Author Topic: FCB, Princess Cruises, BFST  (Read 12663 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
FCB, Princess Cruises, BFST
« on: 20/October/2009 »
Korisničko ime: Oliver
Država: Makedonija
Spol: Muski   
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: BFST


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Internet

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Da malo izadzem odavde a naravno i pare

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Kouzon jer je bila najblize

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Princess Cruises BFST jer desilo se sve u 2 dana

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao nekih pet minuta. Saznao sam odmah.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1200 eura

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poneo sam oko 200 dolara US. Odecu i sredstva za licnu higijenu.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Haos totalni al snasao sam se brzo.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Skoro nikako nije pomogla...

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Moj cimer Makedonac koji je bio na istu poziciju i puno ga pozdravljam.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Totalno ludilo a i nemas bas vremena za da ti treba neki prostor..

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Uopste nezadovoljan 900 us dolara mjesecno smesno u uporedbi koliko se radi..

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Moze da ali cuo sam sada su stopirali za jedno 3 godina tako da malo morgen...

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Nemas bas i vremena za to a i da nadzes malo vremena to ti je onako nista posebno...

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Filipinci totalno opsednuti sa posao i nista vise i malo nasih u taj haos.. dobro bilo je i dosta drugih ali nemas vremena da se dobro upoznas i druzis snjima..

  • Kako biste opisali putnike?
Australijanci – fini ljubazni ali ne daju ni 1 dolar.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Jako malo vremena, nesto neosetno...

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Pa kad sam imao vreme nakon posla oko 2 sata u Crew Baru i na spavanje

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Hm… celicenje, iskustvo… vise nema ih

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Znaci sve ostalo da pocnem: Hrana, kabina, diskirminacija prema poziciji, vreme za nista, odnos od strana supervajzora i slicno.. puno su, muka mi je da pisem..

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ne. Znaci pricam za ovu poziciju Buffet Steward. Znaci imas samo 10 sata za da spavas, da se zurkas i sve ostalo. Vreme za napolje ravno na 0. Drugim recima rob.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da ne apliciraju  :)

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Potpisujem sve gore navedeno ;)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #1 on: 22/October/2009 »
Na koji si brod isao?

Jel planiras da ides opet?
koliko si dugo radio?

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #2 on: 22/October/2009 »
FBC
bas mi je zao sto si lose prosao
al sad imas iskustvo mozes aplicirati na nesto drugo znas puno vise ako se odlucis na jos jedan pohod preko sedam mora  i sedam gora .zivot na brodu moze biti lijep i zabavan a uz to se moze i raditi i zaraditi .nije sve bas tako crno :)
 sretno druze

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #3 on: 23/October/2009 »
 FCB, BFSTWD je teska pozicija, od prvog dana covjek ne zeli cistiti stanice i popunjavati kontejnere sa sokovima i donositi nove tacne sa hranom uvijek gladnim amerikancima, ali jednom kada dodjes na tu poziciju, dalje ces jedino ako si po prirodi strpljiva i pozitivna osoba.

Tu poziiciju si dobio jer je agencija smatrala da te na nju moze poslati, a da se ti neces previse buniti, vjerovatno zbog ne tako sjajnog engleskog. To je klasika.

Nitko ne dolazi u agenciju i trazi da ga se posalje na poziciju BFSTWD.
Hoces li iskoristiti priliku i docekati promociju, zavisi 50% od srece i 50% od tebe.
Nije losa ideja niti odraditi ugovor, pa onda traziti drugu agenciju i drugu poziciju.

Iz vlastitog iskustva mogu reci da 90% buffett stewarda redovito kritizira svoj posao, a onda bez razmisljanja potpisuju slijedeci ugovor, kao da se to podrazumijeva.

Zakljucio sam da bolji posao ne traze, jer podsvjesno misle da ga ne zasluzuju.

Svatko dobiva upravo ono sto zeli.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #4 on: 23/October/2009 »
FBC
bas mi je zao sto si lose prosao
al sad imas iskustvo mozes aplicirati na nesto drugo znas puno vise ako se odlucis na jos jedan pohod preko sedam mora  i sedam gora .zivot na brodu moze biti lijep i zabavan a uz to se moze i raditi i zaraditi .nije sve bas tako crno :)
 sretno druze


dobro je to iskustvo ali ne za opet, puno se radi. Pa vidjecemo na brodu se tesko dobija ono sto ja zelim a to je internet manager. Aplicirao sam za Hrvatska za posdiplomski nadam se da ce da me prime ;).. svako od svoji ugao nije tesko do smrti al nemas puno zivota i setnja.. jbg necu da kompliciram da pricam puno :)
Pozdrav

Na koji si brod isao?

Jel planiras da ides opet?
koliko si dugo radio?

Sun Princess i ne idem opet na tu poziciju.. radio sam skoro 6 meseci sto je vise nego dovoljno pri kraja je jako dosadno ozivjece ti sve :) al jbg svako sa svoje misljenje ne zelim da savjetujem samo sam popunio anketu :) Pozdrav

  FCB, BFSTWD je teska pozicija, od prvog dana covjek ne zeli cistiti stanice i popunjavati kontejnere sa sokovima i donositi nove tacne sa hranom uvijek gladnim amerikancima, ali jednom kada dodjes na tu poziciju, dalje ces jedino ako si po prirodi strpljiva i pozitivna osoba.

Tu poziiciju si dobio jer je agencija smatrala da te na nju moze poslati, a da se ti neces previse buniti, vjerovatno zbog ne tako sjajnog engleskog. To je klasika.

Nitko ne dolazi u agenciju i trazi da ga se posalje na poziciju BFSTWD.
Hoces li iskoristiti priliku i docekati promociju, zavisi 50% od srece i 50% od tebe.
Nije losa ideja niti odraditi ugovor, pa onda traziti drugu agenciju i drugu poziciju.

Iz vlastitog iskustva mogu reci da 90% buffett stewarda redovito kritizira svoj posao, a onda bez razmisljanja potpisuju slijedeci ugovor, kao da se to podrazumijeva.

Zakljucio sam da bolji posao ne traze, jer podsvjesno misle da ga ne zasluzuju.

Svatko dobiva upravo ono sto zeli.  :deda:

verovatno si u pravo za sve sto pricas jedino znaci meni se desilo sve u 2 dana, aplicirao sam danas, za 2 sata iso sam u agenciji reko sam da znam dosta dobro engleskog i kao oni su rekli imas dovoljno vremena da se spremis samo za Restaurant department :) i ja posto sam bio u guzvi sa vremenom pristao sam na to.. inace valjda bi dobio bez problema za Shop ako sam se malo spremio za intervju ali jbg zivot ide dalje.. ne zelim sad da opet odem tamo i jednostavno da puno radim i da sam u Havai a ja nista da ne vidim. Jbg svako sa svoje misljenje sefe al bolje sad prestati nego da se varam sebe i da opet se pustim u taj pakao od zivota :) Pozdrav pa cujemo se ako ima neki novosti oko broda i brodski zivot :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #5 on: 23/October/2009 »

... al jbg svako sa svoje misljenje ne zelim da savjetujem samo sam popunio anketu :) Pozdrav


 ""]]

FCB, nitko te ne sili da savjetujes nekoga, sam opis tvojega iskustva je od velike koristi svima koji ovo citaju.
Ja sam na tvojoj strani.
Mnogi ljudi bi rado uskocili na tvoju poziciju (BFSTWD), a tebi ona ne odgovara.
Samo zahvaljujuci opisima veterana poput tebe moze se dobiti realna slika te pozicije koju si ti prihvatio kada nitko nije o njoj pisao. Sada ce ljudi planirati opreznije, i to je vazno.

Budimo jedni drugima od koristi.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #6 on: 28/October/2009 »
""]]

FCB, nitko te ne sili da savjetujes nekoga, sam opis tvojega iskustva je od velike koristi svima koji ovo citaju.
Ja sam na tvojoj strani.
Mnogi ljudi bi rado uskocili na tvoju poziciju (BFSTWD), a tebi ona ne odgovara.
Samo zahvaljujuci opisima veterana poput tebe moze se dobiti realna slika te pozicije koju si ti prihvatio kada nitko nije o njoj pisao. Sada ce ljudi planirati opreznije, i to je vazno.

Budimo jedni drugima od koristi.  :deda:

Hvala Sefe. Naravno da bicu tu za bilo kakvih pitanja... ali i nikad se ne zna mozda i opet zaplovim nekad  :embarrased:

Offline jana

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #7 on: 04/December/2009 »
Hvala Sefe. Naravno da bicu tu za bilo kakvih pitanja... ali i nikad se ne zna mozda i opet zaplovim nekad  :embarrased:
naravno da hoces....mislim da moras :tuctuc:

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #8 on: 05/December/2009 »
naravno da hoces....mislim da moras :tuctuc:

 :D :D :D :D :D :D
 :-*

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #9 on: 23/December/2009 »
Jesi im'o neku preporuku, neko prethodno iskustvo u radu u restoranu, kad si se prijavljivao?

Video sam raspravu oko toga da l' na brodovima Princess kompanije postoji koncesionar ili su njihovi shopovi, ali ne i konkretan odgovor. Ti si bio na njihovom brodu i iz tvoje price zakljucujem da mislis da bi bilo bolje da si radio u shopu, pa verovatno znas nesto o tome, i kolka im je bila zarada?

Offline Figaro

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #10 on: 16/October/2010 »
Nakon sto sam procitao ove postove nesto mi se cini kao da moj izbor tj. assistant buffet steward na princessu je u mnogo goroj poziciji od buffet stewarda  ???
Radio sam u Pizza hut u Bg-u za ultra smesne pare(vrlo kratko),i to milion i 1 posao,ali hvala bogu to je i uticalo na moju odluku da se odlucim za brod.Jer u najgorem slucaju da mi je plata na brodu 500e,svakako je bolje nego 130e u pizza hut,naravno i ovde se radilo 8,9 sati+dolazak ranije,odlazak kasnije itd.

Offline aljosa90

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #11 on: 11/April/2012 »
Kakve crno "ukidanje promocija"u narednih par godina?Mislim to ne da nema smisla nego je smesno.I to sam cuo od jos par njih

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: FCB, Princess Cruises, BFST
« Reply #12 on: 11/April/2012 »
Da se ne lazemo nije "Princess" jedina kompanija. Ako ti se nije tu svidjelo, oprobas se recimo na "Celebrity", "Royal" , ili sta vise preferiras. Ja idem na Princess, ako ne bude zadovoljavajuce probat cu drugu kompaniju...
What goes around comes around