Author Topic: Rad u Campu  (Read 3358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Rad u Campu
« on: 17/September/2014 »
Autor: Jelena

Camp je podjeljen u tri grupe; 2-5; 6-8; 9-11

Nas je u timu sada 10, mada se to mjenja, od 7- 12 osoba u timu.
Sada, sa nas 10 imamo idealan raspored pa tako na port day radim 6h-7h a na see day 8h, to da na see day radim 8h ne postoji,to nisam dozivjela na 1.
ugovoru, minimum je 9h a radila sa Wellom i 11h.
Na dan ukrcaja ako radimo,imamo side duty i radimo ili iskrcaj koji na ovom brodu pocinje u 6.30am i traje do 9.30h.
Dvoje iz tima radi ukrcaj,jedan pancuje kartice a drugi stoji pored liftova na 7 i usmjerava ljude, to je grozno, nisam jos dosla na red odje to da radim ali u Majamiju u L.A. se svi
gosti deru na tebe, odvratni su, meni je to na pocetku bas bilo stresnó, em ustanem u zoru em dodje tamo neki debeli konj da mi se dere a ti moras da
mu objasnis sto x isto, uz osmjeh.

 Onda sam ukrala foru od kolega í govorila im(taj dio oko liftova mora biti prazan) da ce US COAST GARD da zaustavi
iskrcavanje ako vidi grupu ljudi tu,da su pravila takva da moraju da cekaju na 9 i 10 i odu. Boze kako su glupi. Jeste sad ce bas da stane svijet zbog njih..odoh predaleko.

Kad se zavrsi taj dio, jedna osoba pocinje u 12.30pm u Camp-u,otvori se za razgledanje do 3pm kad pocinje safety, druga osoba koja radi iskrcaj dolazi
na safety sa svima iz tima jer je obavezan za sve. Posle njega imamo ORIENTATION MEĘTING to je za roditelje, traje 45min tu im predstavimo
camp, registrujemo djecu, podjelimo rasporede sa aktivnostima. I to je obavezno za sve íz tima.
Osoba koja je pocela u 6.30am je posle toga gotova,to je 6pm a druga koja nije radila izmedju iskrcaja i Safety-a radi jos 2h aktivnosti od 8pm do 10pm

Taj isti dan dvije osobe rade ukrcaj koji pocínje u 11am i traje do 15pm.
Djelis flajere,pozdravljas goste-trala-la posao. Pa safety i orientation meeting.
Svi ostali íz tima su taj dan off do 15pm kad je safety koje je obavezan za sve. (Kako sam cula,na velikim brodovima nemaju aktivnosti,samo night owls.)
Taj dan se radi 4h 5h ili 6h zavisi od YD moze da stavi i 9h ako nije nórmalna!

Uglavnom je princip ako radis rano ujutru ne radis vece i obrnuto.
Po rasporedu jedan kruz si 2-5,sledeci si 6-8,pa 9-11 i na kraju si night owls i na taj nacin źnas sta je sledece,znas ko ti je partner i mozes da planiras svoje slobodno vrijeme.
Ja sam ovaj kruz bila night owls, koja milína!
Kad sam otisla sa broda, na odmor, radili su N.O. do 3am a sad je do 1am.
Svaki dan(osim dana kad ukrcavamo putnike) pocinjem u od 7pm i radim do 1am ili krace,ako nema djece. Pa kuci duze radim.

Kad smo u lukama, dvoje radi day play od 8am ako se tad dokujemo do 12pm, ostali su slobodni.
Sve aktivnosti su osmisljene unaprijed i imas sva potrebna sredstva. Sva sjeckanja i manje prípreme odradjujemo mi kad nije guzva i kad nam je dosadno.

Ako dijete povrati,zovemo housekeeping da ocisti. Kad dijete place duze od 5min i ne mozes da ga umiris, zoves roditelje.
To je za mene najbolja stvar jer vam ne mogu objasniti osjecaj nemoci i ludila kad dijete place od 8h-4h cijelu smjenu, a nista ne moze da ga smiri, roditelje nije briga a ti moras
da vodis aktivnosti kao da se nista ne desava..

Sitne igracke peremo svako vece, tezak posao koji zahtjeva 10 min tvog vremena :D
Kad zavrsimo smjenu uvece, povrsinski ocistimo igraonicu,zadrzimo se 15max a zadnji dan kruza imamo special clean, cijeli tim je tu i sredimo sve za 1h!

Pravila oko upísivanja i ispisivanja djece su jednostavna.
Djeca od 9-11 mogu sama da dolaze i odlaze ako im roditelji dozvole i to uvjek dovede do nesporazuma a na kraju nekog moze da kosta i posla.
Ko god da napravi gresku, tipa pusti dijete od 11god da ode a nije vidio da dijete nema dozvolu da se samo ispise, sví koji su u smjeni u grupi 9/11
dobijaju otkaz :( Imala sam razne situacije na 1. ugovoru, uvjek imas bar jednu curu u timu kojoj niko ne da da radi vrata (upis i ispis djece).

Uvjek mi je bilo cudno to kako sve sto hoces da znas o nekome na brodu, mozes da saznas vrlo brzo. Kad imamo sastanak kao tim i kad YD kaze
ko je cura koja dolazi vec na sastanku znamo pola njene zivotne istorije. .
Sve u svemu, pojma nemam sta sam napisala. :) Ali znam da je ovo najbolja pozicija na brodu. Za mene jeste.

Sjutra kad ustanem, idem u teretanu, pa na dorucak.
Spremanje za plazu ,internet, kuliranje.
Kad se vratim na brod, odspavam da se odmorim od odmora (made in montenegro :D) a ońda u 7pm na posao. Sounds good?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivicaSD

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Rad u Campu
« Reply #1 on: 17/September/2014 »
Sve u svemu, pojma nemam sta sam napisala. :) Ali znam da je ovo najbolja pozicija na brodu. Za mene jeste.


Sjajno! Baš mi je drago zbog tebe!  ::yes::
Uživaj! :)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Rad u Campu
« Reply #2 on: 18/September/2014 »
eto mene prekosutra u svemu ovome ponovo...grrrr, gde me podsetii.....:?

:)