Author Topic: Poolboy preko SafeCruis-a  (Read 12826 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikola_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Poolboy preko SafeCruis-a
« on: 13/October/2009 »
Ekipa iz SafeCruise je definitivno najbolji izbor, znaci momci su sve ok odradili, jos smo se zezali po Madjarskoj, cak su ispeglali neke stvari koje nisu morali, znam da zvucim ko reklama ali mnooogo bolja opcija od Sea Agencije gde vam lik prica sve i svasta i EP koji vam odgovaraju na pitanja koja niste postavili.
Ova dvojca ce vas za sve pripremati, za*****avace se sa vama kad vam je frka da vas smire, i odmah ce vam reci sta moze i sta ne moze da ne gubite vreme i da se ne zaludjujete.

Najiskrenije preporucujem.
Videces pravo lice Safe cruise agencije kad odes na brod  :nono: ,a malo i pre toga (pocinjemo sa ne javljanjem na tel  ;D )   :rtfm:

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #1 on: 13/October/2009 »
Nikola,ako imaš loša iskustva sa SafeCruise iznesi ih ovde detaljno da vidimo o čemu se radi,pošto su ih svi do sada hvalili.

Offline Nikola_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #2 on: 14/October/2009 »
Nikola,ako imaš loša iskustva sa SafeCruise iznesi ih ovde detaljno da vidimo o čemu se radi,pošto su ih svi do sada hvalili.

Moje iskustvo sa Safe Cruise:Naj pre ljudi iz Safe cruisa se cesto ne javljaju na telefon,periodicno-Ivan se javlja,Djordje ne ili obrnuto,nekad obojica (isto sam cuo od jednog na brodu koji je otisao 4-5 meseci pre mene).Otisao sam da radim kao Accommodation Attendant (Acat) ili ti Pool Boy.Po dolasku na brod primio me je meksikanac (predpostavljam neki menadzer ili nesto slicno,iznad supervizora mu je pozicija) koji me je pitao sta sam radio u Srbiji,zasto sam dosao ovo da radim,jesu li mi sigurno objasnili sta treba da radim,jel sigurno znam sta cu raditi (ponovio je).Covek nije mogao da veruje da sam pristao na takav posao (tad nisam ni znao sta me ceka).Odlazim da uzmem uniformu i naravno uzimam za Pool boy-a.Dolazim kod supervizora koji mi kaze:NE-NE ti neces biti Pool Boy,ti ces biti Utily cleaner i radices nocu,wtf   ""]]  oT Inace utility cleaner  je bukvalno cistac unutar hotela na brodu (lift,wc,kazino,stepenice,rukohvati...),dok drugi spavaju ja cu da glancam.Taj posao su jedino filipinci radili,ko god me je video u uniformi Utility cleanera je se cudio i nije mogao da veruje-belac radi posao filipinca.
Jedan iz srbije kad me je video odmah me je pitao dal sam dosao preko njih.Kaze:Znao sam,samo oni mogu tako nekog da zeznu,gledaju samo da te posalju na brod i da ti uzmu pare.Tacno!On mi je isto i ispricao za njegov primer ne javljanja na tel i njegova prica dolaska na brod pocela je da se poklapa sa mojom,samo sto je on radio kao konobar (room sevice ili crew mess,stvarno ne znam).Takodje ispricao mi je za jednog kojeg su isto zeznuli,izdrzao je 4 meseca i ide kuci (jos jedan primer samo na mom brodu),a taj s kim sam ja pricao bio je pri kraju ugovora (nije planirao vise da se vraca).Odmah sam otisao u ljudske resurse na brodu,ispricao im je kakva je situacija i trazio da se vratim kuci i 10 min pre isplovljavlja broda sam se iskrcao.

Kada sam otisao kod njih u agenciju da se prijavim trazio sam da radim kao Pool Boy,i Djordje mi je ponudio ovu poziciju.Medjutim na brodu sam saznao da Acat-i rade i kao pool boy-evi i kao Utility cleaneri.To su mi njih dvojica precutali jer da sam znao da je tako nebih nikad pristao na tako nesto.
Takodje mi je receno da posle drugog ugovora dobijam promociju u sobara,sto je na Princess-u u ovom trenutku ne izvodljvo ( post J_Miss http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=117.msg9896#msg9896 ).Plata je 3000$ + tips.

Neke su navukli da idu kao bar utility,a hteli su poziciju iznad (ne znam tacno koja jer me taj deo posla nije zanimao),Izasli iz sale,trazili njih 5-6,sigurno prolazite intervju,hitno treba,idete za dve nedelje.Pa kad su otisli tamo ljudi kad ih nisu ubili kad su videli sta sve treba da rade.

Pogledaj te ovde postove od igorNS :
Pozdravlja sa broda : http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3.msg9816#msg9816
A ovde se posle mesec-dva raspituje za Carnival: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=42.msg10105#msg10105
Ako je se vratio sa broda neka nam kaze on svoje razloge i misljenje o njima.

Ako hocete da idete preko njih,nemoj te ici na nize pozicije,i slusati njihove price kako ce vas brzo promovisati.Ne nasedaj te nikako na pricu da prihvati te od Sorbija nizu poziciju jer on retko daje drugu sansu,to je samo fora da vas posalju i stave sebi pare u dzep

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #3 on: 14/October/2009 »
Nikola, ja sam imao vrlo slicno iskustvo sa EP iz Zagreba.
Disney je poziciju galley cleaner nazvao F&B Steward. Kad su skuzili da se 40% ljudi prvi tjedan vrati doma, uveli su naziv "galley steward", iako nije nikakav steward nego cleaner.
Nije lako dovesti bjelca na te pozicije, ali ipak uspjevaju.
Kandidati se traze medju onima kojima je engleski jako los, a doma nemaju nikakvu perspektivu, pa nemaju puno izbora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nikola_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #4 on: 14/October/2009 »
Ja sam trazio tu poziciju jer sam mislio da mi je engleski los,medjutim kad sam otisao tamo i morao da ga koristim shvatio sam koliko ga znam.
Znao sam koja su zaduzenja Pool boy-a i bio sam spreman na taj posao kao neku ulaznu poziciju.Nisam bio jedini za pool boy-a tada na intervju i sa ljudima sam ostao u kontaktu,neki su radili bas taj posao,a neki kao utility clener.Uporedjivao sam nase ugovore i u potpunosti su isti,samo se razlikuje ime broda i slicno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #5 on: 14/October/2009 »
Ja ti savjetujem da ustedis oko $1.000 i napustis brod.
Trazi interview-e za bolje pozicije, makar malo bolje pozicije, kao steward ili attendant ...
A kad naucis bolje engleski, trazi konobara ili bar servera.

Poolboy, sakupljanje prljavih rucnika po uzavrelom sun-deck-u je strasno tezak posao.  no;;;
A sef mexikanac ili filipinac  :nono:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nikola_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #6 on: 14/October/2009 »
I ja sam mislio da ostanem dok ne povratim moje pare,ali sam se istog dana vratio.To je bilo pre par meseci.Sad cekam intervju za snimatelja,a ako ne prodjem probacu kao konobar.

Offline vojvodjanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #7 on: 14/October/2009 »
zahvaljujuci ovom forumu i ja sam odlucio da idem na brod.
ali imam problem sa engleskim i mislio sam da konkurisem na nize pozicije
moze li mi neko reci sa kojom agencijom na nize pozicije

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #8 on: 14/October/2009 »
I ja sam imao slicno iskustvo sa njima, hteli su da mi uvale bar boy, ja naravno nisam pristao i promenio sam agenciju, a i ovamo nisam dobio poziciju koju sam zeleo, al je bar pristojnija od prethodno ponudjene.
Medjutim vec 6 meseci cekam ukrcaj i jos nista ne znam kad cu dobiti employment letter, a ljudi iz EP samo lazu i pomeraju rokove.
Da zakljucim, sve agencije su ISTE gledaju samo da uzmu kes a za ostalo ih boli k......, tako da ti je sve jedno preko koga ces da ides, vazno je samo da stignes na brod bar na neku pristojno placenu poziciju pa posle kako se pokazes.

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #9 on: 14/October/2009 »
Stvarno bezobrazno i podmuklo sa njihove strane,ali koliko vidim i drugi rade slične stvari,tako da jedino što čoveku na kraju preostane je da bude oprezan i da se potrudi da ne nasedne na kojekakve priče.
zahvaljujuci ovom forumu i ja sam odlucio da idem na brod.
ali imam problem sa engleskim i mislio sam da konkurisem na nize pozicije
moze li mi neko reci sa kojom agencijom na nize pozicije
Ako si pročitao prethodne postove video si da ljudi imaju dosta loša iskustva na tim nižim pozicijama,tako da ti je moj savet da upišeš neki kurs engleskog i da ne konkurišeš sve dok ga ne naučiš dovoljno kako bi mogao komunicirati sa kolegama.A posle se prijaviš na neku bolju poziciju.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #10 on: 24/November/2009 »
bravo nikola za ovaj post,ja sam pre mozda 10 minuta isto tako napisao,mene gurali da idem da radim kao ass buffet steward,nego srecom ima ovaj forum koji je extra i sve lepo kaze pa sam procitao sve i naravno prijavim se za bar waiter-a jer znam da sam sposoban za to,kad kao ovi iz Safe Cruise-a pa nemoj bar waiter slabije traze bar waiter-e idi kao ass buffet jer to prihvataju koga stignu,naravno ja odbijem i oni kao pa dobro ae kao bar waiter,odem kod Sorbija i on me odje*e kao ne znas Grashopers od cega se sastoji,a ja u sebi pomislim ,ma Duvaj ga bre Sorbi nije Princess jedina kompanija,i eto dobio  sam posao bar waiter-a na Carniivalu i samo cekam ugovor da mi stigne,a Sinisa iz EP je car majke mi ....
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #11 on: 24/November/2009 »
I ja sam imao slicno iskustvo sa njima, hteli su da mi uvale bar boy, ja naravno nisam pristao i promenio sam agenciju, a i ovamo nisam dobio poziciju koju sam zeleo, al je bar pristojnija od prethodno ponudjene. Medjutim vec 6 meseci cekam ukrcaj i jos nista ne znam kad cu dobiti employment letter, a ljudi iz EP samo lazu i pomeraju rokove.
Da zakljucim, sve agencije su ISTE gledaju samo da uzmu kes a za ostalo ih boli k......, tako da ti je sve jedno preko koga ces da ides, vazno je samo da stignes na brod bar na neku pristojno placenu poziciju pa posle kako se pokazes.

Marjane moram samo da te ispravim nisu agencije krive uopste ako pratis forum video bi da agencija je samo posrednik izmedju tebe i kompanije,tako da kada kompanije posalje EoL da zeli tebe za tu i tu poziciju oni ce ti odmah javiti ,nema oni tebe sta da lazu,pa njima je u interesu da te poslaju na brod a ne da te drze doma i kao zaebavaju te >... Daj molim te....
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #12 on: 24/November/2009 »
Marjane moram samo da te ispravim nisu agencije krive uopste ako pratis forum video bi da agencija je samo posrednik izmedju tebe i kompanije,tako da kada kompanije posalje EoL da zeli tebe za tu i tu poziciju oni ce ti odmah javiti ,nema oni tebe sta da lazu,pa njima je u interesu da te poslaju na brod a ne da te drze doma i kao zaebavaju te >... Daj molim te....
totalno krivo, mogu te uj****i na sto nacina ak to zele, ja sam na razgovoru dobio posao za ass.waitera na royalu, zena koja me interw. mi je rekla čestitam dobili ste željenu poziciju, da bi me nazvali iz agencije nakon mjesec dana i ponudili mi utility snack kao jer ne govorim dobro engl. a zivo 2 god. u engleskoj
no nema veze, uostalom nek ti šef foruma ispriča dal te može agencija za*****. ako to žele! Hvala bogu da ne ovisimo o jednoj jedinoj, i hvala ti bože na netu pa si smanjio svijet u jedan ekran, pa mi je sve dostupno
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #13 on: 24/November/2009 »
totalno krivo,mogu te uaj****i na stro nacina ak to zele,ja sam na razgovoru dobio posao za ass.waitera na royalu,zena koja me interw.mi je rekla čestitam dobili ste željenu poziciju,da bi me nazvali iz agencije nakon mjesec dana i ponudili mi utility snack kao jer ne govorim dobro engl.a zivo 2 god.u engleskoj no nema veze,uostalom nek ti šef foruma ispriča dal te može agencija za*****.ako to žele! Hvala bogu da ne ovisimo o jednoj jedinoj,i hvala ti bože na netu pa si smanjio svijet u jedan ekran,pa mi je sve dostupno


A ko zna preko koje agencije ti ides ...
Bre ako ides preko proverene ne mogu te zaj****i veruj mi, ako si ti korektan ispostovace te, samo ugovor procitas do kraja od A do Sh !!!!
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Odg: Poolboy preko SafeCruis-a
« Reply #14 on: 24/November/2009 »

A ko zna preko koje agencije ti ides ... Bre ako ides preko proverene ne mogu te zaj****i veruj mi,ako si ti korektan isposttovace te,samo ugovor procitas do kraja od A do Sh !!!!

A kako moze neko da proveri agenciju preko koje ide?

Mislim kako se to proverava. mozda je i Safe Cruise neka prevara?