrity
« Reply #2 on: 04/September/2014 »
Ma ja radim na princess-u sad idem na 3-ci ugovor,nego me cisto interesuje kako je u drugim kompanijama,cisto poredjenja radi u ncl-u na istoj poziciji i tako to. Hvala ti u svakom slucaju na odgovoru.Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: NCL vs Princess,Royal,Celebrity
« Reply #3 on: 05/October/2014 »
Na NCL ass. Waiter u restoranu ima placu od 1146 dolara plus tips....smjestaj je grozan jer na svim brodovima osim tri najnovija imaju kabine s 4 i 6 kreveta....na novijim brodovima su single kabine za vecinu posade...

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: NCL vs Princess,Royal,Celebrity
« Reply #4 on: 04/February/2015 »
Kratko pitanje - da li Assist waiter na NCL sudjeluje u raspodjeli "tipsa" ili ne, ili je ovisno o restoranu u kojem radi na brodu.

Jer do sada imam oprečne informacije, pa bi mi nešto iz prve ruke pomoglo u kalkulaciji plače.

Hvala,

Ivo - Osijek