Author Topic: promjena departmenta, kakva je procedura na carnivalu?  (Read 1723 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline misko ajkula

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
interesuje me ako neko ima iskustva ili zna nekoga na brodu da je promijenio department  :hmm:

zivo me interesuje kakva je procedura na carnivalu ako zelis iz jednog departmenta u drugo, i koliko je to tesko izvesti. Ako ima neko ko je upucen molio bih da me uputi malo detaljnije oko svega toga  :uzdravlje:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: promjena departmenta
« Reply #1 on: 20/September/2014 »
Odeš do HR direktora ili u MSA office i kažeš da hoćeš da promeniš department. Daju ti obrazac koji treba da popuniš i time pokrećeš proceduru (mogu da ti pošaljem taj obrazac, ako te zanima kako izgleda).

Dalje će HR da se pobrine za formalnosti. Department u koji želiš da se prebaciš treba da se saglasi sa time da dođeš kod njih, a onaj ponekad teži deo je da department koji napuštaš treba da odobri da odeš od njih.

Ne znam koje su pozicije u tvom konkretnom slučaju, ali svakako bi bilo veoma preporučljivo da pre pokretanja procedure razgovaraš sa nekim glavnim iz departmenta u koji želiš da se prebaciš, da vidiš da li su uopšte zainteresovani.

Koliko je teško sve to izvesti... zavisi od pozicija. Znam ljude koji su se lako prebacivali, a znam ljude koji su kosu pogubili od živciranja i godine proveli na neželjenoj poziciji i nisu uspeli da se prebace.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: promjena departmenta
« Reply #2 on: 20/September/2014 »
Odeš do HR direktora ili u MSA office i kažeš da hoćeš da promeniš department. Daju ti obrazac koji treba da popuniš i time pokrećeš proceduru (mogu da ti pošaljem taj obrazac, ako te zanima kako izgleda).

Dalje će HR da se pobrine za formalnosti. Department u koji želiš da se prebaciš treba da se saglasi sa time da dođeš kod njih, a onaj ponekad teži deo je da department koji napuštaš treba da odobri da odeš od njih.

Ne znam koje su pozicije u tvom konkretnom slučaju, ali svakako bi bilo veoma preporučljivo da pre pokretanja procedure razgovaraš sa nekim glavnim iz departmenta u koji želiš da se prebaciš, da vidiš da li su uopšte zainteresovani.

Koliko je teško sve to izvesti... zavisi od pozicija. Znam ljude koji su se lako prebacivali, a znam ljude koji su kosu pogubili od živciranja i godine proveli na neželjenoj poziciji i nisu uspeli da se prebace.

treba biti realan , da li mozes to da radis?

ja znam jednu osobu koja gubi zivce vec godinama na jednoj poziciji I nikako da  ga prebace na to sto hoce

a onda kad vidim kakav je jasno mi je sto nece da ga prebace

Offline misko ajkula

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: promjena departmenta, kakva je procedura na carnivalu?
« Reply #3 on: 20/September/2014 »
hvala na informacijama, odgovorili ste mi bas ono sto me interesuje  :clapping:

kako je to sve lijepo na normalnim kompanijama...  =""