Author Topic: Sa Crown Princessa direktno  (Read 7729 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Sa Crown Princessa direktno
« on: 13/September/2014 »
Nadjoh malo vremena da se upisem i odje.. Posle 6 7 dana ,ne znam ni ja koliko tacno, mogu vam rec da ne znam dje sam :) 
E pa ovako, treninzi su nam svaki dan,od 8 ili 9 pa do 7 otprilike uvece.. Masu informacija odjednom bas mi nije dobro. Imali smo vec 2 testa ,cekaju nas jos 2. U grupi nas ima 11,iz svih krajeva svijeta. cak imamo jednu kanadjanku koja ima 55 god i ovo joj je prvi ugovor i luda je kao struja,sve nas nervira. Prvo pitanje koje je postavila u crew office je bilo Where can I buy condoms ?
Inace,svi iz grupe su dobili druge brodove.Ja ostajem na ovom jer je njima bila neka greska u sistemu i oni su mislili da sam ja vec bila na brod i odma mi dodijelili kabinu sa sve mojim imenom. Malo mi to nije jasno kako to moze da se desi pored svih kompjutera i za*****ancija ali ajde.
Za buduce pursere evo informacija sto se tice predavanja i testova.
Ispiraju nam mozak naravno sa customer service ,to se podrazumjeva da svi moramo da znamo. Prvi test je bio iz te oblasti. Drugi test je bio Cash handling. Svaki purser zaduzuje flotu od 5000 dolara i njegova je do kraja ugovora.Svaki dan mora naravno sve da se poklapa u cent. Sve smo mi to u teoriji odradili ,ali kad stanem prvi put sama na desk sa tim,mislim da cu se izbubiti :)
Druga 2 testa su General knowledge ,svi moguci pojmovi sa broda ,od cleanera,preko accomodationa,f i b ,spa ..ma svaki department moramo da znamo kako funkcionise.. Nije toliko komplikovano da se ima vise vremena..ali sa vremenom smo slabi.
Sutra vankuver,turnaround day,vec su nam najavili da cemo da radimo sa drugim purserima i da odma posle toga imamo taj treci test.
 pozdravljam vas sve,malo je ovo sve sto sam napisala nidje veze ali nemam vise koncentracije  oT

Ako koga sto zanima tu sam

 :plovim:
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #1 on: 13/September/2014 »
Napokon nešto i u ovom dijelu foruma, drago mi je što se našao netko tko proživljava nešto što i mene očekuje uskoro, samo na drugoj kompaniji!

Koliko vas je bilo novih i odakle su svi bili?

Kako izgledaju ti customer service i cash handling testovi?

Koliko sveukupno ima pursera u departmentu i po koliko ih bude u smjeni?

Kakva ti je kabina?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #2 on: 13/September/2014 »
Normalno je da si u početku suočena sa mnoštvom novih informacija. Ne gubi samopouzdanje, sve će biti sasvim OK. ;D
:uzdravlje:

Online Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #3 on: 13/September/2014 »
Quote
Nadjoh malo vremena da se upisem i odje.. Posle 6 7 dana ,ne znam ni ja koliko tacno, mogu vam rec da ne znam dje sam :)  
E pa ovako, treninzi su nam svaki dan,od 8 ili 9 pa do 7 otprilike uvece.. Masu informacija odjednom bas mi nije dobro. Imali smo vec 2 testa ,cekaju nas jos 2. U grupi nas ima 11,iz svih krajeva svijeta. cak imamo jednu kanadjanku koja ima 55 god i ovo joj je prvi ugovor i luda je kao struja,sve nas nervira. Prvo pitanje koje je postavila u crew office je bilo Where can I buy condoms ?

 :rofl:
Izvještavaj nas redovno o toj dotičnoj dami, da li je našla odgovarajuću veličinu itd.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #4 on: 13/September/2014 »
¸drži se... :wave:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #5 on: 17/September/2014 »
Napokon nešto i u ovom dijelu foruma, drago mi je što se našao netko tko proživljava nešto što i mene očekuje uskoro, samo na drugoj kompaniji!

Koliko vas je bilo novih i odakle su svi bili?

Kako izgledaju ti customer service i cash handling testovi?

Koliko sveukupno ima pursera u departmentu i po koliko ih bude u smjeni?

Kakva ti je kabina?

Ima nas 11 iz srbije ,mexico, juzna afrika , engleska ,portugal.. To je to :)
Testovi nisu teski,imas skriptu i ako slusas predavanje bude ok. konacno sam zavrsila i to i cekam rezultate sa zadnjeg testa. ostale sam dobro odradila.Ako uspijem dje nac vise vremena poslacu ti pitanja.
U smjeni ih ima izmedju 2 i 6 zavisi jesmo li u luku ili ne.. jos mi nije to najjasnije. Ja zadnja 2 dana radim samo shorex jer im fali ljudi
Trenutno nisam u kabini u kojoj bi trebala da budem ali je i ova ok. Cimerka mi rece da treba u oktobru da dobijemo oficirsku

eto toliko zasad .. zurim

pusica
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #6 on: 17/September/2014 »
Ima nas 11 iz srbije ,mexico, juzna afrika , engleska ,portugal.. To je to :)
Testovi nisu teski,imas skriptu i ako slusas predavanje bude ok. konacno sam zavrsila i to i cekam rezultate sa zadnjeg testa. ostale sam dobro odradila.Ako uspijem dje nac vise vremena poslacu ti pitanja.
U smjeni ih ima izmedju 2 i 6 zavisi jesmo li u luku ili ne.. jos mi nije to najjasnije. Ja zadnja 2 dana radim samo shorex jer im fali ljudi
Trenutno nisam u kabini u kojoj bi trebala da budem ali je i ova ok. Cimerka mi rece da treba u oktobru da dobijemo oficirsku

eto toliko zasad .. zurim

pusica

To bi bilo super, hvala ti unaprijed. Kad već gubim vrijeme u pasivnom čekanju, da ga bar paketno iskoristim pripremajući se za ono što me čekam. Vjerujem da je sve to više-manje slična stvar neovisno o kompaniji.

A koliko ljudi ima sveukupno u pursers departmentu na tvom brodu? Kako ti se čini ekipa ima li neka nacija koja je brojčano dominantna?

Znači, trenutno si u staff kabini? A koja je razlika između te u kojoj jesi i kabine u kakvoj bi trebala biti?

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #7 on: 23/September/2014 »
Prvo hvala vam na podrsci :)
JAP ima nas 12 ,a cijeli pursers department ne znam stvarno tacan broj :) u nasem dept. ima raznih nacija.nema dominantnih.. Ali u ostalima su naravno dominatni filipini, indija , i tako te zemlje
A razlika u kabinama je samo u velicini.. imas sobara koji ti sredjuje svaki dan i nosi uniformu na pranje..

pozzzdravljam moram ic..  :wave: :wave: :wave:
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #8 on: 26/September/2014 »
cak imamo jednu kanadjanku koja ima 55 god i ovo joj je prvi ugovor


Ovo je sjajno ali kako je moguće?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #9 on: 26/September/2014 »
A zašto ne bi bilo moguće? :hmm:

Sigurno na brod nije došla preko balkanskih agencija koje prodaju priču o starosnim granicama.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #10 on: 26/September/2014 »


 :pop:

"It always seems impossible until it's done"

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #11 on: 27/September/2014 »
Sta se desava ako ne uradis te testove najbolje?

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #12 on: 30/September/2014 »
Tacno je to za starosne granice. To samo nama prodaju šuplju priču. A što se testova tiče nema šanse da ih dobro ne uradiš jer stvarno ti drže predavanja po cijeli dan plus imaš skriptu. A za tebe je bolje da znaš sve to ,jer ćeš sutra to da koristiš na front desku


:)
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #13 on: 07/November/2014 »
kako je na crownu? ja sam njega dobio...i kolko vidim ima poprilicno dosadan itinerer... :waiting:

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Sa Crown Princessa direktno
« Reply #14 on: 29/January/2015 »
A dje ste pomorci  :D  Jos manje od 20 dana i idem domaaaaa    :run:  Pisem vam iz back offisa,koristim internet dzabe.. kako je to divno
Poprilicno sam umorna,noge ne osjecam posto stojimo po cijeli dan. Sa zivcima sam tu i tamo  oT
Svasta mi se odje desilo,imali smo 4 puta manje pozae. Jednom zamalo crew alert,al dobro se zavrsilo. Imali smo i crew membera zaglavio dobro sa zdravljem pa smo okrenuli brod i nazad u luku. Momak je iz Srbije i odma da kazem da je srecno stigao kuci i sad je dobro sa zdravljem.
Anyway,zamislite preko 3 000 putnika koji moraju da promjene letove za povratak kuci jer kasnimo jedan dan. Imali smo red na desku 7 kilometara svaki dan do turnarounda. Koliko su nas tu napljuvali,napsovali i na*ebavali nam se majke..pakao  no;;;
Zadnja 2 mjeseca imam jedan te isti kruz,a sad ovo pred kraj kruzevi od 3 dana.. To se zove silovanje mozga..
U pocetku su mi najbezobrazniji putnici bili amerikanci,ali sad su to kinezi sa americkim pasosima i engleskog jezika bez.  :D
Sto se tice cjelokupnog utiska o poslu,naravno da sam imala rasprave po koji put.. Jbg,ne znam ja spustit glavu i cutat kao sto neki znaju,niti znam glumit da mi je neko simpatican kad nije... Uf moram ic ... Sve vas ljubim i pokrivam
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni