Author Topic: Prekoatlantski cruise  (Read 6522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Prekoatlantski cruise
« on: 13/October/2009 »
Gledam svoj itinerar..

6.5.2010 - Miami, Florida; Kings Wharf, Bermuda; Lisbon, Portugal; Zeebrugge (Brussels), Belgium; Harwich, England
19.5.2010 - Harwich, England; Copenhagen, Denmark; Stockholm, Sweden; Helsinki, Finland; St. Petersburg, Russia; Tallinn, Estonia; Gothenburg, Sweden; Harwich, England

Kako izgleda zivot na brodu kad se plovi preko Atlantskog oceana? Naime, ukoliko sam dobro shvatila, shop radi samo kad brod plovi.. za preploviti Atlantik treba najmanje 8 dana... jel to znaci da cu padati s nogu?  ???  I kako mi zadnji cruise pada u Europi, idem li kuci iz Engleske ili? Samo Vas lijepo molim da mi ne stavljate postove sa youtube-a kak izgleda ploviti preko Atlantika jer to znam i sama procackati,  ali odgovor na ovo pitanje od nekog veterana bi mi znacio jako jako puno. Hvala!! =""

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Prekoatlantski cruise
« Reply #1 on: 14/October/2009 »
Shopp-eri ce padati sa nogu jer u 7-8 sea days, gosti nemaju sta nego svrljati po shopovima.
Jedina pozitivna stvar je da ako ides od Evrope prema Americi, svaku noc dobijes sat extra, zbog prolaska broda kroz vremenske zone, ali zato od USA prema Evropi -  ""]] , legnes u krevet, a budilica vec zvoni  :rolleyes:

Kuci ides iz one luke u kojoj se zadesis na kraju ugovora, to crew office sredjuje, i tu nema problema.
Kada ides doma, kartu moras zatraziti oko mjesec dana prije, i onda ti oni sve posloze.
U vecini slucajeva mozes birati odakle ces ici doma, ali obraca se paznja na to kada ti stize zamjena.
Ako ti zamjena stize u USA a ti bi doma iz Engleske ...  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Odg: Prekoatlantski cruise
« Reply #2 on: 14/October/2009 »
Uff, putujemo iz USA u Europu. Ali brod i nakon mojih 6 mjeseci ima cruise u Europi. Ja imam prvi cruise 20.11 i 6 mjesei mi zavrsava oko 20.05 a brod ima itinerar

19.5.2010   Harwich, England; Copenhagen, Denmark; Stockholm, Sweden; Helsinki, Finland; St. Petersburg, Russia; Tallinn, Estonia; Gothenburg, Sweden; Harwich, England
31.5.2010   Harwich, England; Copenhagen, Denmark; Stockholm, Sweden; Helsinki, Finland; St. Petersburg, Russia; Tallinn, Estonia; Gothenburg, Sweden; Harwich, England

tak da... samo pitam, znam da se puno stvari odmah rjesava na licu mjesta. Zapravo, jel ja po dolasku znam kad mi zavrsava ugovor i koji mi je zadnji crusie ili moram podsjecati svog managera na zavrsetak?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kraj ugovora
« Reply #3 on: 14/October/2009 »
Kompanija zna namjerno izbaciti taj podatak iz ugovora pa onda ucjenjuju otkazom.
Pobrini se da imas EOC date (end of contract date) u ugovoru, inace ces morati ostati koliko se njima svidja, a cak ni HR department ti nece moci pomoci. Svi ce te pitati "A sto ti pise u ugovoru koji si potpisala?"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Odg: Prekoatlantski cruise
« Reply #4 on: 14/October/2009 »
Puno hvala za ovu informaciju!! Naime, sestrina svadba je 20.06 i (unatoc tome sto je to dosta iza mojih 6 mjeseci na brodu zabrinula sam se). To trebam pogledati kad mi dodje ugovor u EP u Zagrebu ili me taj ugovor ceka u Miamiu? Pretpostavljam da je u Zagrebu, ali ipak pitam da poslije, kako ti kazes, ne bi bilo..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ugovor
« Reply #5 on: 15/October/2009 »
Bez potpisanog ugovora neces moci ni krenuti na put.
Posto ti je ovo prvi put, vjerovatno ce ici preko agencije.
Drugi i svaki iduci ce stici na tvoju email adresu, isprintas ga, potpises, skeniras i vratis in nazad (ako se slazes).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #6 on: 09/December/2010 »
Hahah transantlantic je bio moja nocna mora 6 dana na nestabilnom okeanu i tako tri meseca NewYork- Southampton najgori period ikad ali sta ces i na to se covek navikne!!!!

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #7 on: 09/December/2010 »
Ja sam radio crossing od Evrope do USA, i imao tu sreću da smo svaku noć kad smo menjali vremensku zonu dobijali po jedan sat više za spavanje, a to veruj mi znači na brodu i to dosta. Ovako: bili smo podeljeni u timove, neko je počinjao da radi od 9 ujutru (meeting na shop floor-u), neko od 11 (meeting kod menadžera u office-u), zatvarali smo shop u 21h, imali dosta pauza od kojih su neke bile i 3 sata. Možeš i da odmoriš ali je činjenica da se u shop-u u toku prelaska Atlantika više radi. Ne radi se toliko na prodaji kao kad su dani u luci jer retko šta kupuju samo gledaju, nego ima dosta sređivanja, priprema za kontrolu koju ćemo imati kad stignemo u USA. Zavisi sve kakav je menadžment, ako im je cilj da cimaju zaposlene oni će da izmisle neki schedule sačuvaj Bože pa nećeš moći da digneš glavu - nadajmo se da neće biti tako. Ako imaš još neka pitanja ti pitaj. ;)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #8 on: 09/December/2010 »
Tyleru to si upravu,vremenska zona je nesto pozitivno kod toga ali samo kad se vracas nazad u evropu hahaha!!

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #9 on: 20/December/2010 »
U svakom slucaju za mene bez obzira dali isli za Ameriku il se vracali u Europu, mogu reci da je to, da su to najtezi kruzevi!
Zbog ljud na brodu koj neidu nikud jer nemaju kamo...samo žderu,seru i opet žderu,pa malo kockacju pa žderu,pa malo shoping pa opet žderu...
Ti kruzevi su jako teški za sve departmente zbog special cleaninga i USPH kod dolaska u Ameriku, pa onda  cost guard , pa presing od menagmenta na radnike itd itd!!!

Mislim da se svi slažu samnom!!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #10 on: 20/December/2010 »
Ovisi u kojem si departmentu, za security je seaday super, nista se ne radi, samo laganini par sati patrole po open decku i pravac kabina.  A u kabini tv, laptop, cuga, krevet, knjiga ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #11 on: 21/December/2010 »
U svakom slucaju za mene bez obzira dali isli za Ameriku il se vracali u Europu, mogu reci da je to, da su to najtezi kruzevi!
Zbog ljud na brodu koj neidu nikud jer nemaju kamo...samo žderu,seru i opet žderu,pa malo kockacju pa žderu,pa malo shoping pa opet žderu...
Ti kruzevi su jako teški za sve departmente zbog special cleaninga i USPH kod dolaska u Ameriku, pa onda  cost guard , pa presing od menagmenta na radnike itd itd!!!

Mislim da se svi slažu samnom!!!!

Takvi kruzevi su odlicno za revenue departmente, mi smo na Cunardu ubijali na Transatlantic kruzevima jer se extra zaradjivalo.
Puno posla ali super lova.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #12 on: 21/December/2010 »
da upravu ste za te departmente je ok ali za BAR, RESTORAN i HOUSEKEEPING je LUDNICA!!    :pop:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #13 on: 21/December/2010 »
Ikarus tu si potpuno u pravu na Cunardu smo zaradjivali kao nigde,kakvi karibi,transantlantic je za zaradu bilo extra!!!

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Prekoatlantski cruise
« Reply #14 on: 22/December/2010 »
To je istina, ja na QM2 kod transatlantika mogu bez beda u losem baru imati preko 3000 dolara a u boljim barovima Bar Waiter moze natuci u pojedinim slucajevima do 5000 vise i od supervisora i bartendera....to su totalno drugaciji kruzevi nego na drugim brodovima, jer QM2 je jedini liner na svijetu i po mnogima najjace ime sto se tice brodova...