Author Topic: I love job - Budimpešta  (Read 5838 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jonny_spqr

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
I love job - Budimpešta
« on: 05/September/2014 »
Pozdrav svim starim moreplovcima, ovo je moj prvi post posle par godina listanja foruma i razmišljanja should I stay or should I go...
Pošto sam izabrao ovu drugu opciju prijavio sam se na aktuelni oglas za Assistant Waiter na MSC iz više razloga.
Pričam Italijanski uz Engleski a to je velika prednost tamo dok vrv u drugim kompanijama to nebi cenili toliko, mislim da cu se mnogo bolje slagati "con frateli di italia" nego što bi to bio slučaj sa nekim fikusima indicija i glupim britancima i amerima, jednostavno nam je isti mentalitet naroda a ja i vučem neke korene odande tako da sam dobro upućen i masu puta sam bio u Italiji i volim je ko majku srbiju.
Tako je pala odluka za kompaniju i ako znam da je tamo disciplina na najvišem nivou i da ne cene crew previše, znam i da idem tamo da bi radio a ne da se sprdam sa kolegama tako da me crew hepeninzi ne zanimaju previše, plata je dosta dobra, čak i bolja nego u većini kompanija za tu poziciju i to će mi biti veća motivacija nego da imam sky sport u crew baru i da svi šefovi mrze lanzio napoli milan i djubrentus ko i ja.

Oduži ja uvod a jedva sam se dotakao teme koju sam otvorio, sorry about that.
Na infostudu je idalje aktuelan oglas za ass.waither i Bell boya na MSC, ja kao stvarno jako iskusan restoranski konobar apliciram za asistenta i već sutradan dobijem odgovor od gospodina Kristofa Molnara iz I love job agencije, u mailu je pisalo da će me zvati na mobilni da proveri znanje jezika i pošalje mi osnovne podatke o poslu (okacicu link na kraju posta).
Zvao me posle par dana i ispricasmo se 10-15 minuta na engleskom i nešto malo na italijanskim pošto ga on jako slabo zna, odma mi je rekao da sam skroz ok i da mi je Italijanski veliki plus za glavni intervju koji će biti u oktobru, sutradan sam dobio i mail u kojem je napisao da sam prošao preliminarni intervju i da je glavni od 18 do 20 oktobra u Beogradu i da javim koji mi termin odgovara.

Da li je neko sa ovog foruma imao ikakva iskustva sa dotičnom agencijom?
Oni ne uzimaju proviziju jer to plaća MSC tako da ne vidim gde mogu da me prevare i zato ću otići na intervju i videti šta dalje.
Malo sam razgledao po netu i nigde ali baš nigde nisam našao da neko piše o njima i zato mi je to po malo sumnjivo.

https://docs.google.com/document/d/1oOQBn-USyGl_9UO2AzMkvDeZfU6TCjR5JXrNeGVVXRg/mobilebasic

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #1 on: 05/September/2014 »
Netko mi je s foruma preporučio ovu agenciju nedavno, s naglaskom da su "profesionalci"... Ali očigledno je da je agencija nova, smatram da nemaš što izgubiti, odradi glavni intervju i ako ti se išta nakon toga učini sumnjivo, tek onda brini. Sretno  :uzdravlje:

P.S. oprosti ali moram!! assistant WAITER bez h  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #2 on: 05/September/2014 »
Pazi, svatko može daokači nekli tekst na google docs i da se predstavlja kao neki faktor.

Što se tiče stranice, http://www.ilovejob.hu/index.php/en/ ,mislim da trenutna poruka koja se tamo nalazi puno govori:



I love job?
Soon we start?
WTF?

Pošalji email MSC-u i pitaj ih je li taj lik njihov predstavnik.
mschr@mscctd.it
http://www.msccruisesusa.com/us_en/About-MSC-Cruises/Careers/Careers-on-board.aspx
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jonny_spqr

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 05/September/2014 »
@legio... Znam kako se piše, sa fona sam pisao post i onda mi on nekom čudnom logikom menja reči koje su mu ne logične, smartphone my ass, ali hvala na savetu svakako :-)

@šef fb stranica im ima neke lajkove i nije bas napravljena pre 10 dana, kače uglavnom slike msc brodova koje i ja mogu da nadjem i da okačim na fb i da napišem gde se kruzer trenutno nalazi. Poslušaju tvoj savet i pisaću mscu da bi izbegao zamlacivanje i gubljenje vremena sa raznim prevaranta ako je i ovaj jedan od njih.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #4 on: 05/September/2014 »
https://www.facebook.com/ilovejob
Joined Facebook April 29 2014, 395 lajkova.

Toliko lajkova kupiš za $5.
https://www.google.com/#safe=off&q=how+do+people+buy+facebook+likes
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #5 on: 06/September/2014 »
``glupim britancima``
`` jednostavno nam je isti mentalitet naroda``
Ne bih se složio sa gore navedenim.
Kad odradiš ugovor,doći će sve na svoje.
U svakom slučaju želim ti sve najbolje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline mtucev

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #6 on: 03/November/2014 »
Poz.. Konkurisao sam u istoj agenciji za isti posao, u glavnom prosao sam interviju u Beogradu, sad bih trebao uplatiti 500e za polaganje onog bezbednosnog sertifikata, takodje ne mogu da nadjem nikakve informacije o agenciji, pa me zanima da li si dobio odgovor od MSC-a tj dali si ista saznao? Hvala...

Offline jonny_spqr

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 12/November/2014 »
Odgovorio sam ti na pm odavno al tek sad vidim poruku ovde. Nista nisam saznao od msca i odustao sam od ove agencije jer mi je delovalo sumnjivo sve to. Idem uskoro na intervju za Princess, treba im Junior waiter a kazu u agenciji da sam kompetentan za tu poziciju i ako nisam radio na kruzerima tako da sad cekam glavni da vidim sta misle "colerosi" i da zaplovim ako bog da. Napisi sta bi nam kraju, jel prevara ili ne. Pozdrav

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #8 on: 13/November/2014 »
Pozz ekipa  :run: jonny za tebe pitanje  :moli: preko koje agencije si dosao do info da princess uskoro radi intervjue da se prijavim i ja  ="" prosao sam vec finalni za NCL preko EP ali kontam nesto da mi je Princess bolja opcija. Hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #9 on: 13/November/2014 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jonny_spqr

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 13/November/2014 »
Safe cruise, trening i intervju je za 10-15 dana, bar su mi tako rekli kada sam predao dokumenta i zavrsio preliminarni, Ali im trebaju samo j.waiter, nekog decka su vratili jer im ne treba buffet sada a on ne zna internacionalna jela i vina...

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #11 on: 15/November/2014 »
 :neee: pa tacno sam ja lud  oT zvao safe cruise prije dva dana i ljudi mi rekli da nemaju otvorene pozz za bar i da nece uskoro imati  ""]] ne znam zasto mi ne bi rekli za to vec dva mjeseca mi visi papirologija kod njih a oni me nisu ni na preliminarni zvali jer kao nemaju otvorene poz za bar kad bude javice  :airquotes:

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #12 on: 15/November/2014 »
Nisu proverene informacije tako se priča. Ima mnogo ljudi na čekanju za bar čeka se po 1 godina. Nisam primetio da agencije traže za bar. Bolje pitaj za neku drugu poziciju inače moraš čekati baš dugo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #13 on: 15/November/2014 »
oni me nisu ni na preliminarni zvali jer kao nemaju otvorene poz za bar kad bude javice  :airquotes:

pa jesi li ti tražio bar ili restoran? ovdje traže za restoran, nitko bar ne spominje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: I love job - Budimpešta
« Reply #14 on: 15/November/2014 »
Shvatio sam sefe da sam pogrijesi, traze se j waiter ali ja kao novi u ovoj prici odmah zabetonirao da je to bar  oT prosao sam vec za NCL kao junior bar waiter ali nisam bas nasao puno sjajnih stvari ovdje na forumu o NCL ili nisam znao gdje da trazim  :hmm: pa sam mislio ako bi bilo sanse da probam jos za neku kompaniju pa ko me prije zovne...znas kako je nama pocetnicima nestrljivi samo bih nekako odmah sustra da plovim ,vidim da NCL kupuje sada nove brodove pa tako da mi mozda i nije losse sacekati njihov poziv jer bi se tu po nekim mojim nagadjanjima moglo napredovati uz zalaganje  :hmm: pa sefe ako imas neki koristan savjet  :deda: za zelenog amatera  :moli: bio bih zahvalan