Author Topic: Sezona 2015, Jel ima netko da je dobio tocan datum za intervju u 12 mjesecu?  (Read 10994 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hajduk

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
jel ims sta novoga kod vas,ja sam dobio nekakav mail prije par dana,da je u tijeku prikupljanje dokumentacije i da im posaljem kopiju putovnice,jer viking mora odobriti moj dolazak na intervju..

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 17/November/2014 »
Ja se takoder javila feronu za viking. Ovih dana bi trebala imati skype razgovor s njima. Odmah su mi rekli da ce glavni biti u decembru. Sto meni odlicno odgovara jer taman krajem ovog mjeseca dolazim sa broda. 2 ugovora na carnivalu..vrijeme je za drugu kompaniju. Ali prvo moram vidjet sto ce reci ovi iz agencije.
Van topica - jel ima netko aktivan ovdje tko radi za viking?? Da cujem malo info iz prve ruke.
Sta te konkretno zanima?  :)

Offline stringer

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Pozdrav, imam pitanje za iskusnije i upucene u proces zaposlenja... Naime pocetkom 12 meseca je bio finalni intervju za Viking, i bukvalno posle 5 dana sam dobio mejl iz Ferona da sam prosao da krece proces zaposlenja, da ce me obevestavati blagovremeno o slanju dokumentacije za vizu itd. jer nemaju info iz vikinga sta tacno i kad... Medjutim za pocetak da posaljem popunjene dokumente izjavu i ugovor o posredovanju...kao rok za predaju 10 dana oni kad prime potpisuju ugovor pecatiraju i salju meni na mejl primerak.... To je potvrda da sam zainteresovan za dalji proces...malo je cudno sto je tako formulisano al ajde...  Ja njih zvao kao da li moze da se preda licno dokumentacija, ljubazno su mi rekli da je potrebno postom da se posalje posto su zauzeti drugim intervjuima i kompanijama itd... Ja poslao kao preporucenu posiljku sve uredno, proslo 10 dana nema odgovara tj potvrde da su primili posiljku potpisali i poslali na mejl moj primerak... Imam potvrdu da sam poslao preporuceno, jos im pre neki dan posaljem mejl sta se desava medjutim nema odgovora... Jel ima neko iskustva sa feronom, i konkretno sa ovakvom situacijom...

Offline Krule

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Pozdrav, imam pitanje za iskusnije i upucene u proces zaposlenja... Naime pocetkom 12 meseca je bio finalni intervju za Viking, i bukvalno posle 5 dana sam dobio mejl iz Ferona da sam prosao da krece proces zaposlenja, da ce me obevestavati blagovremeno o slanju dokumentacije za vizu itd. jer nemaju info iz vikinga sta tacno i kad... Medjutim za pocetak da posaljem popunjene dokumente izjavu i ugovor o posredovanju...kao rok za predaju 10 dana oni kad prime potpisuju ugovor pecatiraju i salju meni na mejl primerak.... To je potvrda da sam zainteresovan za dalji proces...malo je cudno sto je tako formulisano al ajde...  Ja njih zvao kao da li moze da se preda licno dokumentacija, ljubazno su mi rekli da je potrebno postom da se posalje posto su zauzeti drugim intervjuima i kompanijama itd... Ja poslao kao preporucenu posiljku sve uredno, proslo 10 dana nema odgovara tj potvrde da su primili posiljku potpisali i poslali na mejl moj primerak... Imam potvrdu da sam poslao preporuceno, jos im pre neki dan posaljem mejl sta se desava medjutim nema odgovora... Jel ima neko iskustva sa feronom, i konkretno sa ovakvom situacijom...

Isto sam ti dobila i ja, samo što je meni situacija malo drugačija jer sam ja vidila mail u spamu tek danas (a danas deveti dan) pa sam im se ispričala preko maila i poslala danas preporučeno iz Hrvatske za Bg ( 103 kune  :nono: ) doći će im kao najkasnije prekosutra ...javila vratili OK i koliko sam shvatila sad se čeka da Viking javi kad bi se koga ukrcavalo  -()-

Offline stringer

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Isto sam ti dobila i ja, samo što je meni situacija malo drugačija jer sam ja vidila mail u spamu tek danas (a danas deveti dan) pa sam im se ispričala preko maila i poslala danas preporučeno iz Hrvatske za Bg ( 103 kune  :nono: ) doći će im kao najkasnije prekosutra ...javila vratili OK i koliko sam shvatila sad se čeka da Viking javi kad bi se koga ukrcavalo  -()-

Dobro da si proverila spam i da nisi zakasnila da javis... Ja sam to njima poslao odmah sutradan kad sam dobio mail, i to jos iz bg-a tako da su primili sto posto, samo mi je cudno zasto ih nema da se jave jer u mailu su naveli da po prijemu papira overavaju i skeniraju taj ugovor i salju nam kao potvrdu da s!o zainteresovani... Ja sam ih jos pre dva dana mailom kontaktirao da pitam jel su primili sto ih nema da barem kazu je li stigla  posiljka itd .. Nisu mi nista odg... Ili su zatrpani poslom, ili cekaju Viking ili su neodgovorni totalno... Ni sam ne znam   :hmm:

Offline Krule

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Dobro da si proverila spam i da nisi zakasnila da javis... Ja sam to njima poslao odmah sutradan kad sam dobio mail, i to jos iz bg-a tako da su primili sto posto, samo mi je cudno zasto ih nema da se jave jer u mailu su naveli da po prijemu papira overavaju i skeniraju taj ugovor i salju nam kao potvrdu da s!o zainteresovani... Ja sam ih jos pre dva dana mailom kontaktirao da pitam jel su primili sto ih nema da barem kazu je li stigla  posiljka itd .. Nisu mi nista odg... Ili su zatrpani poslom, ili cekaju Viking ili su neodgovorni totalno... Ni sam ne znam   :hmm:

A javit će...šta sad možemo drugo nego čekati.

Offline hajduk

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav, imam pitanje za iskusnije i upucene u proces zaposlenja... Naime pocetkom 12 meseca je bio finalni intervju za Viking, i bukvalno posle 5 dana sam dobio mejl iz Ferona da sam prosao da krece proces zaposlenja, da ce me obevestavati blagovremeno o slanju dokumentacije za vizu itd. jer nemaju info iz vikinga sta tacno i kad... Medjutim za pocetak da posaljem popunjene dokumente izjavu i ugovor o posredovanju...kao rok za predaju 10 dana oni kad prime potpisuju ugovor pecatiraju i salju meni na mejl primerak.... To je potvrda da sam zainteresovan za dalji proces...malo je cudno sto je tako formulisano al ajde...  Ja njih zvao kao da li moze da se preda licno dokumentacija, ljubazno su mi rekli da je potrebno postom da se posalje posto su zauzeti drugim intervjuima i kompanijama itd... Ja poslao kao preporucenu posiljku sve uredno, proslo 10 dana nema odgovara tj potvrde da su primili posiljku potpisali i poslali na mejl moj primerak... Imam potvrdu da sam poslao preporuceno, jos im pre neki dan posaljem mejl sta se desava medjutim nema odgovora... Jel ima neko iskustva sa feronom, i konkretno sa ovakvom situacijom...

ako ti sta znaci,kod mene je ista situacija,u prosli ponedjeljak dobio mail,u utorak vec poslao postom nazad i od toga dana nista...

Offline Gicano

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Kod mene ista prica.Poslao postom prosle nedelje i dalje niko nista ne salje na mail.Da li je nekome stiglo nesto u medjuvremenu?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Kod mene ista prica.Poslao postom prosle nedelje i dalje niko nista ne salje na mail.Da li je nekome stiglo nesto u medjuvremenu?
Naravno da vam nista ne javljaju kada su Bozicni praznici u toku, osoblje u kompanijama je na minimumu sada. Sacekajte pocetak januara. I ja cekam da mi se jave regruteri iz dvije kompanije. Samo strpljenja. :crying: :zen:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Gicano

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Cekamo tu kopiju ugovora potpisano od strane Ferona.Moguce da ce odgovoriti posle praznika. :waiting:

Offline Marcoholyc85

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
  • I'm just a basterd but at least I admit it...
    • View Profile
Jel ima nekom nesto da je stiglo?Prosao sam intervju za sobara,poslao im dokumenta koje su svima poslali i od tad nista.Nikakav mail a ima vec mesec dana... -()-

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Jel ima nekom nesto da je stiglo?Prosao sam intervju za sobara,poslao im dokumenta koje su svima poslali i od tad nista.Nikakav mail a ima vec mesec dana... -()-
Ja sam prosao za drugu rijecnu kompaniju prije mjesec, ali ni meni se niko jos ne javlja. Bez panike, moraju prvo da naprave plan za ovu godinu, da posalju ugovore radnicima iz prosle sezone, pa tek onda salju ugovore novim radnicima. Javice ti se krajem januara pocetkom februara. Samo strpljivo. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!