Author Topic: Kupovina preko interneta  (Read 3743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kupovina preko interneta
« on: 23/September/2014 »
AliExpress by Alibaba.com

Za sve koji još nisu probali ... samo hrabro.

Ja sam sve donedavno ignorirao kupovinu preko interneta iz Hrvatske, jer nisam mogao zamisliti da bi troškovi dostave mogli biti opravdani, ali JESU.
Prvo sam za susjeda naručio brdo sitnica koje u ponudi ima eBay (daily deals), a kada su mi stigle iz Kine i Hong Konga za 0 kuna, onda sam progledao.

Pogotovo su pristupačne stvari tehničke prirode, vrijednosti do 20ak eura.
Znači, one stvari koje ste kupili u US, i koje ne koristite u "našoj" regiji jer imate samo adapter za 110V, imate priliku kupiti adaptere, baterije, kablove, punjače ... po cijeni koja je često 3-10 puta manja nego da kupujete kod kuće.

Evo samo jedan primjer, koristio sam plastični "tamper" dok sam si pripremao espresso, jer kod nas ga nitko ne pravi, a na oglasnim stranicama poput njuskalo.hr ih preprodaju po 3x većoj cijeni.
Koštao me ispod 100 kuna (oko $18).
Kupio sam i USB stick od 64GB za $9 ... i još puno toga.



Pri kupovini iz Hr imate 3 praga.
Za pakete vrijednosti do 22€ ne plaćate ništa.
Za pakete vrijednosti 22-150€ plaćate samo PDV od 25%
Za sve iznad 150€, plaćate i PDV i carinu.

Čeka se nešto duže, piše moguće i do 45 dana, a sustav ocjenjivanja prodavača mi djeluje vrlo pouzdano.
Sve u svemu, šokiran sam. Dostava unutar Hrvatske, preko Hrvatske Pošte, je i na sitnice oko 5-10€.

Neke stvari sam tražio godinama po prodavaonicama u Hr, gubio vrijeme nepotrebno, našao ih na eBay-u i AliExpress-u začas.
Većina prodavača sa eBay-a traži plaćanje preko PayPal-a, a na AliExpress ide i samo sa karticom.

Eto ovaj moj post je pisan u namjeri da ubrza propadanje domaćih poštanskih službi, jer su bezobrazno skupi, i nemaju nikakav sistem podrške korisnika.
Živila Kina!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Kupovina preko interneta
« Reply #1 on: 24/September/2014 »
Ja kineske stvari (gadgets i tako te zezancije) narucujem vec godinama sa DX.COM .. dostava od 0$ i za paket koji kosta svega 2$...
Ima skroz kul stvari povoljno... zgodno za poklone. (nije za neke ozbiljne kupovine)

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Kupovina preko interneta
« Reply #2 on: 27/September/2014 »
Za sada sam samo dva puta narucivao preko eBuy-a. Prvi put slusalice za mobilni , sad ih supruga koristi i to placeno oko 2$ :) Stigle posle mesec i po dana.

Drugi put peskir od bambusa narucen i nikada nije stigao. Placeno prosle godine jos... :( Isto oko 2$ ali krivo mi. Mora da ga je neki zli postar oteo :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kupovina preko interneta
« Reply #3 on: 27/September/2014 »
Za sada sam samo dva puta narucivao preko eBuy-a. Prvi put slusalice za mobilni , sad ih supruga koristi i to placeno oko 2$ :) Stigle posle mesec i po dana.

Drugi put peskir od bambusa narucen i nikada nije stigao. Placeno prosle godine jos... :( Isto oko 2$ ali krivo mi. Mora da ga je neki zli postar oteo :)


Stavi im negativan komentar, to ih jako smeta. A zapravo traži povrat para, ako nemaju potvrdu da si primio, mislim da će morati vratiti na račun.
Meni isto poštar nije tražio potpis za sve ispod $10, samo je nagurao paketiće u sanduče. Zasada bez problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline StK

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon
Re: Kupovina preko interneta
« Reply #4 on: 27/September/2014 »
Ja sam kupovao takodje preko ebay-a, kacket neki sam narucio, vrednost oko 15$ free shipping, buy now opcija, proveravao sam takodje feedback kod prodavca, imao je mnogo pozitivnih komentara.
I tako prodje nesto jace od mesec dana, i ja mu se javim na da mi nije stigao kacket (rekao je ako ne stigne za mesec dana, da ne ostavljam negativan feedback nego da mu se javim), tako je i bilo, on se izvinjava i kaze da odma salje ponovo, ali sad ce da mi da tracking number da mogu da pratim dokle je stiglo.
Posle 15-16 dana ako se dobro secam stize kacket, sve lepo upakovano, ja prezadovoljan, kad ono posle nedelju dana post expres mi na vratima  :???: ja gledam sta je sad j***te, kad ono stize kacket, ali to je onaj prvi jos sto sam narucio  :rofl: :rofl:
Inace posle sam narucivao par sitnih stvarcica po par $$$, narukvice i tako neke za*****ancije, sve stiglo uredno za manje od mesec dana.
Sve je iz Kine btw  :pop: