Author Topic: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?  (Read 27492 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mk3du

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Pozz ljudi zanima me sljedece..
Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
I jos jedna stvar sami proces je kompliciran, recimo meni sad treba po povratku s broda upisana plovidba u matrikulu i ugovor (sign on agreement .seafaerrer agreement) koji je potpisan na brodu. E sad mene taj ugovor zanima gdje se on dobije na brodu ili rcl crewtravel u mom slucaju?
Hvala.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #1 on: 30/September/2014 »
hrvatske agencije te odmah prijavljuju na lučku kapetaniju, ne može se izbijeći plaćanje (tj. može ako se podmiti agenta kako su neki pisali na forumu ali u to ne ulazim)... ali ako si već prijavljen mislim da ne možeš izbijeći plaćanje...

"It always seems impossible until it's done"

Offline mk3du

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
hrvatske agencije te odmah prijavljuju na lučku kapetaniju, ne može se izbijeći plaćanje (tj. može ako se podmiti agenta kako su neki pisali na forumu ali u to ne ulazim)... ali ako si već prijavljen mislim da ne možeš izbijeći plaćanje...

Tako je slazem se, i cuo sam da doprinosi  iznose vise od 1000 kn mjesecno..

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re:
« Reply #3 on: 01/October/2014 »
imas bas temu o doprinosima sa kalkulatorom,   od 800-1000kn se krece cini mi se za hotelsko osoblje osim menadzera, ima tocno po skupinama odredjeno u kalkulatoru

"It always seems impossible until it's done"

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 01/October/2014 »
imas bas temu o doprinosima sa kalkulatorom,   od 800-1000kn se krece cini mi se za hotelsko osoblje osim menadzera, ima tocno po skupinama odredjeno u kalkulatoru

sumnjam da itko manje od 1100-tinjak kuna...
Once a sailor, always a sailor.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Pozz..Nadam se da ce se naci netko od iskusniji da mi odgovori..

Do sada nisam isla na brod preko nasih agencija nego sam si sama nasla posao.U matrikulu su mi upisani svi ugovori a ima ih ..
Sada sam dobila novi posao preko jedne nase agencije i vjerovatno ce me prijavit na kapetaniju prilikom odlaska..

Zanima me sljedece: Da li cu i prijasnje ugovore morat isplatit sto se tice doprinosa ?  ""]]

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Pozz..Nadam se da ce se naci netko od iskusniji da mi odgovori..

Do sada nisam isla na brod preko nasih agencija nego sam si sama nasla posao.U matrikulu su mi upisani svi ugovori a ima ih ..
Sada sam dobila novi posao preko jedne nase agencije i vjerovatno ce me prijavit na kapetaniju prilikom odlaska..

Zanima me sljedece: Da li cu i prijasnje ugovore morat isplatit sto se tice doprinosa ?  ""]]

Kad ti vide u nasoj matrikuli sve te ugovore trazit ce te da ih prijavis i naravno platis sve plus kamate.
Rijesenje za to su strane matrikule, imas dokaz da si bio na brodu, a nista u nasoj.
 

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Kad ti vide u nasoj matrikuli sve te ugovore trazit ce te da ih prijavis i naravno platis sve plus kamate.
Rijesenje za to su strane matrikule, imas dokaz da si bio na brodu, a nista u nasoj.

Da na brodu zatrazim izdavanje strane matrikule ?

Ili kazem da sam nasu izgubila pa da mi treba nova ? :embarrased:

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Na brodu nabavi Bahamian seaman's book, 50 dolara i pecatiraj je. Dok dodjes doma, reci da si izgubila staru nasu ili jednostavno trazi novu.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Da na brodu zatrazim izdavanje strane matrikule ?

Ili kazem da sam nasu izgubila pa da mi treba nova ? :embarrased:

sada i ako napravis novu matrikulu ti je kasno, jer kad te agencija prijavi ti moras upisvati u nasu matrikulu.
Kako se rijesiti stare, neznam, a i lazna prijava gubljenja dokumenata nije u potpunosti legalna.

Na brodu nabavi Bahamian seaman's book, 50 dolara i pecatiraj je. Dok dodjes doma, reci da si izgubila staru nasu ili jednostavno trazi novu.

Moze, ako je brod pod bahamskom zastavom.


Jos jedna stvar, kad odradis sadasnji ugovor koji ce te agencija prijaviti, pazi da skupis 183 dana u godini, da ne bi jos i porez morala placat.
 

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #10 on: 08/October/2014 »
sada i ako napravis novu matrikulu ti je kasno, jer kad te agencija prijavi ti moras upisvati u nasu matrikulu.


mislim da nije kasno jer bi ukrcaj bio u februaru..imam jos vremena otic do kapetanije po novu ,nisu mi jos poslali ugovor :embarrased:

mnogo hvala na odgovorima  :-*

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #11 on: 10/October/2014 »


Moze, ako je brod pod bahamskom zastavom.

zar postoji neki koji nije?

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #12 on: 10/October/2014 »
Panamska... :airquotes:

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #13 on: 10/October/2014 »
zar postoji neki koji nije?

vjerovao ili ne, 8 godina na moru, imam preko 5 razlicitih matrikula, bez bahamske

Edit: Bio na jedino na trajektu bahamske zastave, ali jako kratko, pa sam bio bez njihove matrkule.

Inace, najbolje trenutno ploviti na zastavi EU, ne placaju se u HR mirovinsko i zdravstveno, jedino porez u slucaju manje o 183 dana
 

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Da li se ikako moze izbjeci placanje doprinosa u RH.?
« Reply #14 on: 12/October/2014 »

Inace, najbolje trenutno ploviti na zastavi EU, ne placaju se u HR mirovinsko i zdravstveno, jedino porez u slucaju manje o 183 dana


Cunard je bio pod britanskom zastavom, ali su ju u međuvremenu promijenili u bermudsku, no tad ionako još nismo bili u EU, pa bi se moglo reći da sam bio na pravom mjetu u krivo vrijeme.
Ali imamo Celebritiy koji je pod malteškom zastavom.  Znači, kad bih se našao tamo, ne bih morao plaćati mirovinsko i zdravstveno?