Author Topic: Šta poslije kruzera  (Read 10213 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Šta poslije kruzera
« on: 14/October/2009 »
      Bok svimaa, posebno gazdi!!!

      Evo tako prodje i 5 sat na ovom forumu, gazda legendo sve najbolje za ovaj forum!!
      
      Odlučio sam se prije mjesec dana otić na kruzer, u 12mj trebam predat papire u EP!!
        Inače imam stalan posao kao voditelj prodaje, imam 26god i jedva čekam se maknut iz hrvatske na
        jedno vrijeme od 4 god!! Znam da je to gadan posao, ali je to neprocijenjivo iskustvo!!
     E sad imam jedno pitanje, pa molim bilo koga da odgovori, ŠTA POSLIJE KRUZERA, di se zaposlio, i tko je šta
        radio poslije kruzera i kako je poslije iskoristio to svoje iskustvo na kruzeru?????????

     Jer svi pišu o tome kako je sve to skupa NEPROCIJENJIVO!!!!!!!!!

       Pozdrav!!

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: ŠTA POSLIJE KRUZERA
« Reply #1 on: 15/October/2009 »
Dvoje koje ja poznajem su se snasli za drzavljanstvo (ozenili se Amerikankama) i tamo ostali da rade na kopnu za dosta vece pare nego na kruzeru. Pre svega nisu zeleli da se posle par godina rada za npr. 2000$ i vise, vrate u maticnu zemlju i da rade za 500$ u pod teskim uslovima rada... Uglavnom ljudi par meseci posle svega nista ne rade, odmaraju se. Ako se odluce za povratak kuci onda uloze novac u neki biznis (npr. frizerski salon, cafe bar, omanji restoran, prodavnicu).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Šta poslije kruzera
« Reply #2 on: 15/October/2009 »
@lifipaj, postavio si izuzetno interesantnu temu, i zao mi je sto sam trenutno u Bagdadu pa se ne mogu opsirnije izjasniti.

Osobno, ostao sam na kruzerima predugo, i tesko mi je bilo raditi za $500 poslije kruzera, gdje sam radio za oko $2.500 u prosjeku.
Mogao sam naci i bolje placeni posao na kruzeru, ali nije mi novac bio prioritet.

Trenutno radim za oko $4200, vrlo lak posao, i isto tako bih mogao dobiti i bolje placeni posao, ali uvijek mi je radna atmosfera na poslu bila vazna, i ne bih ju mijenjao za vise novaca.

Iskustvo na kruzerima je vjerovatno bilo presudno za dobivanje ovog posla.
Da se nisam nikada maknuo iz Hrvatske, nikada ne bih imao hrabrosti traziti posao koji donosi 3-4-5 tisuca dolara.

Kada prestanem sa ovim (uskoro), necu nista raditi bar 4-5 mjeseci, a onda cemo vidjeti.
Ako nista, imam sjajne reference, dobra poznanstva i impresivan cv.

Poslije 30-ak letova preko Atlantika, i iskustva na kruzerima, ne bojim se interview-a za bilo koji posao koji mi se svidi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Odg: Šta poslije kruzera
« Reply #3 on: 18/October/2009 »
      Svaka čast gazda ovo za Bagdad!!  Jer to je bit svega, ustvari KRUZERA, da to svoje iskustvo maksimalno iskoristiš!!
        Jer čemu sva ta "mučenja" i odlazak od obitelji i prijatelja, i onda poslije svega rade za 500 eura!!
     
       Vidim gazda da si se ti lijepo snašao za posao, zato bi volio da čujemo malo te veterane kako su iskoristili to svoje
         NEPROCIJENJIVO ISKUSTVO!! Ali ne da se sad hvale da su nakon godinu ili dvije otvorili restorane, ili da neki i
      priznaju da su sve potrošili i da sad nemaju ništa!! Znam jednog dečka koji se sad vraća nakon 1god kruzera i 2-3 god
       na BERMUDAMA kupuje stan i sredjen mu je posao u ESPLANADI!! Pa ako nije problem da se napravi nova tema
          "KARIJERA POSLIJE KRUZERA" naravno samo za veterane!!
   
    Jer svi pišu koliko para tu koliko tamo, kako je vamo a kako tamo, mislim da si već puko od takvih natpisa!!
 
   Pozdrav!!

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Šta poslije kruzera
« Reply #4 on: 04/December/2009 »
Pozdrav svima!
Ovo mi je prva poruka na ovom sjajno m forumu:)

I mene bi strasno zanimalo kako su drugi kovali planove sa novcem koji su zaradili na kruzerima!

Ja tek planiram da krenem sa poslom na kruzerima za jedno 5-6 meseci, ali imam prilicno kristalnu sliku u sta zelim investirati. Kada bih odradio jedno 2-3 ugovora vrlo verovatno bih ulozio u visoko obrazovanje i priustio bih sebi jedan solidni automobil i nesto tehnicke opreme, ali ovo zadnje su vec sitnice...



“Go ahead, make my day”

Offline Estera

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #5 on: 02/March/2010 »
Impresivno od Sef Foruma.
Pozdravljam tvoje iskustvo i zivotni stav i istrajnost.
Ima li raspolozivosti za pribliziti informaciju o pocetku tvog rada na brodu.
S kojim stupnjem obrazovanja si startao i s kojim poslom?  ;D

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #6 on: 02/March/2010 »
mene još zanima da li postoji mogućnost uplačivanja nekakvog životnog ili mirovine preko american bank (ili neke druge banke,osiguravajuće kuće tamo) iako nismo državljani, već samo na osnovu te c1 vize??

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #7 on: 03/March/2010 »

S kojim stupnjem obrazovanja si startao i s kojim poslom?  ;D

srednja škola, perač suđa  +U+

mene još zanima da li postoji mogućnost uplačivanja nekakvog životnog ili mirovine preko american bank (ili neke druge banke,osiguravajuće kuće tamo) iako nismo državljani, već samo na osnovu te c1 vize??

svaka kompanija surađuje sa nekim osiguravateljem koji povremeno dođe na brod reklamirati svoje usluge, ali rijetko tko planira ostati na brodu dovoljan broj godina da bi to imalo smisla. Iako osiguravatelji uvijek naglašavaju da je uplate moguće nastaviti bez obzira na vrstu posla, malo se tko odluči za to.
U matičnoj državi postoji praktičnije rješenje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #8 on: 03/March/2010 »
misliš na dobrovoljo mirovinsko?

znam da se u Cro ne priznaje staž iz SAD-a!

zanima me da li je bolje kapitalizirati svoju štednju, mirovinu, što-god.. ođe ili u  S.A.D.-u? ak slučajno znaš....?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #9 on: 03/March/2010 »
Rad na brodu nema puno veze sa SAD. Tvoja viza koju ćeš dobiti (C1/D), ne dozvoljava ti rad u SAD.
Po Hr zakonu, odnedavno imaš mogućnost da ti vrijeme na brodu ide u "staž", ali za to trebaš platiti.

Šta podrazumjevaš pod "kapitalizacijom štednje"? Ta fraza ništa ne znači. Ono što uštediš je tvoj kapital.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline catfish

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #10 on: 03/March/2010 »
Rad na brodu nema puno veze sa SAD. Tvoja viza koju ćeš dobiti (C1/D), ne dozvoljava ti rad u SAD.
Po Hr zakonu, odnedavno imaš mogućnost da ti vrijeme na brodu ide u "staž", ali za to trebaš platiti.

Šta podrazumjevaš pod "kapitalizacijom štednje"? Ta fraza ništa ne znači. Ono što uštediš je tvoj kapital.

Hvala na informaciji za staž na brodu.
Pod kapitalizacijom štednje mislim na to da,s obzirom na kamate i doprinose na moje uloge, mi se poveća "kapital"! tj. da li je isplativije štedjeti u SAD-u ili RH!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #11 on: 03/March/2010 »
Hvala na informaciji za staž na brodu.

Pod kapitalizacijom štednje mislim na to da,s obzirom na kamate i doprinose na moje uloge, mi se poveća "kapital"! tj. da li je isplativije štedjeti u SAD-u ili RH!


Moje je mišljenje da je to nekad za vrijeme inflacije imalo smisla, ali kamata na štednju je danas zanemariva.
Ako uspiješ skupiti $100.000, onda je to možda i ok, ali netko tko je dovoljno inteligentan da zaradi takav novac sigurno ga neće držati na banci.

U SAD ne možeš otvoriti savings account, samo checking, barem je tako sa Bank of America.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Tacit

  • Guest
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #12 on: 05/March/2010 »
Pozdrav svima, posebno Sefu foruma.   =""
Zaista, ovaj forum je neprocenjiv za sve nas koji zelimo da odemo na brod.
Pitanje za sefa: koliko si godina imao kada si otisao na brod?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #13 on: 05/March/2010 »
Pozdrav svima, posebno Sefu foruma.   =""
Zaista, ovaj forum je neprocenjiv za sve nas koji zelimo da odemo na brod.
Pitanje za sefa: koliko si godina imao kada si otisao na brod?

32  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Estera

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Šta poslije kruzera
« Reply #14 on: 05/March/2010 »
Jel moze tko ovo malo pojasniti ``Po Hr zakonu, odnedavno imaš mogućnost da ti vrijeme na brodu ide u "staž", ali za to trebaš platiti.``