Author Topic: Medicina rada, da li treba da nosim na lekarski nesto od papira?  (Read 5964 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Nisam uspeo da nadjem nigde, a zanima me da li treba da nosim na lekarski nesto od papira, tacnije iz agencije su mi poslali na mejl neka dva obrazca, verovatno kako treba da izgledaju za lekarski, ali ne znam da li to da nosim na pregled? Hvala unapred ako neko odgovori. :clapping:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medicina rada,proces?
« Reply #1 on: 10/September/2014 »
Misliš da su ti iz agencije poslali obrasce samo da bi ti video kako oni izgledaju? :giggle:

Naravno da treba da ih odštampaš i nosiš na pregled, to su obrasci koje će tamo popuniti i vratiti ti.

Ako imaš evidenciju vakcinacije - i to ponesi, da ne bi bezveze ponovo primao MMR vakcinu ako ne moraš.

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Medicina rada,proces?
« Reply #2 on: 10/September/2014 »
Pa nemam pojma, logicno mi je ako su oni akreditovani saradnici, da imaju i sami te obrasce,ali dobro hvala za odgovor. :) Aj sad ako si raspolozen jos jedno pitanje, jel oni to po automatizmu salju rezultate Carnivalu ili treba posebno nesto da ih pitam? Ili ja treba da posaljem te obrasce mejlom kad ih dobijem overene?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medicina rada,proces?
« Reply #3 on: 10/September/2014 »
Ti si korisnik usluga medicinske ustanove. Ti iniciraš korišćenje usluge, donosiš potrebne obrasce, plaćaš troškove i preuzimaš rezultate i dalje postupaš sa njima. Medicinska ustanova nema nikakve unapred pripremljene obrasce. Nisu akreditovani samo od strane Carnival-a, već rade preglede radnika za stotine, možda i hiljade drugih firmi, što govori i naziv konkretne ustanove. Nemoguće je da oni imaju sve moguće obrasce kod sebe.

S obzirom da nikada nisam koristio usluge agencija, neko drugi će ti dati odgovor iz prve ruke, ali mislim da popunjene obrasce daješ nazad agenciji.

U mom slučaju, kada sam aplicirao direktno kod kompanije, kompaniji sam mejlom slao skenirane rezultate, a pri dolasku na brod sam poneo originale.

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: ???: Medicina rada,proces?
« Reply #4 on: 10/September/2014 »
Hvala na iscrpnom odgovoru. :D Valjda ce se neko javiti ko zna za to slanje rezultata.:)

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Pa valjda su ti rekli nesto u agenciji,sta i kako se radi...Ja sam rezultate skenirao i slao agenciji a oni su to `valjda` prosledili dalje  :airquotes:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Pa zaista ne znam sto ste se tako postavili na ovo pitanje. :nono:  Da su mi rekli sta i kako ne bih pitao, nisam bas debil. Dobio sam mejl ne engleskom da treba da odradim medical do tad i tad. Da podsetim dokotra da posalje mejl carnival-u, i dva dokumenta u prilogu koja se u mejlu ne spominju. Zato sam pitao, cisto da budem siguran, ako neko vec ima iskustva sa tim. Hvala na odgovorima u svakom slucaju.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Agenciji ćeš na kraju da platiš "proviziju", a ovamo nisi znao šta da radiš i raspitivao si se po internet forumima. Pitaj agenciju, daješ im pare da te provedu kroz celu proceduru. Oni su ti poslali nejasan mejl, neka ti objasne šta treba da radiš. ;D

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Ne placam agenciju, rade bez provizije i da odmah juce kad sam stigao iz Atine, sam im poslao mejl da mi malo bolje objasne sta i kako, ali je bilo popodne, tako da danas ocekujem odgovor. A ovde sam samo pokusao da dobijem neki savet, mislio sam da me nece docekati na noz. :nono:  :tuctuc:  :D

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ahaaa... sad je jasnije.

Nije te niko dočekao na nož, samo je bilo čudno da dobijaš mejlove bez uputstava i da nemaš komunikaciju sa agencijom.

S obzirom na tvoju specifičnu agenciju, teško da će ti tačan odgovor dati korisnici foruma koji u ogromnoj većini koriste usluge drugih agencija sa drugačijim načinom rada, pa je zbog toga bilo neobično što ne znaš šta da radiš sa medical-om.

A neki od onih koji su prošli tvojim putem (radoznao1 npr.) nisu u mogućnosti da ti pomognu, jer su sad na brodu i ne vide ni "f" od foruma. :giggle:

U svakom slučaju, dobićeš odgovor od agencije i sve će biti jasnije uskoro (ako odgovor već nije stigao). :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@solex86, samo intenziviraj komunikaciju sa CL, njihova je odgovornost da te posavjetuju.
Znači, isprintaš formular za liječnički, koji si trebao dobiti emailom od CL, i to će na medicini rada trebati ispuniti i potvrditi.
Čuvaj sve papire, jer se događa da kompanija traži i CD sa snimkom pluća, i kopiju EKG (onaj dugački list sa grafom otkucaja srca), i još svašta nešto.
Najbolje je da sve te papire, kada završiš sa pregledima, skeniraš na memory stick i imaš spremno za odaslati u svakom trenutku, kuda zatreba.

Moja je pretpostavka da CL sada čeka na tvoj odgovor sa certifikatom da si zdravstveno sposoban, i čekaju da negdje pogriješiš kako bi te ispravili.
Nisu proaktivni jer se fokusiraju na ljude koji su osuđeni na trening, koji košta preko €2.000, i to im je mnogo zanimljivije nego kandidati koje su morali propustiti samo sa intervjuom.

U svakom slučaju, na medicinu rada bez formulara na engleskom ne idi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Hvala Sefe, Prince... :) Dobio sam odgovor od agencije da bi trebalo na medicini rada da imaju te papire, ali su mi oni poslali da ih imam za svaki slucaj. :) To mi je i bilo najcudnije, jer stvarno uvek su mi davali precizne informacije i ako je bilo nesto u prilogu mejla objasnjavali su o cemu se radi. Zato sam sad ostao zbunjen, jer je to stajalo u prilogu bez objasnjenja, a mislio sam da svako ko radi lekarski za Carnival, radi na isti nacin, da nije vezano za agenciju, ili neke papire koje oni salju. Ok, bitno da znam na cemu sam, u ponedeljak bih trebao da obavim to cudo. :)

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ma imali su u Beogradu na Medicini rada te formulare (je*iga, platis 40 evra vise samo zato sto je taj jedan formular na engl, sve ostalo je isto kao lekarski za rad na visini ili slicno; naopako jos da ga i nemaju).

U sustini, sta ti je tesko da poneses... 10 dinara stampanje
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline solex86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Nije mi bilo tesko da odstampam i ponesem, ali kao sto si rekao imaju oni sve tamo. Eto ja sam to u ponedeljak sve zavrsio, koga zanima cena je 9400 za muskarce plus privatna laboratorija u koju te salju je 3300, to mora da bi se sve zavrsilo za jedan dan.:D

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
imaju oni sve tamo

Onda se izvinjavam zbog mog ubeđenja da nemaju obrasce. -()-

Mada me je i Bel Medic (kod njih sam radio pregled ovog leta) zamolio da im mejlom pošaljem Carnival-ove obrasce, pa je moguće da će ih sad i oni imati spremne. Izgleda da previše ljudi dolazi na pregled bez papira. :giggle:

:uzdravlje: